رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در دیدار با روسای تعاونی صیادان جزیره قشم اظهار داشت:

صیادی به روش های سنتی در قشم می تواند به عنوان جاذبه گردشگری به گردشگران معرفی شود

کدخبر : 20163

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: روش های صید و صیادی سنتی می تواند به عنوان جاذبه ای نوین در حوزه گردشگری کشور به علاقه مندان و گردشگران معرفی شده و ذائقه ای جدید در این صنعت ایجاد کند.

به گزارش شمانیوزرصد اقتصادی و به نقل از  روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، علی درویش پور، در دیدار با روسای تعاونی صیادان جزیره قشم با اشاره به اینکه صیادی میراث معنوی و یادگار نیاکان قشم است و ارتزاق بسیاری از بومیان منطقه از نعمات خدادادی دریا است، اظهار داشت:  در روش های سنتی که به صورت انتظاری انجام می شود، هیچ آسیبی به ذخایر آبزیان  وارد نشده و کاملا منطبق با ضوابط زیست محیطی می باشد. 

وی ساماندهی اسکله‌های صیادی، طراحی جایگاه سوخت مشخص، مکان یابی و طراحی بازار ماهی فروشان با امکان بسته بندی مناسب و ایجاد صنایع تبدیلی این حوزه را از نیازهای جزیره دانسته و گفت: باید در این زمینه گام های موثری برداشته شود.

درویش پور، خطوط ساحلی جزیره و حریم دریا را جزء دارایی ها و سرمایه های ملی و متعلق به همه مردم دانسته و افزود: این قول را به مردم و ساکنان جزیره می دهم که تا زمانی که در قشم حضور داشته باشم اجازه واگذاری زمین در خطوط ساحلی را نخواهم‌ داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم،  توانمندسازی جوامع محلی و بومیان را از اهداف سازمان دانسته و تاکید کرد: تشکیل تعاونی هایی برای توسعه مزارع پرورش میگو در دستور کار سازمان منطقه آزاد قشم قرار دارد و ان شالله به زودی شاهد اشتغال جوانان در این مزارع خواهیم بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه