قیمت امروز طلا و سکه | نرخ طلا و سکه

قیمت طلا و سکه سقوط کرد | قیمت طلا و سکه امروز همه را سوپرایز کرد

کدخبر : 24260

قیمت طلا و سکه را بازار امروز را در ادامه می خوانید

 

طلا و سکه ارزان شد / قیمت دلار و یورو  

 

 

روند کاهشی طلا و سکه ادامه دار شد / قیمت دلار و یورو امروز ۱۴۰۰/۹/۲۷

قیمت طلا و سکه در معاملات امروز تا ساعت ۱۹ نسبت به معملات ابتدای روز با کاهش همراه شد و براین اساس قیمت سکه طرح جدید ۱۳ میلیون تومان اعلام شد.

 با صعود اونس طلا به بالای ۱۸۰۰ دلار پس از سیگنال بانک مرکزی آمریکا درباره احتمال سه دور افزایش نرخهای بهره در سال میلادی آینده، موج جدیدی از خوش بینی در بازار طلا به وجود آمده است.

بر اساس گزارش ایسنا، با این حال اگرچه بعضی از تحلیلگران پتانسیل صعود قیمت طلا در کوتاه مدت را مشاهده می کنند اما همچنین فرصت فروش در زمان صعود قیمتها را هم می بینند زیرا این فلز ارزشمند نهایتا با موانع افزایش نرخهای بهره در سال ۲۰۲۲ مواجه می شود.

کریس وِکیو، استراتژیست ارشد بازار وب سایت دیلی فارکس در این باره اظهار کرد: دلار ضعیفتر و بازده واقعی پایینتر اوراق قرضه کمک می کنند قیمت طلا بالاتر رود. با این حال وی خاطرنشان کرد اگر طلا بالای قیمت ۱۸۳۵ دلار را بشکند، این صعود فرصتی برای فروش خواهد بود.

تحلیلگران پتانسیل تغییر پایدارتری در این فلز ارزشمند را انتظار دارند. دارین نیوسام، رییس شرکت “دارین نیوسام آنالایز” اظهار کرد: با وجود لحن موافق بانک مرکزی آمریکا برای افزایش نرخهای بهره، دلار نمی تواند به بالاتر از رکورد بالایی که در نوامبر داشت صعود کند. نرخها شاید بالا بروند اما به صورت پلکانی افزایش پیدا می کنند. نگاهی به نمودارها نشان می دهد دلار فعلا به سقف رسیده و طلا فرصت خواهد یافت به سطح بالاتری صعود کند. وی در ادامه افزود: افزایش تنشهای ژئوپلیتیکی میان روسیه و اوکراین هم تقاضا برای طلا به عنوان دارایی امن در کوتاه مدت را تقویت می کند. در شرایط ابهام، سرمایه گذاران ترجیح می دهند طلا نگهداری کنند.

در نظرسنجی هفته جاری کیتکونیوز از تحلیلگران وال استریت، ۱۶ نفر شرکت کردند که از میان آنها ۱۱ نفر معادل ۶۹ درصد به افزایش قیمت طلا رای دادند. دو نفر معادل ۱۳ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند و سه نفر معادل ۱۹ درصد نظر خنثی داشتند.

در این بین، ۱۰۲۷ نفر در نظرسنجی آنلاین کیتکونیوز از سرمایه گذاران خُرد شرکت کردند که از میان آنها، ۵۹۳ نفر معادل ۵۸ درصد به افزایش قیمت طلا و ۲۶۳ نفر معادل ۲۶ درصد به کاهش قیمت طلا رای دادند در حالی که ۱۷۱ نفر معادل ۱۷ درصد نظری نداشتند.

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا با شش دلار و ۷۰ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش، در ۱۸۰۴ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۱.۱ درصد رشد هفتگی به ثبت رساند. طلا روز پنج شنبه ۳۳ دلار و ۷۰ سنت معادل ۱.۹ درصد افزایش داشت و در ۱۷۹۸ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود که بزرگترین رشد قیمت روزانه از ۱۵ اکتبر بود.

از نظر بعضی تحلیلگران، بازار طلا تاب آوری قوی نشان می دهد زیرا قیمتها موفق شده اند حمایت در بالای سطح ۱۷۵۰ دلار را در آستانه تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا حفظ کنند.

کالین سیژینسکی، استراتژیست ارشد در شرکت مدیریت دارایی SIA به کیتکونیوز گفت: طلا از ریسک گریزی در بازارهای مالی و تهدید تورم رو به رشد بهره برده است. تورم برای سرمایه گذاران مهم مانده است به خصوص اکنون که باعث شده است سه بانک مرکزی لحن موافق افزایش نرخهای بهره پیدا کنند.

اوله هانسن، مدیر استراتژی کالا در ساکسو بانک گفت: وی به قیمت طلا خوش بین است زیرا موج جدید شیوع کووید ۱۹ در جهان ممکن است انتظارات رشد را محدود کرده و طلا به عنوان دارایی امن را تقویت کند.

با این حال همه تحلیلگران نظر خوش بینانه ای نسبت به طلا در کوتاه مدت ندارند. دیوید میدن، تحلیلگر بازار در شرکت “اکوئیتی کپیتال” اظهار کرد: وی همچنان پتانسیل دلار قویتر در کوتاه مدت را می بیند.

قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۷ آذر تا ساعت ۱۸، به رقم ۲۷ هزار و ۴۳۷ تومان‌ رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۷ هزار و ۴۴۱ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۶ هزار و ۸۹۶ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۳۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۰ هزار و ۸۰۸ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۰ هزار و ۱۹۸ تومان است.

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌های اعلامی سایت طلا و جواهر تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۳ میلیون تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا برای هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۸۵ هزار و ۸۳۴ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، شش میلیون و ۸۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۵۰ هزار تومان است.

 

نرخ ارز صرافی ملی امروز شنبه ۲۷ آذر ۱۴۰۰

نرخ ارز در صرافی‌ ملی امروز ۲۷ آذرماه نیز اعلام شد و با ثبات قیمت رقم ۲۷ هزار و ۴۲۱ تومان ثبت شده است.

امروز شنبه ۲۷ آذرماه قیمت دلار در صرافی ملی ۲۷۴۲۱ تومان اعلام شد. نرخ خرید دلار در این صرافی نیز ۲۶۸۷۸ تومان تعیین شد.

قیمت یورو نیز برای فروش در صرافی‌ ملی ۳۰۷۵۷ تومان اعلام شده؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی ۳۰۱۴۸ قیمت خورده است.

 قیمت دلار در هفته اخیر آرامش نسبی را تجربه کرد. اخبار مذاکرات وین و ارائه لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ به مجلس نتوانست تاثیر نوسانی عمده‌ای روی بازار بگذارد. دلار در محدوده کانال ۲۷ هزار تومان نوسان کرد. معامله‌گران دلار به یک ثبات نسبی رسیده‌اند.

نوسان اندک قیمت دلار نشان می‌دهد که این ارز نسبت به آینده مذاکرات وین خوشبین نیست. نباید انتظار افت شدید نرخ دلار را در صورت ثمربخشی مذاکرات داشت.

مریم محبی، کارشناس بازارهای مالی در گفت‌و‌گو با تجارت‌نیوز درباره پیش‌بینی قیمت ارز گفت: قیمت دلار در هفته آینده تنها به نتیجه مذاکرات بستگی دارد و نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از آن داشت.

 

پیش‌بینی قیمت طلا در شب یلدا / چرا خرید سکه زیاد شد؟

قیمت طلا در بازار ایران نوسان دارد. نوسان قیمت‌ها باعث عقب‌نشینی خریداران مصنوعات طلا شده است. این در حالی است که این روزها متقاضی برای خرید سکه زیاد شده است. آیا نوسان قیمت طلا در روزهای پایانی آذر ادامه دارد؟

 طلا در بازارهای جهانی هم گران شد. هر انس طلا در بازارهای بین‌المللی با قیمت یک هزار و ۸۰۷ دلار معامله می‌شود. در بازار ایران نیز طلا به دلیل نوسان قیمت دلار گران شد.

فروشندگان طلا می‌گویند افزایش نوسان قیمت طلا باعث شده خریداران از این بازار عقب‌نشینی کنند. در مقابل اما حباب سکه به دلیل افزایش تقاضا در این بازار زیاد شده است.

البته علاوه بر افزایش انس جهانی طلا ابهام از آینده مذاکرات باعث شده که بازارها نسبت به گذشته نوسان بیشتری داشته باشند. آیا با این شرایط، امید برای کاهش قیمت طلا و سکه وجود دارد؟

در همین مورد رئیس اتحادیه طلای تهران با اشاره به پیش‌بینی خود از بازار گفت: زمانی که قیمت طلا نوسان دارد تقاضا برای خرید طلا فروکش می‌کند. با توجه به نوسان قیمت دلار ممکن است در هفته آینده نوسان قیمت طلا بیشتر شود.

ابراهیم محمدولی به تجارت‌نیوز توضیح داد: حباب سکه به ۴۵۰ هزار تومان رسیده است. این نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری در بخش سکه بیشتر شده است. علت افزایش تقاضای سکه عدم دریافت نرخ کارمزد و ارزش افزوده است.

او بیان کرد: اکنون با توجه به نوسان قیمت طلا مصنوعات چندان داد و ستد نمی‌شود. یعنی تقاضا برای خرید مصنوعات نو زیاد نیست.

مذاکرات طلا را ارزان می‌کند؟

گویا آینده مذاکرات نقش قابل توجهی در قیمت دلار و طلا دارد. فروشندگان طلا هم چشم به مذاکرات ایران و آمریکا دوخته‌اند. از این‌رو خرید و فروش طلا در حجم زیاد نیز گویا متوقف شده است.

هفته گذشته محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس اتحادیه طلای تهران گفته بود: « به دلیل شروع دور دوم مذاکرات در هفته آینده پیش‌بینی قیمت طلا سخت شده است. چرا که عوامل متعددی در قیمت طلا نقش دارد که در این وضعیت پیش‌بینی قیمت طلا و سکه را برای فعالان این بازار سخت می‌کند.»

 

قیمت طلا در بازار جهانی طی معاملات امروز افزایش یافت اما روند صعودی طلا و سکه متوقف شد و شاهد کاهش قیمت طلا و سکه در بازار بودیم.

 

قیمت طلا امروز پنج شنبه بازار جهانی تحت تاثیر ضعیف شدن ارزش دلار، یک درصد افزایش یافت.

بر اساس گزارش ایسنا، مایکل لانگفورد، مدیر شرکت مشاوره ایرگاید درباره وضعیت بازار گفت: ضعف دلار باید اصلاح قیمت طلا و بالا رفتن آن را به دنبال داشته باشد. انتظارات برای تعدیل تدابیر محرک مالی و پولی است. اگر این دیدگاه بدون تغییر بماند، ماندن قیمت طلا در پایین مرز ۱۸۰۰ دلار منطقی خواهد بود.

 

شاخص دلار آمریکا که در معاملات روز قبل به بالاترین حد سه هفته اخیر صعود کرده بود، در معاملات روز جاری اندکی کاهش یافت.

 

بانک مرکزی آمریکا روز چهارشنبه در پایان نشست سیاست پولی دو روزه خود اعلام کرد با نزدیک شدن اقتصاد به اشتغال کامل و تلاش برای مقابله با افزایش تورم، زمینه سه دور افزایش نرخهای بهره به میزان یک چهارم درصد را تا پایان سال ۲۰۲۲ فراهم می کند.

 

 

تعدیل تدابیر محرک مالی و افزایش نرخهای بهره، بازده اوراق قرضه دولتی را بالا برده و هزینه نگهداری طلا را افزایش می دهد و در نتیجه جذابیت سرمایه گذاری در این فلز ارزشمند را کمتر می کند.

 

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه گذاران اکنون منتظر انتشار آمار هفتگی متقاضیان دریافت بیمه بیکاری در آمریکا هستند.

 

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد افزایش، به ۲۲ دلار و ۱۳ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۱ درصد افزایش، به ۹۱۹ دلار و هشت سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۳.۹ درصد صعود کرد و به ۱۶۵۷ دلار و ۷۹ سنت رسید.

 

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و در ۱۷۶۹ دلار و ۹۲ سنت ایستاد. بهای معاملات این بازار روز گذشته یک درصد سقوط کرد.

 

 

‌‌قیمت دلار در بازار امروز

بر اساس گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ۲۵ آذر تا ساعت ۱۸، به رقم ۲۷ هزار و ۴۱۹ تومان‌ رسید.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز قیمت دلار را برای فروش ۲۷ هزار و ۴۲۱ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۶ هزار و ۸۷۸ تومان خریداری می‌کنند.

 

قیمت یورو در بازار امروز

قیمت یورو در بانک مرکزی ۴۷۳۱ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۳۰ هزار و ۷۵۷ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۳۰ هزار و ۱۴۸ تومان است.

طلا و سکه

قیمت طلا و سکه در بازار امروز

طبق نرخ‌های اعلامی سایت طلا و جواهر تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم ۱۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ۱۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان است.

در بازار امروز قیمت طلا برای هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۲۸۹ هزار و ۲۹۶ تومان قیمت دارد.

نیم‌سکه، شش میلیون و ۸۵۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌ سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب سه میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۷۰ هزار تومان است.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

  • ناشناس
    0

    مگه نگاه نکردی اونس جهانی طلا پرش صعودی شده چرا برعکس مینویسی ....سکه و طلا به قله میرسد حاضرم بات شرط بندی کنم رصد نیوز

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه