دکتر مهدی شادنوش در بازدید از بیمارستان کیش:

حمایت از کادر درمان مهمترین موضوع در شرایط دشوار شیوع کرونا است

کدخبر : 21423

رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور لازمه گذر از این شرایط سخت کرونایی را همدلی و همکاری با کادر درمان عنوان کرد.

به گزارش رصد اقتصادی: دکتر مهدی شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور در بازدید سر زده از بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش با اشاره به شرایط دشواری که به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور وجود دارد گفت: خدمات رسانی حوزه سلامت در مناطقی مانند کیش مصائبی از جمله دسترسی سخت‌تر به دیگر مراکز درمانی دارد و با توجه به جزیره بودن آن، تنها بیمارستان این وظیفه را به عهده دارد.

به گفته شادنوش بر خلاف سختی‌ها در چنین شرایطی، کادر بهداشت و درمان کیش با سرزندگی و طراوت به امور رسیدگی و با تمام توان به ساکنان و گردشگران خدمات رسانی می‌کنند، در بخش‌های مختلف بیمارستان نیز شماری به ویروس مبتلا شده اند و تلاش این موجموعه برآن بوده تا با جایگزینی به موقع افراد، ارائه خدمات به خوبی و بی وقفه انجام شود.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور در ادامه از مردم خواست تا با همدلی و همکاری هرچه بیشتر و رعایت قوانین و مقررات کادر درمان را یاری کنند، وی همچنین خواستار حمایت همه جانبه وزارت بهداشت و نهاد‌های مربوط از کادر درمان شد.

شادنوش با تاکید بر شرایط ویژه کادر بهداشت و درمان جزیره در شرایط شیوع کرونا و لزوم تداوم حمایت‌های سازمان منطقه آزا کیش به عنوان نهاد حاکمیتی از بیمارستان جزیره تصریح کرد: کادر درمان نباید دغدغه‌ای جز خدمت رسانی به هموطنان داشته باشند تا بتوانند در این جنگ طاقت فرسا به عنوان سربازان سلامت با تمام توان به مردم خدمت رسانی کنند.

دکتر مهدی شادنوش در ادامه سخنان خود به بخش دیالیز بیمارستان اشاره کرد و گفت: این بخش با شرایط شیوع کرونا و حضور بیماران دیالیزی محلی پر خطر برای ابتلا بیماران خاص است گفت: مایه خرسندی است که بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش در این زمینه بسیار خوب عمل کرده و هیچ مورد آلودگی به کرونا در این بخش گزارش نشده است.

وی همچنین در زمینه تامین دارو اظهار داشت: بیمارستان کیش در شرایط مطلوبی از تامین دارو است و کمبودی ندارد، تدابیر لازم نیز برای خدمات رسانی به مبتلایان به کرونا نیز با تعبیه تخت بستری در تمامی نقاط بیمارستان در نظر گرفته شده تا از بیماران به خوبی مراقبت شود.

شادنوش رئیس مرکز مدیریت پیوند و بیماری‌های معاونت درمان وزارت بهداشت و آموزش پزشکی کشور در پایان بیان داشت: ما به عنوان فرزندان این سرزمین باید در کنار هم فراز و نشیب‌ها را به امید رسیدن روز‌های خوب پشت سر بگذاریم تا کمتر شاهد از دست دادن عزیزانمان باشیم.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه