منطقه آزاد قشم

تشکیل کمیته استقبال از جام جهانی قطر در قشم با صدور حکم رسمی سعید محمد

کدخبر : 29229

جام‌جهانی ۲۰۲۲ از ۳۰ آبان تا ۲۷ آذرماه به میزبانی قطر و با حضور ۳۲ تیم در هشت گروه برگزار خواهد شد و ایران یکی از تیم‌های حاضر در این رویداد است.

به گزارش رصد اقتصادی: در متن حکم سعید محمد خطاب به افشار فتح الهی، سرپرست منطقه آزاد قشم آمده است: نظر به سوابق، دانش و تجربه حضرتعالی به عنوان عضو ستاد هماهنگی های مناطق آزاد برای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و رییس کمیته اجرایی قشم منصوب می شوید.

در بخش دیگری از این حکم آمده است: امید است با بهره مندی از دانش و تجربه فعالین بخش خصوصی و متخصصین امر و همکاران، برنامه ای اجرایی و دقیق برای بهره برداری فرهنگی، گردشگری و اقتصادی از این رویداد بین المللی تهیه شود.

پیش از این حمید سجادی، وزیر ورزش و جوانان گفته بود: پیشنهاد دو شهر کیش و قشم برای میزبانی از هواداران جام جهانی می‌تواند به محکم شدن روابط دو کشور در تعاملات و ارتباطات ختم شود.

یادآور می شود، بحث میزبانی کیش و قشم از عده ای از طرفداران فوتبال که قصد دیدن جام جهانی قطر را دارند، مدت زیادی است که مطرح شده و حالا به مراحل اجرایی رسیده است.

جام‌جهانی ۲۰۲۲ از ۳۰ آبان تا ۲۷ آذرماه به میزبانی قطر و با حضور ۳۲ تیم در هشت گروه برگزار خواهد شد و ایران یکی از تیم‌های حاضر در این رویداد است.

تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی ۲۰۲۲ در گروه دوم رقیب تیم های آمریکا، انگلیس و برنده دیدار پلی آف اروپا است.

پیش بینی ها حاکی از آن است که در جام جهانی قطر بیش از نیم میلیون ایرانی در این تورنمنت فوتبالی حضور پیدا کنند.

جزیره قشم با وسعت یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر مربع از تنگه هرمز به موازات ساحل جنوبی ایران به طول ۱۳۵ کیلومتر و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر داز توابع هرمزگان است و ۳۰۰ کیلومتر خط ساحلی دارد.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه