وام | وام ازدواج | وام مسکن | وام کرونا | وام قرض الحسنه

جهت دریافت وام 140 میلیونی کلیک کنید

کدخبر : 23723

جزئیات جدید ومهم در مورد وام ازدواج را در ادامه می خوانید .

به گزارش رصداقتصادی : وام ازدواج یک تصمیم منطقی از طرف دولت برای کمک به جوانان و تازه عروس و دامادها می باشد. این وام هر ساله بر حسب تورمی که در جامعه ایجاد می شود بدان افزوده می گردد. وام ازدواج به دلیل داشتن سود کم برای آغاز زندگی دو زوج جوان می تواند مناسب باشد. البته این که تا چه حد کمک می رساند بسته به نوع طبقه ای است که زوجین در آن بزرگ شده اند.

یک وام 100میلیون تومانی می تواند امروزه تقریبا ۳۰ درصد از هزینه های شروع یک زندگی را برای جوانان برطرف نماید. حال تصور کنید این ۳۰ درصد مربوط به زوجینی است که زندگی متوسطی تقاضا میکنند. اما اگر زندگی مرفهی داشته باشند مسلما ۱۰ درصد هم از هزینه های آن ها را در بر نمی گیرد.

برخی زوجین نیز هستند که این 100 میلیون وام ازدواج می تواند بیش از ۵۰ درصد هزینه های ازدواج آنها را برطرف نماید. پس این که چگونه از این فرصت استفاده نمایید بسته به خود شما دارد.

اما وام ازدواج نیز همچون وام های دیگر مراحل و سختی های بیشماری دارد. از این رو برای این که بتوانید این وام را تهیه نمایید باید با شرایط آن آشنا شوید. از طرف دیگر این که بتوانید این شرایط را مهیا نمایید نیز خود به تنهایی مشکل دیگریست.

پس از تاریخ عقد تا دو سال بعد از آن نیز زمان دارید تا برای گرفتن وام اقدام نمایید. از این رو می توانید مدارکتان را جمع آوری نموده و با داشتن دو ضامن به سایت مراجعه کرده و ثبت نام کنید. این مرحله ی آغاز دریافت وام می باشد. پس از آن که توانستید وام را دریافت کنید به مرحله ی اقساط بندی و باز پرداخت این وام می رسیم.

خالکوبی مهراب قاسمخانی برای همسر جدیدش + عکس

پرداخت وام ازدواج سال‌های قبل/ شرایط دریافت چیست؟

برخی از افراد در سایت دیوار ادعا کرده‌اند، برای زوج‌هایی که چند سالی از عقد آنها گذشته است و هنوز وام ازدواج خود را دریافت نکرده‌‌اند تسهیلات ازدواج آن‌ها را از بانک‌ها می‌گیرند. اما شرایط دریافت وام ازدواج بعد از گذشت چند سال از عقد به چه صورت است؟

برخی از افراد در سایت دیوار ادعا کرده‌اند، برای زوج‌هایی که چند سالی از عقد آنها گذشته است و هنوز وام ازدواج خود را دریافت نکرده‌‌اند تسهیلات ازدواج آن‌ها را از بانک‌ها می‌گیرند.

وام

دریافت وام ازدواج زوج‌هایی که چند سالی از عقد آنها گذشته است را برخی از محضرخانه‌ها انجام می‌دهند. فرآیند انجام این کار به این صورت است که زوج‌ها با مراجعه به این محضرخانه‌ها طلاق صوری می‌گیرند و بعد از ثبت طلاق دوباره محضرخانه عقد رسمی را برای آن‌ها می‌خواند. تاریخ عقد جدید به بانک اعلام می‌شود و متقاضی می‌تواند وام خود را از بانک دریافت کند.

در حال حاضر هزینه محضرخانه‌ها برای انجام طلاق و عقد بین یک میلیون و ۱۰۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است اما برای آنکه وام ازدواج گرفته شود تا ۲۰ میلیون تومان هم از افراد پول می‌گیرند.

یکی از این محضرخانه‌ها به خبرنگار تجارت‌نیوز گفت: «ما فقط طلاق صوری و عقد رسمی را انجام می‌دیم بعد از آن ثبت‌نام وام ازدواج و انتخاب شعبه بانک برای دریافت وام بر عهده مشتری است. البته تو بانک آشنا داریم و اگه می‌خواید زودتر وام خودتون رو بگیرید و ثبت‌نام رو هم ما انجام میدیم و برای هر نفر ۵ میلیون تومان به جز ۲۰ میلیون طلاق و عقد دریافت می‌کنیم»

با احتساب هزینه طلاق و عقد دوباره برای هر زوج و ثبت‌نام وام ازدواج توسط محضرخانه، هر زوج باید ۳۰ میلیون تومان بپردازند. در صورتی که در حال حاضر وام ازدواج ۷۰ میلیون تومان است.

مبلغی که بانک‌ها برای پرداخت وام ازدواج به مشتریان می‌دهند در حال حاضر ۷۰ میلیون تومان است و در مجموع هر زوج ۱۴۰ میلیون تومان از بانک وام می‌گیرد. اما اگر متقاضی دریافت وام ازدواج زیر ۲۴ سال سن داشته باشد بانک‌ها موظف هستند تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان به متقاضی با رعایت معرفی ضامن رسمی کسر از حقوق پرداخت کند.

این محضرخانه‌ها با انجام یک عقد یک میلیون تومانی، از مشریان ۲۰ میلیون تومان پول می‌گیرند و در حال حاضر هیچ نظارت قانونی بر روی آن‌ها انجام نمی‌گیرد. / تجارت نیوز 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه