ارتقای سطح برگزاری دومین عکسواره محرم کیش

کدخبر : 20897

برگزاری دومین عکسواره محرم کیش با استقبال گسترده شرکت کنندگان و درخواست هنرمندان از نقاط مختلف کشور از سطح مناطق آزاد به کشوری ارتقاء یافت.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش با موافقت ستاد اجرایی جشنواره؛ دومین عکسواره محرم کیش با محوریت”سنت ها و آئین های عزاداری، مراسم تعزیه و شبیه خوانی، کاروان های عزاداری،شام غریبان، شیر خوارگان حسینی، جلوه های ماه محرم در زندگی امروزی” در سطح کشوری برگزار خواهد شد.

بنابر این گزارش، عکاسان، شاعران و نویسندگان از سراسر ایران می توانند با ارسال آثار خود به دومین عکسواره محرم کیش در این رقابت هنری شرکت کنند.

هدف از برگزاری این عکسواره به تصویر کشیدن حضور پر شور مردم،هیات‌های عزاداری در ماه محرم و پرداختن به واقعه عاشورا از نگاه دوربین، و ترویج فرهنگ عاشورایی با روایت شعر و داستان است.

عکاسان، شعرا و نویسندگان از سراسر کشور می توانند آثار خود را از ۲۵ خرداد تا ۴ مرداد به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.‌ ‎جاسم غضبان پور، مجید نورالله پور و الهه عبداله آبادی به عنوان داوران بخش عکس در این رویداد حضور دارند.اعلام فراخوان و مهلت شرکت در بخش ادبی نیز از 30 تیر تا 8 مرداد با داوری نغمه مستشار نظامی، ابراهیم حسن بیگی و محمودرضا اکرامی فر انجام خواهد شد.

شایان ذکر است نمایش شهری آثار از 19 مرداد با آغاز ماه محرم و آیین اختتامیه 5 مهر هم زمان با اربعین حسینی در جزیره کیش برگزار خواهد شد که جوایز ویژه ای نیز برای برگزیدگان بخش های مختلف در نظر گرفته شده است.علاقه مندان می توانند برای نام نویسی و یا کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://festival.kish.ir مراجعه کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه