یارانه 30 میلیونی | یارانه جدید

جهت ثبت نام یارانه 30 میلیونی کلیک کنید

کدخبر : 22219

جزئیات دریافت یارانه 30 میلیون تومانی خودرو را در این صفحه بخوانید .

به گزارش رصداقتصادی : خودروسازان در طرح های فروش فوق العاده خود محصولات خود را با قیمتی ارزان تر از بازار به مردم می فروشند . این محصولات با شرایط خاص عرضه می شود . برخی مخالفت خود را با اینگونه فروختن محصولات اعلام کردند و معتقدند که این نوع یارانه به ضرر جامعه است و در واقع این یارانه باعث ایجاد تورم می شود . اما در هر طرح عده زیادی از مردم با ثبت نام از این محصولات استقبال کردند و بسیاری موفق به دریافت یارانه خودرو شدند . در ادامه جزئیات طرح جدید فروش فوق العاده سایپا رو می خوانید . در این طرح قیمت محصولات و پراید با 30 میلیون اختلاف نسبت به بازار عرضه می شود و به برندگان در اصل یارانه 30 میلیونی تعلق می گیرد . 

هرچند تولید انواع پراید برای بازار داخل متوقف شده اما سایپا در فروش فوق‌العاده جدید خود پراید ۱۵۱ یا همان پراید وانت را با قیمت ۳۰ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار خواهد فروخت. این رانت به جیب کسانی خواهد رفت که برنده قرعه‌کشی باشند.

فروش فوق‌العاده خودروسازان به ارزان‌ترین خودرو بازار یعنی پراید رسیده است. سایپا و ایران‌خودرو مدت‌هاست که با مشکل تامین قطعه و زیان انباشته مواجه هستند و با این حال همچنان اصرار بر فروش فوق‌العاده و پیش‌فروش دارند. این بار قرار است که سایپا خودرو پراید را فروش فوق‌العاده یا همان فروش زیر قیمت بازار انجام دهد.

هرچند تولید انواع پراید برای بازار داخل متوقف شده اما سایپا در فروش فوق‌العاده جدید خود پراید ۱۵۱ یا همان پراید وانت را با قیمت ۳۰ میلیون تومان ارزان‌تر از بازار خواهد فروخت. این رانت به جیب کسانی خواهد رفت که برنده قرعه‌کشی باشند.

متقاضیان می توانند از ساعت ۱۵ روز دوشنبه سوم آبان ماه به مدت دو روز اقدام به ثبت نام کنند.

86c0b108-35f9-439a-a231-05593e94d6a2

علاوه بر سایپا، ایران خودرو هم در هفته جاری پیش‌فروش دارد. ثبت نام در حراج ایران خودرو از پنجشنبه ۲۹ مهر آغاز شده است و امروز یکشنبه دوم آبان، به پایان می‌رسد. موعد تحویل محصولات از مهر تا آبان سال ۱۴۰۱ تعیین شده است. در این طرح هم شش محصول تارا با گیربکس دستی، دناپلاس توربوشارژ دستی و اتوماتیک، پژو ۲۰۷ دستی سقف شیشه‌ای، راناپلاس و سورن پلاس عرضه می‌شوند.

پرداخت ۹۰۰ هزار تومان یارانه / مشمولان چه کسانی بودند؟

طبق اعلام مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور از ابتدای سال تاکنون بیش از ۸٫۲ هزار میلیارد تومان برای حمایت از مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی به این دو نهاد پرداخت شده که با توجه به جمعیت ۹ میلیونی مددجویان قاعدتا باید به هرکدام از آنها ۹۰۰ هزار تومان رسیده باشد.

 امید حاجتی، مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور گفته است: از ابتدای سال‌جاری تاکنون مبلغ ۲هزار و ۵/ ۶۶۶میلیارد تومان به سازمان بهزیستی برای حمایت از مددجویان پرداخت شده است. همچنین در راستای حمایت‌های قانونی و اجرای بند «۱۵» مصارف جدول تبصره «۱۴» قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور، مبلغ ۸/ ۵۹۸میلیارد تومان به کمیته امداد امام‌خمینی(ره) پرداخت شده که با احتساب ۵هزار و ۶/ ۸۳میلیارد تومان واریزی مرحله اول در سال‌جاری، در مجموع مبلغ ۵هزار و ۴/ ۶۸۰میلیارد تومان از این محل به حساب کمیته امداد حضرت‌امام(ره) پرداخت شده است.

بنابراین طبق اعلام مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌های کشور از ابتدای سال تاکنون بیش از ۸٫۲ هزار میلیارد تومان برای حمایت از مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی به این دو نهاد پرداخت شده است.

از سوی دیگر طبق آخرین اعلام از ۳۴ میلیون مشمول یارانه معیشتی کرونا ۹ میلیون نفر از کمک‌بگیران سازمان بهزیستی و کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند. بنابراین با توجه به جمعیت ۹ میلیونی مددجویان و اعتبار ۸٫۲ هزار میلیارد تومانی که مدیر سازمان هدفمندی می‌گوید پرداخت شده است، قاعدتا باید به هرکدام از مددجویان ۹۰۰ هزار تومان یارانه از ابتدای امسال تاکنون رسیده باشد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

  • ناشناس
    0

    همین بازار سیاه درست کردن یکی که اصلا توانایی ماشین خریدن را نداره بخاطر اینکه ۱۰ آلی ۱۵ میلیون گیرش بیاد ثبت نام می‌کنه