حمایت همه جانبه دانشجویان افغان در زمینه امور ویزا و اقامت در منطقه کیش

کدخبر : 21514

رئیس اداره کنسولی دانشجویان بین المللی جزیره کیش، از حمایت همه جانبه از دانشجویان افغان در زمینه “امور ویزا و اقامت” در این منطقه خبر داد

به گزارش رصد اقتصادی به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، زهرا حسین زاده رئیس اداره کنسولی دانشجویان بین المللی کیش با اشاره به تحولات اخیر کشور افغانستان و در حمایت از مهاجرین افغان ساکن در کیش، گفت: دانشجویان افغان برای اخذ ویزای تحصیلی خود باید به این کشور  سفر  می‌کردند که با لغو پرواز‌ها و خطرات احتمالی مواجه شدند.

حسین زاده در ادامه سخنان خود تصریح کرد:  دانشجویان  افغان در حال حاضر می‌توانند از تقاضای دریافت ویزای خود صرف نظر کنند و اطمینان داشته باشند این اداره ضمن حمایت جدی از آنان، در فرصت مناسب نسبت به پیگیری مجوز اقامت و تقاضای ویزای مجدد آن‌ها اقدام خواهد کرد.

به گفته حسین زاده، اداره کنسولی دانشجویان بین المللی کیش در راستای حفظ امنیت و سلامت دانشجویان افغان که هم اکنون در جزیره زندگی می‌کنند در تلاش هست با دریافت موافقت مراجع ذی صلاح، اقامت دانشجویان پسر افغان را بدون نیاز به خروج از ایران به اقامت دانشجویی تبدیل کند.

‎زهرا حسین زاده با اشاره به آغاز نام نویسی دانشجویان در سال تحصیلی جدید از تمام پردیس‌های دانشگاهی خواست نام نویسی مشروط دانشجویان را همچون گذشته در دستور کار خود قرار دهند و اظهار داشت: اداره کنسولی دانشجویان بین المللی در فرصت مناسب نسبت به صدور ویزای تحصیلی متقاضیان اقدام خواهد کرد.

‎شایان ذکر است در صورت پذیرش دانشجوی افغان مقیم این کشور از سوی پردیس‌های بین‌المللی، روند صدور ویزا برای این دانشجویان به سرعت انجام خواهد شد

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

‍‍‍
روی خط رسانه