یارانه میلیونی | یارانه بنزین | ثبت نام یارانه

یارانه باورنکردنی در حساب مردم / جهت دریافت یارانه جدید کلیک کنید

کدخبر : 22541

زمزمه هایی از افزایش یارانه به گوش می رسد اما این یارانه شامل چه کسانی خواهد شد .

به گزارش رصداقتصادی : بسیاری از تحلیل گران و کارشناسان معتقدند که یارانه باید افزایش پیدا کند و برخی دیگر مخالف پرداخت یارانه هستند . در این بین محسن رضایی مشاور اقتصادی رئیس جمهور به مردم مژده خبر خوب در آذر ماه را داد . برخی این خبر را افزایش مبلغ یارانه می دانند . در ادامه جزئیات جدید و مهم از یارانه را می خوانید .

برخی تحلیل‌گران پیش‌بینی کرده‌اند پس از حذف ارز دولتی و تقسیم منابع آن بین ۶۰ میلیون ایرانی، سهم هر نفر در سال حدود ۳ میلیون تومان می‌شود.

 هرچند رئیس دولت سیزدهم در ایام انتخابات شعارهایی مبنی بر افزایش یارانه‌ها می‌داد اما رئیس سازمان برنامه و بودجۀ کابینه او به صراحت از بی‌تاثیر بودن افزایش یارانه‌ها بر بهبود معیشت مردم سخن می‌گوید. مسعود میرکاظمی که پیش از حضور در دولت رئیسی، از مردان نزدیک محمود احمدی‌نژاد بود، بر تغییر شیوه پرداخت یارانه‌ها تاکید دارد. از سوی دیگر خبرهایی از سایر بخش‌های دولت شنیده می‌شود که یارانه‌ها تا پایان پاییز افزایش خواهند یافت.

یارانه

یک ماه پیش روزنامه همشهری که به شهرداری تهران وابسته است، از کسری بودجه و منابع مالی برای افزایش یارانه‌ها خبر داد اما در عین حال نوشت:براساس اظهارات پیش از انتخابات رئیسی، احتمالا باید تا پایان فصل پاییز در انتظار وقوع تحولات یارانه‌ای بمانیم.

 با تمام این چالش‌ها اما به نظر می‌رسد تصمیم دولت برای افزایش رقم یارانه‌ها از آذرماه قطعی است. تحلیل‌گران با بررسی ادعاهای مردان اقتصادی رئیسی، به سه الگوی احتمالی پرداخت یارانه‌ها رسیده‌اند؛

۱- صدور کارت اعتباری معیشت بر اساس وعده‌های ابراهیم رئیسی:

در این الگو، به ازای هر یک از اعضای خانوار در سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و دو دهک بعدی ۱۵۰ هزار تومان اعتبار ماهانه قرض‌الحسنه با کارمزد دو درصد اختصاص داده می‌شود. این یارانه برای خانواده پنج نفره سه دهک اول ۲۰۰ هزار تومان و برای دهک‌های چهارم و پنجم ۱۵۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر است. آنطور که رئیسی گفته این کمک‌های معیشتی قرار است به دولت برگردد اما او گفته به خانواری که در پرداخت اقساط مشکل داشته باشد یارانه بازپرداخت تعلق می‌گیرد.

۲- افزایش یارانه‌ها تا ۴۵۰ هزار تومان بر اساس برنامه محسن رضایی

محسن رضایی، معاون اقتصادی دولت رئیسی، در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری وعده داد یارانه‌ها را ۱۰ برابر می‌کند و به ۶۰ میلیون ایرانی، ماهانه نفری ۴۵۰ هزار تومانی پرداخت می‌کند.


خبرداغ : مریم امیرجلالی از همسر جوانش رونمایی کرد + تصاویر


۳- پرداخت ماهانه حدود ۲۵۰ هزار تومان با حذف دلار دولتی

سومین الگو توسط تحلیل‌گران بر اساس تلاش دولت برای حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی تخمین زده شده است. نزدیکان رئیسی مدعی هستند که با حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی، می‌توان اعتبار آن را به صورت مستقیم به مردم پرداخت کرد. رئیس دولت سیزدهم، در آخرین اظهارات اقتصادی‌اش گفت: حذف دلار ۴۲۰۰ تومانی ضرورت دارد اما با غافلگیری انجام نخواهیم داد و مردم را نسبت به آن بی‌اطلاع نخواهیم گذاشت و شوک به بازار ایجاد نخواهیم کرد. همه جوانب سنجیده می‌شود به طوریکه بازار و مردم در جریان این تصمیم قرار می‌گیرد.


*جهت ثبت نام یارانه اینجا کلیک کنید 


برخی تحلیل‌گران از جمله نویسندگان روزنامه خراسان – وابسته به آستان قدس رضوی – پیش‌بینی کرده‌اند پس از حذف ارز دولتی و تقسیم منابع آن بین ۶۰ میلیون ایرانی، سهم هر نفر در سال حدود ۳ میلیون تومان می‌شود؛ به بیان دیگر دولت می‌تواند به هر نفر ماهانه ۲۵۰ هزار تومان پرداخت کند.

با توجه به اینکه ابراهیم رئیسی، مدتی تولیت آستان قدس رضوی را برعهده داشته و روزنامه خراسان نیز به این نهاد وابستگی دارد، باید منتظر ماند و دید آیا دیدگاه این روزنامه تا پایان پاییز به واقعیت تبدیل می‌شود./گسترش نیوز

واریز یارانه معیشتی در امشب/کدام خانوار یارانه ۲۰۰ هزار تومانی می‌گیرند؟

با وجود برخی پیش‌بینی‌ها و شعارها، هنوز تغییرات خاصی در روند توزیع یارانه‌ها آغاز نشده و پیش‌بینی می‌شود این تغییرات از ماه بعد به تدریج مطرح شوند.

با وجود برخی پیش‌بینی‌ها و شعارها، هنوز تغییرات خاصی در روند توزیع یارانه‌ها آغاز نشده و پیش‌بینی می‌شود این تغییرات از ماه بعد به تدریج مطرح شوند. برای امشب نیز قرار است طبق برنامه قبلی واریز یارانه معیشتی انجام شود.

یارانه

طبق اعلام مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، بیست و چهارمین مرحله یارانه معیشتی آبان ماه ۱۴۰۰ ساعت ۲۴ روز دوشنبه (۱۰ آبان ماه) به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

ببه گفته امید حاجتی، بیست و چهارمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴ روز دوشنبه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود و همانند دوره‌های قبل، خانواده‌های یک نفره ۵۵ هزار تومان، خانواده‌های دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، خانواده‌های سه‌نفره ۱۳۸ هزار تومان، خانواده‌های چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانواده‌های پنج‌نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه معیشتی دریافت خواهند کرد.

همچنین، یازدهمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی از حساب سرپرستان خانوارهایی که این وام را دریافت کرده‌اند، این ماه کسر خواهد شد.

یارانه

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر:

 • فردین
  0

  افزایش یارانه نباید خوشحال کننده باشه از زمان احمدی نژاد تا رئیسی یاراه پول خورده در جامعه است اگر این مبلغ اضافه شود تورم ۱۰ برابری را داریم و این تورم بر دوش کارگر و قشر ضعیف است اگر حذف یارانه ۴۲۰۰ اتفاق بیفته کنترول بازار امکان پذیر نیست و موج اعتراضات بیشتر میشه

 • علی علمیرزایی
  0

  سلام من اصلا غیرازیارانها در امددیگری ندارم از دولت محترم. میخوام به من کمک کنم

 • امین
  0

  دروغ تا واقعیت. ........!!!!!؟؟؟؟؟؟....

 • ناشناس
  0

  اذرهم میرسه 😲😲😲😲😲😲😲😲