کدخبر : 4187

یک کابوس بزرگ و باورنکردنی؛ حضور انصاری‌فرد برابر نماینده ایران هرچند اتفاقی ویژه برای فوتبالدوستان محسوب می‌شد اما از دست دادن پنالتی او شاید باب میل هیچکدام از ما نبود.

به گزارش رصداقتصادی به نقل از ورزش سه، بعد از رسیدن بازی به ضربات پنالتی، خواسته فوتبالدوستان ایرانی این بود که هر کدام از چهار نامزد دیگر ضربه زدن، آن را از دست بدهند اما برای مهاجم ایرانی حریف، این اتفاق تلخ رقم نخورَد. لژیونر ایرانی تیم السیلیه علیرغم نمایش درخشانی که مقابل نماینده ایران داشت، ضربه آخرش با یک بدشانسی و حسرت بزرگ برای او همراه شد.


بعد از صعود شهرخودرو به مرحله بعدی پلی آف، همه در انتظار نمایش مهاجم ایرانی السیلیه در جدال با نماینده ایران بودند. مهاجمی که بعد از سال‌های حضور در فوتبال اروپا و تجربه در لیگ اسپانیا و یونان، اکنون به قطر آمده بود تا با پیراهن السیلیه نیز یک خاطره خوب جدید را شکل دهد. درخشش او در لیگ ستارگان امیدواری آنها برای موفقیت در لیگ قهرمانان را نیز افزایش داده بود تا با صعود از مرحله پلی آف تجربه بزرگی در رقابت‌ها در کنار دیگر غول‌های قطری را کسب کنند.


انصاری‌فرد که در این دیدار با انگیزه نشان می‌داد به چهره ویژه‌ی تیمش در تقابل با مهدی رحمتی تبدیل شد و بارها تا آستانه باز کردن دروازه نماینده ایران پیش رفت و در یکی از جدی‌ترین موقعیت‌هایی که داشت نیز برخورد توپ به تیرک شادی گل او را ناکام گذاشت.


با این حال بعد از 120 دقیقه تلاش بی سرانجام برای هر دو تیم در دستیابی به گل، در نهایت ضربات پنالتی تعیین کننده تیم صعود کننده به مرحله گروهی و اصلی رقابت‌ها شد. جایی که مطمئنا دل ایرانی‌ها با حضور مهدی رحمتی که بارها در این ضربات ناجی تیم‌های خود شده بود، برای رسیدن به موفقیت روشن‌تر بود. اما شاید کمتر کسی تصور می‌کرد تیک صعود نماینده ایران با از دست رفتن پنالتی کریم انصاری‌فرد کنار اسمشان بخورد.


انصاری‌فرد که شاید یکی از حساس‌ترین پنالتی‌ها و گل‌های تاریخ فوتبال ایران را با موفقیت به نام خود کرده بود، این بار در استادیوم عبدالله بن خلیفه نتوانست کار دشوارش در استادیوم موردویا آره‌نا و برابر پرتغال در دقیقه 3+90 را تکرار کند و برخلاف پاتریسیو، مهدی رحمتی تسلیم ضربه او نشد.


مهاجم ملی‌پوش که رابطه صمیمانه‌ای با مهدی رحمتی دارد، چندی پیش و در زمان حضورش در تیم المپیاکوس یونان در شرایطی که تیمش با یوونتوس بازی داشت، با توجه به علاقه این گلر به جیان لوئیجی بوفون، پیراهن این اسطوره ایتالیایی را برای یادگاری گرفته و به مهدی رحمتی هدیه داده بود. شاید آن روز هیچکس فکر نمی‌کرد روزی در این مرحله، سرنوشت انصاری‌فرد و رفیقش به هم گره بخورد اما سید شهرخودرو با شیرجه به سمت راست خود کاری کرد که دوربین بعد از اتمام مسابقه مدام روی صورت غم گرفته کریم باشد.


شاید تنها کسی که حس مهاجم ایرانی السیلیه را بفهمد مرتضی پورعلی گنجی باشد؛ مدافع کارساز السد قطر که در دیدار مقابل پرسپولیس در تهران و استادیوم آزادی به اشتباه دروازه خودی را باز کرد. باور کنید راحت نیست به عنوان یک ایرانی مقابل یک تیم ایرانی اشتباه کنی و شماتت دیگران را به جان بخری.

  آیا این خبر مفید بود؟
  بانک و بیمه
  اقتصاد کلان و بودجه
  صنعت و انرژی
  بورس و بازار سهام
  طلا و ارز
  بازار مسکن و راه
  بازار خودرو
  اجتماعی
  ارسال نظر:

  آنچه دیگران می خوانند:
   ‍‍‍
   روی خط رسانه