کاپ قهرمانی نخستین دوره مسابقات ویندسرف کشور

کدخبر : 20676

مژده فرشید نکو همکار مدیریت فناوری اطلاعات سازمان منطقه آزاد انزلی به دست آورد.

به گزارش رصد اقتصادی به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، مژده فرشید نکو کارشناس مسئول مدیریت فناوری اطلاعات و تحول اداری سازمان در اولین دوره مسابقات قایق بادبانی رشته ویندسرف قهرمانی کشور که تحت عنوان کاپ دلفین های کاسپین در شهرستان محمود آباد مازندران برگزار شد موفق به کسب مقام نخست و کاپ قهرمانی در بخش بانوان مسابقات شد.

در این مسابقه که ۱۶ ورزشکار سیلیور مشتمل بر ۱۲ مرد و ۴ زن از استانهای مازندران،گیلان،کرمانشاه و جزیره کیش استان هرمزگان حضور داشتند که در رشته ویندسرفینگ کلاس تکنو ۲۹۳ به صورت Match Race با یکدیگر به رقابت پرداختد.

 

 

در بخش بانوان بعد از فرشید نکو که با مربیگری محمد رهی به مقام نخست نائل آمد؛خانم ها آرزو گلبازی و کیمیا سیاه کمری از کیش و کرمانشاه مقام های دوم وسوم را از آن خود نمودند.

در بخش آقایان نیز سینا آرش از انزلی مقام اول را به دست آورد و حمید رمضانی شیروانی بهمراه ناصر رنجکش هر دو از مازندران به ترتیب رده های دوم و سوم را کسب کردند.

بنابراین گزارش سازمان منطقه آزاد انزلی با ایجاد زیرساخت اسکله تفریحی-ورزشی مارینا و با بهره گیری از توانمندی بخش خصوصی در این حوزه، از طریق برگزاری دوره های آموزشی،مسابقه در انواع رشته های ورزشی مرتبط با قایقرانی به یکی از قطب های جدید استعدادیابی شمال کشور تبدیل شده و این در حالی است که استان گیلان یکی از مراکز پرورش قهرمانان ملی و بین المللی رشته های ورزشی مرتبط با ساحل و دریا بوده و می باشد و این برنامه سازمان در راستای گسترش ورزش ها و تفریحات دریایی در چارچوب حمایت از توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در دستور کار سازمان منطقه آزاد انزلی قرار گرفته است.

گفتنی است رشته قایق بادبانی تکنو ۲۹۳ توسعه کلاس Aloha بوده که در وهله اول کلاس جوانان است. تکنو ۲۹۳ یکی از کلاسهای رسمی فدراسیون جهانی سیلینگ می باشد و بعنوان کلاس بازی های المپیک جوانان انتخاب شده است. تکنو ۲۹۳ به طور معمول به عنوان مرحله پیش از کلاس المپیک RS: X استفاده می شود.

ویندسرفینگ از ۱۹۸۴ در بخش مردان و از ۱۹۹۲ در بخش زنان در المپیک حضور داشته است . المپیک ۲۰۲۰ ژاپن آخرین حضور کلاس Neil Pryde RS:X خواهد بود و از المپیک ۲۰۲۴ پاریس شاهد حضور کلاس IQFoil خواهیم بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: