بنزین گران شد | قیمت جدید بنزین

قیمت بنزین آزاد شد / سهمیه بنزین مردم چه می شود ؟

کدخبر : 22254

جزئیات تازه از مشکل به وجود آمده در پمپ بنزین و سوخت گیری را می خوانید .

به گزارش رصداقتصادی : مشکل به وجود آمده در سامانه کارت سوخت ها باعث تعطیلی چند پمپ بنزین شد . مسئولین با مصاحبه های مختلف اظهار داشتند علت این موضوع مشخص نیست اما سهمیه بنزین مردم از بین نمی رود در برخی از مردم نگران گرانی بنزین شدن که این موضوع صحت ندارد . در ادامه جزئیاتی از اطلاعیه در مورد کارت سوخت و نحوه استفاده از بنزین را می خوانید .

اطلاعیه وزارت نفت درباره اختلال سامانه سوخت/ مردم با قیمت آزاد سوخت‌گیری کنند!

از ساعاتی قبل امکان سوختگیری در جایگاه‌های عرضه سوخت در کل کشور با اختلال مواجه شده است و مردم می‌گویند امکان سوخت‌گیری ندارند. اما حالا وزارت نفت اعلام کرده که سوخت‌گیری در جایگاه‌های سراسر کشور برقرار است. اما فقط بنزین آزاد.

رئیس انجمن کانون جایگاه‌داران در گفتگو با تجارت‌نیوز وجود مشکل در سامانه سوخت هوشمند را تایید کرد و گفت این مشکل سوخت‌گیری در کل کشور را با مشکل مواجه کرده و باعث تعطیلی برخی از پمپ بنزین‌ها شده‌ است.

اما وزارت نفت در اطلاعیه‌ای اعلام کرده که سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه برقرار است اما مردم فقط می‌توانند با قیمت بنزین آزاد سوخت‌گیری کنند.

اطلاعیه رسمی اداره کل روابط عمومی وزارت نفت به شرح زیر است: «در پی مشکل فنی ایجاد شده در سامانه کارت هوشمند سوخت، از دقایقی پیش استفاده از کارت سوخت در جایگاه‌های عرضه سراسر کشور دچار وقفه شده است؛ اما طبق اطلاعات به دست آمده شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران هم‌اکنون سوخت‌گیری در جایگاه‌های عرضه با مشکلی ندارد و باوجود خارج شدن سامانه هوشمند سوخت از مدار، مردم می‌توانند با قیمت آزاد سوخت‌گیری کنند.»

کارشناسان شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در حال بررسی مشکل فنی ایجاد شده و رفع آن هستند و این اطمینان به هموطنان عزیز داده می‌شود که هیچ مشکلی برای سهمیه‌ سوخت هموطنان ایجاد نخواهد شد.»

رضا نواز، سخنگوی صنف جایگاه‌داران سوخت کشور گفته مشکل عرضه بنزین به دلیل اختلال در سیستم دریافت کارت سوخت است. برای همین مردم نمی‌توانند بنزین یارانه‌ای بزنند و فقط امکان سوخت‌گیری با بنزین آزاد وجود دارد.

پیش از این هم رییس کانون انجمن جایگاه‌داران سوخت اعلام کرد به دلیل مشکل در سامانه هوشمند سوخت، فعلا امکان سوختگیری بنزین ۱۵۰۰ تومانی نیست. او گفته بود که در تلاش هستند که بتوانند مشکل را حل کنند تا فعلا بتوانند بنزین سه هزار تومانی عرضه کنند.


خبرداغ : نامزد احسان علیخانی کیست + عکس همسر احسان علیخانی

بنزین

تعطیلی پمپ بنزین‌های تهران / ماجرای اختلال در جایگاه‌های سوخت چیست؟

رئیس انجمن کانون جایگاه‌داران ایجاد اختلال در پمپ بنزین‌های کل کشور را تایید کرد و گفت این مشکل در حال بررسی است. از ساعتی قبل امکان سوخت‌گیری در بسیاری از پمپ بنزین‌ها وجود ندارد.

از ساعتی قبل برخی گزارش‌ها از سطح شهر اعلام شد که برخی از جایگاه‌های بنزین در تهران با مشکل عرضه بنزین مواجه شده‌اند. خبرها می‌گوید پمپ بنزین های تهران و برخی از شهرها تعطیل شده است.

همایون صالحی به تجارت‌نیوز گفت دلیل این مشکل ایجاد اختلال در سامانه سوخت کل کشور است. دلیل آن هنوز مشخص نیست. اما سامانه هوشمند سوخت به صورت کلی قطع شده است.

به گفته صالحی این مساله در حال بررسی است و قرار است تا ساعتی دیگر در جلسه‌ای مشکل را بررسی کنیم.

به نظر می‌رسد این مشکل باعث تعطیلی پمپ بنزین‌ها در تهران و دیگر شهرهای کشور شده است.

به گفته رئیس کانون انجمن جایگاه‌داران سوخت فعلا امکان سوختگیری بنزین ۱۵۰۰ تومانی وجود ندارد. یعنی سامانه سوخت بنزین یارانه‌ای قطع شده است. اما مردم می‌توانند همچنان بنزین آزاد بزنند و در سیستم بنزین آزاد مشکلی ایجاد نشده است و فعلا امکان عرضه بنزین سه هزار تومانی وجود دارد.

همچنین جلسه‌ای فوری درباره این موضوع در شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران در حال برگزاری است که به محض پایان یافتن جلسه اطلاع‌رسانی عمومی خواهد شد.تا این لحظه دلیل این مشکل مشخص نشده است.

 
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
‍‍‍
ارسال نظر:

  • جانباز
    1

    اون احمق چرا درقیمت بنزین ۱۵۰۰ تومانی اختلال ایجاد کرده بلاخره موقیت خودشو بگه با مردم است یا بادولت که قصد داردبنزین ۳۰۰۰هزارتومانیش رابفروشد.

  • سالار نظام
    0

    بوی الرحمن میاید

روی خط رسانه
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی