منطقه آزاد کیش

ایجاد کنفرانس ظرفیت برای دسترسی پرسرعت به فیبرنوری در حوزه شبکه ملی

کدخبر : 30932

دبیر و عضو هیئت‌مدیره‌ سندیکای صنعت مخابرات ایران تمام فعالیت‌های دولتی و خصوصی را مرتبط با شبکه ملی ارتباطات دانست و در همین راستا از ایجاد "کنفرانس_ظرفیت" در این حوزه خبر داد.

به گزارش  رصد اقتصادی ؛ فرامرز رستگار، نمایشگاه کیتکس را ظرفیتی برای معرفی توانمندی‌ شرکت‌ها و دستاوردهای کشور عنوان کرد و گفت: شبکه ملی ارتباطات، محور تمام فعالیت ها می باشد از این رو کنفرانس ظرفیت برای هر حوزه ای تعیین و ایجاد شده است.

وی از برگزاری دو کنفرانس ظرفیت به‌صورت "عام" به‌منظور تشریح شبکه و "تخصصی" با محوریت دسترسی پرسرعت به فیبرنوری در حوزه شبکه ملی ارتباطات از سال گذشته خبر داد و افزود: در آینده نزدیک کنفرانس ظرفیت‌ با محوریت های"پردازش و ذخیره‌سازی و دیتاسنتر" و "امنیت شبکه" و نشست‌های بعدی به فاصله‌ی هر یک ماه، طراحی شده و برگزار می شود.

رستگار "کنفرانس ظرفیت" را تجمیع همایش، نمایشگاه و جلسات تصمیم‌سازی عنوان کرد و گفت: در این مدل، کارگزاران نیازها و ظرفیت‌های خود را عنوان می‌کنند و شرکت‌های تحقیقاتی و مهندسی نیز، ظرفیت خود را برای پیاده‌سازی طرح‌ها ارائه می دهند.

وی در رابطه با زنجیره تامین گفت: در جلسات گذشته به این نتیجه رسیدیم که سازماندهی بخش خصوصی نمونه و الگویی برای دولت می‌باشد بنابراین مسیر و مدل کنونی دولت باید به گونه ای باشد که‌ فیبرنوری محقق شود.

 

روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه