علی دایی| بیوگرافی علی دایی| علی دایی مربی ​

علی دایی مربی تیم جدید می شود| پیشنهاد تازه به شهریار فوتبال ایران

کدخبر : 38796

یکی از اعضای هیئت رئیسه قصد دارد در نشست هیئت رئیسه پیشنهاد محول کردن هدایت تیم امید به علی دایی را مطرح کند.

علی دایی آقای گل سابق فوتبال جهان در عرصه ملی است. علی دایی به تازگی در یک مصاحبه ی جنجالی از دستمزد بالای بازیکنان دفاع کرد. علی دایی در تیم هرتابرلین بازی کرده است. علی دایی سابقه هدایت تیم ملی فوتبال ایران را در کارنامه خود دارد. علی دایی مربی اسبق تیم فوتبال سایپای تهران است.​

علی دایی پیش‌تر یکی از گزینه‌های مربیگری تیم ملی بود. به جای اسکوچیچ و خداداد افشاریان در این باره گفت میرشاد ماجدی برای جانشینی اسکوچیچ با علی دایی صحبت کرد اما شهریار فوتبال ایران قبول نکرد و به همین خاطر اعضای هیئت رئیسه تصمیم گرفتند مربی کروات را ابقاء کنند. البته میرشاد ماجدی این موضوع را تایید نکرد. هر چند کمیته فنی اعلام کرد بعد از تصمیم در مورد برکناری اسکوچیچ، علی دایی تنها گزینه اشان برای هدایت تیم ملی بودو نام‌هایی چون جواد نکونام و امیر قلعه‌نویی واقعیت نداشت.

علی دایی اخیرا هم در کنار امیر قلعه‌نویی و برانکو ایوانکوویچ و هم چنین کارلوس کی‌روش به عنوان یکی از گزینه‌های جانشینی اسکوچیچ مطرح است که به نظر می‌رسد اگر بار دیگر هم این سمت به او پیشنهاد شود این پیشنهاد را قبول نخواهد کرد. اما پیش بینی می‌شود دایی در برابر پیشنهاد تیم امید واکنش متفاوتی نشان دهد.

علی دایی بعد از جدایی از سایپا هدایت تیمی را برعهده نگرفته است. خیلی‌ها می‌گویند او ممنوع الکار است اما زمانی که فدراسیون فوتبال به او پیشنهاد مربیگری می‌دهد بدین معنی است مشکلی برای کار در فوتبال ندارد. پیشنهاد به دایی برای هدایت تیم امید تنها در ذهن یکی از اعضای هیئت رئیسه است و زمانی اجرایی می‌شود که اکثریت اعضای هیئت رئیسه با آن موافقت کنند و از همه مهمتر اینکه علی دایی به این پیشنهاد بله بگوید.

آخرین حواشی درباره علی دایی

روز مهم و سرنوشت‌ساز برای تیم ملی پشت سر گذاشته شد و در جلسه سه ساعته کمیته فنی فدراسیون فوتبال، صلاحیت دراگان اسکوچیچ برای ادامه حضورش روی نیمکت تأیید نشد. با این حال هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص قطع یا ادامه همکاری با سرمربی کروات تیم ملی، در اختیار هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال خواهد بود که به زودی باید تصمیم خود را نهایی کند.

طبق اعلام ابراهیم قاسم‌پور، عضو و سخنگوی کمیته فنی فدراسیون فوتبال قرار است تا یکی دو روز آینده فدراسیون فوتبال تصمیم نهایی خود را در خصوص تیم ملی برای استفاده از مربی ایرانی یا خارجی جایگزین اعلام کند. کمیته فنی نظرات مشورتی خود را در خصوص جانشین اسکوچیچ هم به میرشاد ماجدی که به صورت آنلاین در جلسه حضور داشت اعلام کرده و تصمیم‌گیری در این خصوص به زودی انجام می‌شود.

اولویت کمیته فنی با توجه به کمبود زمان، انتخاب سرمربی ایرانی برای جانشینی دراگان اسکوچیچ است. علی دایی گزینه نخست کمیته فنی بوده و به فدراسیون فوتبال اعلام شده همکاری با این مربی در اولویت باشد. به نوعی مذاکره مستقیم به علی دایی در دستور کار فدراسیون قرار گرفته و باید دید آیا این مذاکرات صورت خواهد گرفت و نتیجه خواهد داد یا نه. با اینکه گفته شده علی دایی پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی را قبول نکرده، اما هیچ پیشنهاد رسمی تا پیش از جلسه فنی به او ارائه نشده و باید دید در صورتی که دایی پیشنهاد رسمی از فدراسیون دریافت کند، چه تصمیمی در این زمینه اتخاذ خواهد کرد.

در صورت به نتیجه نرسیدن مذاکرات فدراسیون فوتبال با علی دایی، گزینه بعدی کمیته فنی برای سرمربیگری امیر قلعه‌نویی است که در حال حاضر هدایت گل‌گهر سیرجان را به عهده دارد. در صورت فراهم نبودن شرایط این دو مربی نیز، جواد نکونام دیگر گزینه مطرح شده در جلسه کمیته فنی است و تا این لحظه شانس کمتری نسبت به دو گزینه دیگر دارد.

با اینکه برخی نیز معتقد به حضور مربی خارجی بزرگ روی نیمکت تیم ملی در جام جهانی هستند، صحبت‌هایی نیز در خصوص گزینه‌های مختلف خارجی در جلسه کمیته فنی شده است. با اینکه انتخاب مربی خارجی در اولویت کمیته فنی نبوده، اما پیشنهاداتی در این زمینه مطرح شده است. نکته جالب اینجاست که گزینه فنی هیچ نظر مثبتی روی کارلوس کی‌روش نداشته و آنها حضور این مربی روی نیمکت تیم ملی را رد کرده‌اند، اما برانکو ایوانکوویچ یکی از گزینه‌های خارجی مطرح شده در جلسه کمیته فنی بوده است. همچنین تعدادی از مربیان نامدار خارجی هم در جلسه کمیته فنی مطرح شده، اما آنچه مسلم است، شانس مربی ایرانی برای هدایت تیم ملی در جام جهانی بیشتر است.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه