در قالب امضای تفاهم نامه بین المللی محقق شد؛

حمایت سازمان جهانی مناطق آزاد از فعالان مناطق آزاد ایران در بازارهای جهانی و محلی

کدخبر : 21279

​مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان سازمان جهانی مناطق آزاد و دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با هدف ایجاد بستری مناسب برای فعالان مناطق آزاد جهان به منظور یادگیری، رشد و پیشرفت با تبادل تجربیات، به صورت ویدئوکنفراس برگزار شد.

به گزارش رصد اقتصادی  و به نقل از فرینا، این تفاهم نامه با حضور «حمیدرضا مؤمنی» مشاور رییس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی و ویژه اقتصادی و «صمیر حمرونی» مدیر اجرایی سازمان جهانی مناطق آزاد به امضاء طرفین رسید.

در این تفاهم نامه سازمان جهانی مناطق آزاد با ایجاد بهترین استانداردها برای فعالان مناطق آزاد، زمینه را برای حضور در بازارهای جهانی و محلی فراهم می نماید.

در این تفاهم نامه مقرر گردید، سازمان جهانی مناطق آزاد راهنمایی های لازم در جهت ایجاد مناطق آزاد جدید و همچنین ارتقای مدیریت  این مناطق از فعالان در سازمان های بین المللی مناطق آزاد، در زمینه تجارت و گمرکات، حمایت کند.

سازمان جهانی مناطق آزاد و شورایعالی مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران (شورا) قصد دارند شرایط همکاری خود را تعیین نموده و به هر یک از مناطق آزاد ایران اجازه دهند به عضو دارای رأی در سازمان جهانی مناطق آزاد تبدیل شده به طیف گسترده ای از خدمات سازمان جهانی مناطق آزاد دسترسی داشته باشند.

معرفی سازمان جهانی مناطق آزاد به نهادهای مرتبط با شورا، استفاده از لوگوی سازمان جهانی مناطق آزاد در وب سایت های اعضاء سازمان، به روز رسانی اطلاعات مربود به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در اطلس سازمان جهانی مناطق آزاد از جمله مفاد مربوط به دبیرخانه شورایعالی در این تفاهم نامه است.

از جمله  تعهدات سازمان جهانی مناطق آزاد در این تفاهم نامه به ارسال نشریات (ایمیل، خبرنامه، اسناد، دعوت نامه  رویدادها) شورای جهانی مناطق آزاد به دبیرخانه شورایعالی، حمایت از شورا و مناطق آزاد مربوطه آن، از طریق خدمات و شبکه سازمان جهانی مناطق آزاد و ارتقاء کارآیی، دانش، ظرفیت سازی، رقابت و دیده شدن آنان در سطح بین المللی با مخاطبان و سرمایه گذاران بیشتر، ایجاد فرصت برای ایفای نقش رهبری مناطق آزاد عضو در تعریف نقش آنان در توسعه اقتصادی کشور و همچنین ارایه خدمات و مزایای عضویت در سازمان جهانی مناطق آزاد، برای اعضای منطقه آزاد شورا و حمایت از آنها در دستیابی به اهداف استراتژیک آنها و بالا بردن عملکرد عملیاتی آنان، و نیز ارایه بینش ها و یادگیری های جدید از بهترین روش ها و تجارب می توان اشاره کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه