هادی چوپان

جام قهرمانی در دستان هادی چوپان | جایزه سه‌ میلیاردی برای هادی چوپان در مسترالمپیا

کدخبر : 38093

هادی چوپان، پرورش‌اندام‌کار کشورمان، توانست عنوان سوم را از آنِ خود کند و به جایزه صدهزاردلاری برسد.

هادی چوپان متولد 1366 می باشد. مسابقات قهرمانی پرورش‌اندام مستر‌المپیا در‌حالی برگزار شد که هادی چوپان، پرورش‌اندام‌کار کشورمان، توانست عنوان سوم را از آن خود کند. هادی چوپان که به گرگ ایرانی معروف است، همچنین جایزه مردمی این مسابقات را نیز به خود اختصاص داد.

جام قهرمانی در دستان هادی چوپان

پس از بررسی اولیه با حضور ورزشکاران جدیدی، چون هانتر لابرادا و نیک واکر همراه بود، در‌نهایت داوران بار دیگر ممدوح‌السبیای معروف به بیگ‌رامی را به عنوان قهرمان مسابقات مستر‌المپیا معرفی کردند. این در‌حالی است که بیگ‌رامی در دور قبلی این مسابقات نیز عنوان قهرمانی را از آنِ خود کرده بود. برندون کری، قهرمان مستر‌المپیای‌۲۰۱۹، نیز در رتبه دوم قرار گرفت تا مقام سوم به هادی چوپان، معروف به گرگ ایرانی، برسد که رتبه خود را نسبت به سال گذشته یک رده ارتقا داد.

جایزه نفر اول این مسابقات ۴۰۰‌هزار‌دلار، جایزه نفر دوم ۱۵۰‌هزار دلار و جایزه نفر سوم ۱۰۰‌هزار دلار است. در دور اول ۶ نفر از شرکت‌کنندگان شامل نیک واکر، هادی چوپان، بیگ رامی، برندون کری، هانتر لابرادا و ویلیام بوناک در کنار هم قرار گرفتند و چوپان نمایشی داشت که به عقیده بسیاری از هواداران و اعضای رسانه بهترین سطح از عملکردش را نشان می‌داد.

چوپان، بیگ‌رامی و کری بار دیگر در روز شنبه نیز روی صحنه حاضر شدند و بهترین نمایش ممکن را بدون ذره‌ای اشتباه از خود ارائه کردند. همین باعث شد تا بسیاری باور داشته باشند که داوران کار سختی را در این دوره در پیش نداشتند. علاوه بر مقام ارزشمند سوم و جایزه صدهزار‌دلاری، هادی چوپان جایزه مردمی این مسابقات را که بر‌اساس رأی هواداران اهدا می‌شود، از آنِ خود کرد. این دومین‌بار است که جایزه مردمی مسابقات مستر‌المپیا به این ورزشکار ایرانی می‌رسد.

چرا چوپان قهرمان نشد؟

اولین حضور هادی چوپان در مسابقات مستر‌المپیا در سال‌۲۰۱۹ بود که موفق شد در آن سال رتبه سوم را به خود اختصاص داد که به‌نوبه خود یک رکورد بی‌نظیر به حساب می‌آید. این ورزشکار در هر دوره حضورش در این مسابقات نشان داده که رقیبی جدی است و توانایی تبدیل‌شدن به قهرمان جهان را دارد. او امسال نیز در آستانه کسب عنوان قهرمانی قرار داشت، اما در‌نهایت جایزه مردمی را از آنِ خود کرد. مشخصا داوران در مسابقات آزاد مردان برای ابعاد بدن اهمیت زیادی قائل هستند و به‌همین‌دلیل بیگ‌رامی و برندون کری موفق شدند بالاتر از چوپان قرار بگیرند.

کری می‌دانست که برای هم‌سطح‌شدن با ورزشکاری مانند بیگ‌رامی باید ابعادش را افزایش دهد. با‌این‌حال هادی کمی از ابعادش را کاهش داد و تصمیم گرفت روی نقاط قوت خودش مانور دهد. او بهترین ژست‌گیری را نیز روی صحنه داشت و اگر فقط کمی حجم بیشتری داشت، شاید شرایط کاملا فرق می‌کرد.

یکی از اشتباهات هادی چوپان این بود که او بسیار دیر ژست می‌گرفت. همین باعث می‌شد که او فرصت کمی برای به‌نمایش‌درآوردن عضلاتش داشته باشد، چرا‌که باید بلافاصله به سراغ حرکت بعدی می‌رفت. او باید در‌این‌زمینه بسیار پیشرفت کند تا بتواند برابر بیگ‌رامی بایستد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه