در پنجمین دور افتتاح‌های ریاست جمهوری در مناطق آزاد کشور 76 پروژه در حال اجرا منطقه آزاد قشم معرفی شد؛

تپش اقتصاد پویا در قشم

کدخبر : 20689

در جلسه ویدئوکنفرانسی رییس جمهور 76 طرح در حال اجرای منطقه آزاد قشم بااعتبار تقریبی 19 هزار و 185 میلیارد ریال، 223 میلیون یورو و 494 میلیون دلار معرفی شد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، این پروژه‌ها در حوزه‌های عمرانی، صنعتی، شیلات، نفت و انرژی، محیط‌زیست و گردشگری هم‌اکنون در حال اجراست که می‌تواند نقش مهمی در توسعه این منطقه داشته باشد.

باهدف گذاری صورت گرفته در منطقه آزاد قشم جهت نقش‌آفرینی فعال بخش خصوصی واقعی در راستای عمل به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، بیش از 99 درصد سرمایه‌گذاری صورت گرفته در این طرح‌ها توسط بخش خصوصی انجام ‌شده است.

5 هزار و 704 نفر در دوره ساخت این پروژه‌ها اشتغال خواهند داشت و با بهره‌برداری آن‌ها نیز درمجموع 4 هزار و 550 نفر از نیروهای بومی به‌صورت مستقیم به اشتغال پایدار دست پیدا خواهند کرد.

از میان پروژه‌های اقتصادی، 7 طرح مربوط به حوزه نفت و انرژی، 13 طرح مربوط به حوزه‌های مختلف تولیدی و صنعتی، 21 پروژه مربوط به بخش شیلات (پرورش و تکثیر میگو و ماهی در قفس) می‌باشد.

همچنین 8 پروژه عمرانی، 2 پروژه محیط زیستی و 25 پروژه مربوط به حوزه‌های اقامتی و صنعت گردشگری بخش دیگری از طرح‌های در حال اجرای منطقه آزاد قشم را تشکیل می‌دهند.

گفتنی است امروز دوشنبه 31 خردادماه 1400 در آیین ویدیو کنفرانسی با حضور رییس جمهوری تعداد 105 پروژه بااعتبار ارزی 667 میلیون دلار و 276 میلیون یورو و ریالی 61 هزار و 150 هزارمیلیاردی در سه بخش افتتاح، کلنگ زنی و معرفی طرح‌های در حال اجرا در منطقه آزاد قشم معرفی و به بهره‌برداری رسید.

یادآور می‌شود، منطقه آزاد قشم پیش‌ازاین در چهار مرحله از افتتاح‌های ریاست جمهوری در دولت تدبیر و امید با 63 پروژه به اعتبار ریالی 64 هزار و 670 میلیاردی و ارزی 340 میلیون یورو و 281 میلیون دلاری در دو بخش دولتی و خصوصی حضورداشته است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: