ممنوعیت تردد شبانه

فوری / ممنوعیت تردد شبانه لغو شد

کدخبر : 23254

جزئیات لغو ممنوعیت تردد شبانه مشخص شد .

به گزارش رصداقتصادیممنوعیت تردد شبانه سوالات زیادی برای مردم ایجاد کرده است . ممنوعیت تردد در روزهایی که واکسیناسیون تاحدی انجام شده است برای مردم جای سوال دارد . بسیاری از مردم این شب ها درگیر جریمه های کرونایی ممنوعیت تردد شدند . در ادامه جزئیات دستوری رئیسی برای لغو طرح ممنوعیت تردد شبانه را می خوانید . 

ممنوعیت تردد شبانه

 طرح جایگزین چیست؟

ممنوعیت تردد شبانه از ابتدای آذر ماه لغو می‌شود. این دستور رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کروناست که حالا ولی اسماعیلی، عضو ستاد ملی کرونا هم ان را تایید کرده و گفته از اول آذرماه محدودیت تردد شبانه برداشته می‌شود.

ممنوعیت تردد شبانه مخالفان بسیار زیادی داشت و بسیاری خواستار لغو تردد شبانه خودروها بودند. حالا عضو ستاد ملی کرونا گفته قرار است ممنوعیت تردد شبانه از ابتدای آذر ماه (دو روز آینده) حذف شود. اما طرح هوشمندسازی کنترل کرونا به قوت خود باقی است.

امروز ابراهیم رئیسی در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام کرد: با توجه به واکسیناسیون عمومی، ممنوعیت تردد شبانه در شهرها لغو شود. اما ابراهیم رئیسی تاکید کرده که اعمال کنترل‌های هوشمند باید ادامه داشته باشد. او گفته به هر میزان که ابعاد و حجم کنترل های هوشمند افزایش می‌یابد، می توان محدودیت‌های غیر هوشمند را کاهش داد. 

خبرداغ : قیمت پراید فضایی شد / پراید در پی رکورد شکنی + جدول

زمان لغو ممنوعیت تردد شبانه

طرح ممنوعیت تردد شبانه از سال گذشته و همزمان با شیوع کرونا وضع شد. اما حالا عضو ستاد ملی مقابله با کرونا گفته ممنوعیت تردد شبانه خودروها از ابتدای آذرماه لغو می‌شود.

ولی اسماعیلی اعلام کرده  تدوام ممنوعیت تردد شبانه خودروها در شهرها هیچ سندیت علمی و منطقی ندارد. او گفته از وزارت کشور و سایر متولیان خواسته‌ایم تا مدارک و مستندات مثبت در اجرای این طرح را ارائه کنند که تاکنون این امر محقق نشده و به صراحت باید گفت این طرح دیگر هیچ ثمره و نتیجه‌ای به همراه ندارد.

او گفته از اول آذرماه و با اجرای طرح هوشمندسازی کنترل کرونا محدودیت تردد شبانه برداشته می‌شود.

اما آیا قرار است  طرح جدیدی جایگزین لغو ممنوعیت تردد شبانه شود؟

پیش از این مساله طرح هوشمندسازی کنترل کرونا مورد بررسی قرار گرفته و حتی گفته شد که این طرح به صورت پایلوت در سه استان آذربایجان غربی، کردستان و قزوین در حال انجام است.

بر اساس این طرح، سامانه هوشمندی طراحی شده که تمام اطلاعات شهروندان از حمل و نقل گرفته تا اصناف و … مشخص شده و بر اساس واکسیناسیون، علائم احتمالی، تست‌هایی که برای باز بودن اصناف و … انجام می‌شود، قرنطینه‌ها و محدودیت‌هایی را ایجاد می‌کنند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی
ارسال نظر: