شب یلدا

حداقل مخارج یک خانوار 4 نفره در شب یلدا | قیمت های آجیل و شیرینی در شب یلدا چگونه شد

کدخبر : 24224

شب یلدا چقدر هزینه دارد ؟

 به گزارش رصداقتصادی : بسیاری از مردم دغدغه مالی برای تهیه مایحتاج شب یلدا را دارند . قیمت های نجومی برخی اقلام برای شب یلدا حسابی در فضای مجازی پیچیده است . در ادامه به بررسی قیمت متوسط تهیه آجیل و اقلام اولیه مصرفی در شب یلدا می پردازیم .

 امسال قیمت هر سبد  شب یلدا (شامل آجیل، شیرینی، انار، هندوانه، سیب درختی و پرتقال) برای یک خانواده ۴ نفره حداقل ۶۰۰ هزار تومان تمام می‌شود.

شب یلدا

 امسال قیمت آجیل و خشکبار در بازار افزایش چشمگیری داشته و هزینه آجیل یک خانواده ۴ نفره از ۲۵۰ هزار تومان سال گذشته به ۳۵۰ تا ۴۰۰ هزار تومان در سال جاری رسیده است.

در همین زمینه مصطفی احمدی، رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار تهران درباره دلایل افزایش شدید قیمت آجیل و خشکبار در کشور گفت: قیمت این اقلام را در کشور سه عامل تعیین می‌کنند. وی اضافه کرد: مقدار تولید، عرضه و تقاضا و نرخ ارز تعیین کننده قیمت آجیل و خشکبار در کشور است چرا که برخی از این اقلام صادراتی و برخی دیگر را نیز نیاز است وارد کنیم.

احمدی با اشاره به اینکه مشکل صنف خشکبار مربوط به امروز نیست و ما در ماه‌های مرداد، شهریور و مهر در این مورد صحبت کرده بودیم، اضافه کرد: به دلیل اینکه در ایام شب یلدا و شب عید مصرف آجیل رواج پیدا می‌کند توجه‌ها به این اقلام جلب می‌شود اما ما زمانی که در فصل برداشت این محصولات بودیم درباره مشکلات و شرایط صنف صحبت کرده و هشدارهای لازم را داده بودیم.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

 • ناشناس
  0

  همه چی پول شده

 • بهزاد
  0

  بله جیب ما هم خالی شده،
  خرید شب یلدا داریم
  500تومانی خرح برمیداره

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه