مدیرعامل سازمان منطقه آزاد:

رفت و آمد گردشگران داخلی و خارجی به قشم ایمن می‌شود

کدخبر : 33912

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از آمادگی این سازمان برای آغاز طرح بزرگراه درگهان به لافت خبر داد و گفت: با اجرای این طرح، دایره بزرگراهی شرق جزیره قشم تامین و رفت و آمد ساکنان و گردشگران داخلی و خارجی به سرزمین آب و آفتاب ایمن می‌شود.

به گزارش رصد اقتصادی و به نقل از ایرنا از اعلام روز دوشنبه روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، افشار فتح الهی در دیدار با شهردار و اعضای شورای شهر درگهان با تاکید بر لزوم دسته بندی مشکلات شهر درگهان براساس اولویت های مردمی اظهار داشت: همکاری دو بخش مدیریت امور درگهان و شهرداری این شهر در قالب تفاهم نامه همکاری، راهکاری برای ساماندهی این شهر تجاری و پرتردد است.

وی به موضوع مسکن جوانان شهر درگهان نیز اشاره کرد و  افزود: با توجه به اینکه موضوع مسکن یکی از دغدغه‌های اصلی مردم جزیره است، ما طرح مسکن جوانان را از روستای باسعیدو آغاز و تاکنون ۱۵ روستای اطراف شهر طبل را ساماندهی کرده ایم و در حال ادامه اجرای طرح به سمت مرکز جزیره هستیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین خواستار تهیه بسته های سرمایه گذاری در حوزه خدمات در شهر درگهان شد و ادامه داد: برای کمک به توسعه فضای شهری استفاده از ظرفیت بخش خصوصی یکی از محورهای اساسی است.

فتح الهی بر لزوم توجه به نقش فعالان اقتصادی شهر درگهان برای عمل به مسوولیت های اجتماعی به ویژه در حوزه خدمات شهری تاکید کرد و گفت: تجار و کسبه شهر درگهان در قبال مردم شهر، تعهداتی دارند که باید درراستای بهبود کالبد شهری و اجتماعی، به آن عمل کنند.

در پایان این دیدار، ضمن معارفه شهردار جدید شهر درگهان، گزارشی از عملکرد مدیریت امور درگهان و شورای شهر توسط مسوولان مربوطه به حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم ارایه شد.

به گزارش ایرنا، جزیره زیبای قشم مشرف به تنگه هرمز و مجرای ورودی به خلیج فارس و دریای عمان است.

این جزیره که بزرگ‌ترین جزیره خلیج فارس است، به دلیل مجاورت با اقیانوس هند، وجود منابع نفت و گاز و واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی و تجهیزات فراساحلی و برخورداری از تسهیلات بندری برای کشتی‌های بزرگ (در رده پاناماکس) یکی از استراتژیک‌ترین جزایر ایران و خلیج فارس است که به دلیل خدمات سوخت‌رسانی به کشتی‌های عبوری از آبراهه بین‌المللی و پارک‌های انرژی و زیست - فناوری آن شهرتی جهانی دارد.

از سوی دیگر، ویژگی‌های طبیعی و تاریخی این جزیره، باعث شده قشم به یکی از مقاصد گردشگری اصلی در ایران تبدیل شود.

منطقه آزاد تجاری – صنعتی قشم، حدود ۳۰۰ کیلومتر مربع از این جزیره را شامل می‌شود.

این منطقه به دلیل قرارگیری در نقطه‌ای کلیدی از کریدور ترانزیتی شمال - جنوب، دسترسی به کریدور پروازهای بین‌المللی شرق - غرب و تسهیلات بندری آن، که به نوعی مکمل بندر شهید رجایی است، نقش پررنگی در تجارت و بازرگانی جهانی دارد.

اهداف و محورهای اصلی فعالیت‌های این منطقه آزاد تجاری - صنعتی شامل توسعه و گسترش صنعت ترانزیت و حمل و نقل، گسترش تجارت و خدمات تجاری، صنایع انرژی‌بر، صنایع بیوتکنولوژیک و منابع دریایی، صنایع گردشگری، شیلات و صید صنعتی، خدمات پشتیبان نفت و پارک‌های انرژی است.

شهرستان قشم شامل جزیره‌های قشم، هنگام و لارک با حدود ۱۵۰ هزار نفر جمعیت از تنگه هرمز به موازات ساحل استان هرمزگان به طول ۱۵۰ و عرض میانگین ۱۱ کیلومتر در میان آب‌های خلیج فارس گسترده شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان

خبرداغ روز

    ‍‍‍
    ارسال نظر: