مناطق آزاد

موفقیت کیش در‌گرو جلب رضایتمندی ذینفعان جزیره

کدخبر : 22356

مشاور رئیس جمهور و دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری -صنعتی و ویژه اقتصادی، جلب رضایتمندی ذینفعان را یکی از شاخص های مهم و ارزشمند یک سازمان موفق معرفی کرد و موفقیت جزیره کیش را در گرو جلب رضایت گرو ههای ذی‌نفعان دانست.

به گزارش رصداقتصادی، سعید محمد در دوازدهمین شورای معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش که در سالن خلیج فارس مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد؛ بر مولفه ها و شاخص های عملکرد یک سازمان موفق تاکید کرد و گفت: عملکرد مدیران سازمان با شاخص های تعریف شده در حوزه های مربوطه ارزیابی می شود. 

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه برای ارزیابی مدیران مناطق آزاد به شاخص های اصلی توجه نشده است.

مشاور رییس جمهور با بیان این که شایعه ای مبنی بر این که مناطق آزاد به محل قاچاق و واردات تبدیل شده است، اظهار داشت: باید واقع بینانه برای مناطق آزاد در حوزه های مختلف راهبردی تعریف شود. 

سعید محمد افزود: امروز دولت، نمایندگان مجلس، پرسنل فعال در حوزه های مختلف و مردم به عنوان هموندان و ذینفعان هستند و دیدگاه آنان بر عملکرد ما از اهمیت بالایی برخوردار است. 

وی تصریح کرد: در حوزه مدیریتی خود باید به گونه ای عمل کنیم که برقراری ارتباط موثر با مردم سرلوحه تمام مدیران باشد چرا که در جایگاه حاکمیتی با زندگی مردم ارتباط مستقیم دارید. 

دبیر شورایعالی مناطق آزاد تجاری -صنعتی و ویژه اقتصادی با اشاره به این که برگزاری این جلسات آغاز خوبی برای شناسایی مشکلات و تامین نیازمندی های منطقه آزاد است، گفت: منطقه آزاد کیش به عنوان قطب گردشگری نخستین ابزاری که در اختیار دارد شرکت کیش ایر است از این رو می تواند در حوزه های دهکده سلامت، توریسم ورزشی، کشاورزی و .. گام های موثری برای توسعه و پیشرفت جزیره بردارد. 

سعید محمد با تاکید بر این مهم که فضای اقتصادی باید عادلانه باشد براهمیت راه اندازی سامانه شفافیت در کیش اشاره داشت و افزود: راه اندازی سامانه سمباد پل ارتباطی مردم با دبیرخانه است و اقشار مختلف جامعه در مناطق آزاد می توانند نسبت به ارسال  مشکلات، پیشنهادات، انتقادات خود به دبیرخانه اقدام کنند. 

وی اظهار داشت: تا کنون 100 فرصت سرمایه گذاری در مناطق آزاد شناسایی و در پورتال دبیرخانه برای فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران نمایه سازی شده است. 

مشاور رییس جمهور، در ابطه با شفاف سازی اقدامات و اجتناب از تصمیم گیری ها در اتاق های در بسته گفت: باید فضای فعالیت های اقتصادی، گردشگری و سرمایه گذاری عادلانه باشد و این مهم سرلوحه کارها قرار گیرد.

گفتنی است؛ در دوازدهمین جلسه معاونین و مدیران سازمان منطقه آزاد کیش، جعفر آهنگران رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل، معاونین و مدیران سازمان، حجتی رئیس سازمان حراست کل کشور، هیات همراه دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد حضور داشتند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: