شیرینی و آجیل شب یلدا

قیمت باورنکردنی آجیل و شیرینی شب یلدا | آجیل و شیرینی شب یلدا کیلویی چند

کدخبر : 24177

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی و شیرینی با بیان اینکه شیرینی شب یلدا با همان قیمت مصوب تیر امسال عرضه می شود، گفت: قیمت عرضه هر کیلوگرم شیرینیِ تر درجه یک 78 هزار تومان و هر کیلوگرم شیرینی دانمارکی درجه یک 65 هزار تومان است.

 به گزارش رصداقتصادی : بسیاری از کاربران از قیمت های نجومی آجیل و شیرینی شب یلدا گفتند . در ادامه به بررسی قیمت مصوب آجیل و شیرینی شب یلدا پرداخته ایم و هیچ عرضه کننده ای حق افزایش قیمتی مازاد بر قیمت اعلام شده آجیل و شیرینی شب یلدا ندارد . 

آجیل و شیرینی شب یلدا

 رئیس اتحادیه دارندگان قنادی و شیرینی با بیان اینکه شیرینی شب یلدا با همان قیمت مصوب تیر امسال عرضه می شود، گفت: قیمت عرضه هر کیلوگرم شیرینیِ تر درجه یک 78 هزار تومان و هر کیلوگرم شیرینی دانمارکی درجه یک 65 هزار تومان است.

 علی بهره مند درباره قیمت شیرینی شب یلدا، اظهار کرد: قیمت شیرینی برای شب یلدا افزایش ندارد و با براساس قیمت های مصوب انجمن حمایت از مصرف کنندگان، در تیرماه 1400 عرضه خواهد شد.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی و کافه قنادی افزود: بر این اساس قیمت عرضه هر کیلوگرم شیرینیِ تر برای واحدهای درجه یک 78 هزار تومان و واحدهای درجه دو 60 هزار تومان است.

وی اظهار داشت: همچنین قیمت عرضه هر کیلوگرم شیرینی دانمارکی برای واحدهای درجه یک 65 هزار تومان و واحدهای درجه دو 50 هزار تومان است.

بهره مند افزود: قیمت عرضه هر کیلوگرم شیرینی زبان و پاپیونی نیز بر واحدهای درجه یک 65 هزار تومان و برای واحدهای درجه دو 50 هزار تومان است.

رئیس اتحادیه دارندگان قنادی، شیرینی و کافه قنادی بیان داشت: قیمت کیک یزدی با همان قیمت مصوب تیرماه برای واحدهای درجه یک 49 هزار تومان و برای واحدهای درجه دوم 39 هزار تومان تعیین شده است.

وی با اشاره به اینکه مشکلی در تامین شکر وجود ندارد، گفت: قنادان و شیرینی پزان برای تهیه روغن مخصوص قنادی ها با مشکل مواجه هستند.

بهره مند اظهار داشت: کارخانجات، روغن مخصوص قنادی ها را مستقیم به شیرینی پزی ها تحویل نمی دهند و به همین دلیل این محصول با قیمت بسیار گران به دست ما می رسد؛ قیمت هر حلب 10 کیلوگرمی روغن مخصوص قنادی حدود 180 هزار تومان است در حالی که برای خرید این محصول از بازار باید حدود 400 هزار تومان پرداخت کنیم.

 

آجیل شب یلدا؛ کیلویی چند؟

قیمت آجیل شب یلدا با باسلوق، کیلویی ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزارتومان و بدون باسلوق نیز ۱۸۰ تا ۲۷۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران قیمت آجیل شب یلدا را اعلام کرد.

به گزارش ایسنا، مصطفی احمدی اظهار کرد: آجیل و خشکبار شب یلدا شامل اقلامی همچون پسته، بادام، فندق، برگه هلو، برگه زردآلو، توت خشک، انجیر، کشمش، مویز و باسلوق است. البته برخی از مغازه‌ها نیز برای مناسب سازی وکاهش قیمت آجیل شب یلدا به آن نخودچی اضافه می‌کنند.

وضعیت بازار مواد غذایی در آستانه یلدا؛ آجیل شب یلدا چطور ضدعفونی کنیم؟

وی گفت: قیمت آجیل شب یلدا با باسلوق، کیلویی ۱۵۰ تا ۲۵۰ هزارتومان و بدون باسلوق نیز ۱۸۰ تا ۲۷۵ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران در پاسخ به اینکه چرا قیمت آجیل تا به این حد بالا رفته است؟ گفت: امسال در بسیاری از اقلام آجیل و خشکبار تا ۵۰ درصد افت تولید داشتیم. از طرف دیگر اجناس ما هم صادراتی هستند و هم وارداتی و طبیعتا نوسانات نرخ ارز بر قیمت آن تاثیر می‌گذارد. عامل دیگر این افزایش قیمت هم عرضه و تقاضا در بازار است.

وی تصریح کرد: از شهریور و مهر امسال که اول فصل آجیل و خشکبار است افزایش قیمت را شاهد بودیم و این افزایش قیمت مختص شب یلدا نیست.

احمدی یاد آور شد: تولیدات امسال کاهش یافته و از آن طرف تقاضا نیز کم شده است. اگر قرار بود تقاضای آجیل مانند دو سال قبل باشد قطعا قیمت‌ها بیشتر از این می‌شد. این کاهش تولید و کاهش تقاضا در بازار تعادل ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه امروز با کمبود جنس در بازار مواجه نیستیم؛ در حالی که افت تولید داریم گفت: امیدواریم قیمت‌ها تا پایان سال تغییری نکند یا نزولی شود تا مردم قدرت خرید داشته باشند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه