مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم خبر داد؛

تخفیف 20 درصدی برای صدور و تمدید پروانه کسب به مناسبت روز ملی اصناف

کدخبر : 33674

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم با تبریک روز ملی اصناف به فعالان اقتصادی از تخفیف 20 درصدی برای صدور و تمدید پروانه کسب به مناسبت روز ملی اصناف در این منطقه خبر داد.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، هرمز امیری با اعلام این خبر، بیان کرد: این تخفیف‌ها با تایید مدیرعامل سازمان و هیات مدیره به مناسبت روز ملی اصناف (یکم تیرماه) و با هدف حمایت از کسب‌وکار اصناف و واحدهای تجاری، در دستور کار مدیریت بازرگانی و اصناف قرارگرفته است.

وی ادامه داد: این تخفیف‌ها به مدت یک  ماه از تاریخ یکم تا 31 تیرماه سال جاری به عنوان هدیه این سازمان به فعالان اقتصادی قشم لحاظ می‌گردد.

به گفته مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم؛ تمامی اصناف و کسبه جزیره قشم از این فرصت می‌توانند در زمینه صدور و تمدید پروانه کسب با تخفیف 20 درصدی بهره ببرند.

امیری تاکید کرد: مطابق ماده 11 قانون چگونگی اداره مناطق آزاد و همچنین تبصره ماده 5 آیین نامه ماده 88 قانون نظام صنفی کشور، صدور هرگونه مجوز کسب و پیشه در مناطق آزاد تنها در اختیار سازمان های مناطق آزاد قرار داد.

وی با بیان اینکه مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی به اداره امور مالیاتی برای اصناف تا تاریخ 15 تیرماه سال جاری تمدید شده است، افزود: با تمامی کسبه و اصناف برای استفاده از معافیت مالیاتی پیش بینی شده جهت فعالیت در منطقه آزاد قشم باید برای اخذ مجوز کسب و پیشه از مدیریت بازرگانی و اصناف این سازمان، اقدام کنند.

مدیر بازرگانی و اصناف سازمان منطقه آزاد قشم در پایان خاطرنشان کرد: تلفن گویای 5252010- 0763 این مدیریت به‌صورت شبانه‌روزی آماده دریافت انتقادات، شکایات و پیشنهادات مردم و کسبه جزیره قشم است.

براساس این گزارش نخستین روز تیرماه در تقویم ملی جمهوری اسلامی ایران به عنوان روز ملی اصناف نام‌گذاری شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: