شرکت فولاد سفیددشت/

تحقق اهداف سال 1400 و افزایش 70 درصدی سود در شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری

کدخبر : 32409

مجمع عمومی عادی سالیانه سال مالی منتهی به 1400/12/29شرکت فولاد سفیددشت چهارمحال و بختیاری با حضور سهام داران در تاریخ 1401/03/08تشکیل شد و بعد از گزارش عملکرد هیئت مدیره و حسابرس مستقل و بازرس قانونی، صورت مالی شرکت طبق استانداردهای حسابداری، به نحو مطلوب مورد تأیید مجمع قرار گرفت.

به گزارش شمانیوز؛ بر اساس گزارش هیئت مدیره شرکت، عملکرد شرکت در سال 1400 با سودآوری و افزایش درآمد 70 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است؛ ضمن اینکه با تلاش پشتکار کارکنان واحد احیا مستقیم این شرکت تا کنون بالغ بر 3.6 میلیون تن آهن اسفنجی تولید شده است؛ همچنین طرح فولادسازی این شرکت در حال حاضر به بیش از91.49 درصد پیشرفت فیزیکی رسیده و پیش بینی    می شود مطابق برنامه ریزی صورت گرفته در سال جاری به بهره برداری برسد.

گفتنی است با توجه به نقشه راه شرکت جهت تکمیل زنجیره ارزش شرکت، گزارشی از طر ح ها و اقدامات صورت گرفته در این خصوص به شرح ذیل در مجمع ارائه گردید:

    پروژه های در حال تکمیل فولادسازی، تصفیه خانه، احداث جاده اختصاصی شرکت به زرین شهر، احداث مخازن آهن اسفنجی و تکمیل واحد بریکت سازی که باید طبق برنامه تا پایان سال 1401 راه اندازی گردند.

    پروژه های توسعه جدید که با توجه به حمایت سهام داران شرکت و رفع موانع فاینانس مقرر شد از منابع فاینانس اجرا گردد که شامل پروژه ماشین ریخته گری و بیلت شرکت است.

شایان ذکر است در ادامه این مجمع به منظور تأمین مالی طر ح های توسعه، سهام داران شرکت موافقت کردند 10 درصد از سود سال 1400 توزیع و مابقی جهت سرمایه گذاری طرحهای توسعه شرکت هزینه شود.

مصطفی فلاحی، مدیر مالی و حسابداری شرکت در جلسه مجمع عمومی سالیانه سهام داران، ضمن بیان آمار تولید و فروش شرکت عنوان کرد: با توجه به محدودیت در مصرف منابع انرژی (برق و گاز) و استفاده از پساب شهری و دست یابی به تولید بیش از ظرفیت اسمی 802 هزار تن در سال 1400 ، درآمد حاصل از فروش آهن اسفنجی رشد 85 درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می دهد.

 

وی همچنین تأمین بیش از یک میلیون و سیصد هزار تن گندله و بومی سازی 45 قلم تجهیزات و قطعات ماشین آلات، تسویه و قطعی شدن مالیات سال 98 ، حسابرسی عملکرد سال 98 توسط سازمان تأمین اجتماعی، بهره برداری از پارکینگ ورودی جهت کامیون های حمل مواد اولیه، پروژه ساخت و تکمیل انبارهای قطعات یدکی شرکت را دستاوردهای سال 1400 برشمرد.

گفتنی است در پایان، نمایندگان سهام داران حاضر در مجمع از عملکرد خوب هیئت مدیره و کارکنان این شرکت در دستیابی به اهداف تعیین شده در سال 1400 قدردانی و بر اهمیت دستیابی به اهداف و برنامه های تعیین شده در سال 1401 تأ کید کردند

 

روابط عمومی شرکت فولاد سفیددشت

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: