نرخ ارز دلار سکه طلا یورو امروز

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | جمعه 26 آذر | 1400/9/26

کدخبر : 24265

نرخ ارز دلار سکه طلا یورودر روز جمعه 26 آذر را در ادامه می خوانید .

 

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | جمعه 26 آذر | 1400/9/26

 

در حال بروز رسانی .....

 

قیمت دلار امروز پنجشنبه ۲۵ آذرماه ۱۴۰۰

در صرافی‌های بانکی امروز پنجشنبه قیمت دلار ۲۷ هزار و ۴۲۲ تومان ثبت شد. نرخ ارز صرافی ملی نیز با ثبات قیمت نسبت به روز گذشته ۲۷ هزار و ۴۲۱ تومان اعلام شد.

قیمت دلار در صرافی‌های بانکی امروز پنجشنبه ۲۵ آذر با ۱۱ تومان افزایش، ۲۷,۴۲۲ تومان معامله شد. در طی معاملات امروز، ۲۷,۴۲۲ تومان بیشترین قیمت و ۲۷,۴۰۶ تومان کمترین قیمت ثبت شده برای دلار است.

نرخ صرافی ملی امروز به ۲۷۴۲۱ تومان رسید.

سیگنال توافق هسته‌ای به بازار ارز

قیمت درهم نیز دیروز سرنوشتی مشابه قیمت دلار داشت. درهم در ابتدای معاملات امروز پیشروی کرد و به ۸ هزار و ۴۰۰ تومان رسید اما در ادامه روند بازار عقب نشینی کرد و نسبت به روز گذشته ثابت ماند. قیمت درهم با ۸ هزار و ۲۸۰ تومان بسته شد. با ضرب کردن قیمت درهم در نرخ تبدیل درهم به دلار (۳٫۶۷۳) عدد ۳۰ هزار و ۴۱۲ تومان به دست می‌آمد.

وزیر امور خارجه از توافق میان ایران و آژانس خبر داد و گفت: طرف‌های مقابل پذیرفته‌اند متن‌های پیشنهادی جدید ایران هم روی میز باشد.

او اعلام کرد که شب گذشته به توافق خوبی با آژانس دست پیدا کردیم که می‌تواند برخی نگرانی‌های ادعایی درخصوص برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران را بر طرف کند و تداوم بیش از پیش همکاری‌های متقابل با آژانس را به دنبال داشته باشد.

او گفته در سفر اخیر مدیر کل آژانس به ایران ما تاکید کردیم که آژانس دچار یک انحراف اساسی شده و این انحراف این است که آژانس به جای تمرکز بر مسائل فنی روی مسائل سیاسی متمرکز شده است.

عبدالهیان تاکید کرد: ما پیش از این مشکلاتی داشتیم و آژانس سعی کرد از ابزار فنی برای مقاصد سیاسی بهره بگیرد اما تلاش‌های دیپلماتیک و با حضور هیات ایرانی در وین، سبب شد که به توافقی دست پیدا کنیم و برخی از ادعاها و نگرانی‌های آژانس برطرف شد و در ادامه کار می‌توانیم همکاری‌ها را بیش از گذشته و درچارچوب مقررات ادامه دهیم.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین اتریش در توییتی به توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی واکنش نشان داد.

وی در این خصوص نوشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و تهران برای نصب مجدد دوربین‌های فیلمبرداری در مجتمع کرج به توافق رسیدند. محرک آزاردهنده که از ماه سپتامبر توجه زیادی را در جامعه بین‌المللی و رسانه‌های جمعی به خود جلب کرده بود، اکنون حذف شده است. به هر دو طرف تبریک می‌گویم!

 

واکنش صعودی طلا و سکه با توافق هسته‌ای / پیش‌بینی قیمت طلا و سکه ۲۵ آذر

قیمت طلا در بازار جهانی در معاملات دیروز نیز بی‌تغییر ماند و روند صعودی طلا و سکه که سه‌شنبه شروع شده بود دیروز (چهارشنبه) ادامه‌دار شد.

قیمت طلا پس از افت شدیدی که شب گذشته داشت، در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی که سرمایه گذاران منتظر نتیجه نشست سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا بودند، تغییر چندانی نداشت و ثابت بود.

معامله گران به نظاره نشسته اند تا ببینند آیا بانک مرکزی آمریکا تعدیل سریعتر برنامه خرید اوراق قرضه و افزایش زودتر از موعد نرخهای بهره را اعلام می کند. تعدیل تدابیر محرک مالی و افزایش نرخهای بهره، بازده اوراق قرضه دولتی را بالا برده و هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بازدهی است را افزایش می دهد.

نشست سیاست پولی بانک مرکزی اروپا، بانک مرکزی انگلیس و بانک مرکزی ژاپن هم هفته جاری برگزار می شود.

بر اساس گزارش رویترز، بازارهای سهام آسیا تغییر چندانی نداشتند و ارزش دلار ثابت ماند.

 

رکوردشکنی سکه

بر اساس گزارش دنیای اقتصاد، سکه پس از استراحت کوتاه در روز سه‌شنبه، مجددا روز چهارشنبه به رشد بهای خود ادامه داد و باعث شد حباب قیمتی این کالا باز هم بیشتر شود. در حالی که هیجانات در بازار ارز به میزان زیادی آرام گرفته بود و اونس طلا سیر نزولی داشت، سکه امامی تن به افت معنادار نداد؛ به طوری که هر سکه امامی روز گذشته در سطح ۱۳میلیون و ۳۰۰‌هزار تومان مورد داد و ستد قرار گرفت.

بر این اساس، افزایش بها باعث شد تا سکه رکورد خود را پس از آبان‌ماه سال گذشته مجددا بشکند. با توجه به ادامه روند مذاکرات احیای برجام و فضای ترس و نااطمینانی که در بین معامله‌‌‌گران وجود دارد، انتظار می‌رود سرمایه‌گذاران سکه به رشد بیشتر قیمت دلار چشم دوخته‌‌‌ باشند و برای کسب سود، فشارهایی را بر رشد قیمت اعمال کنند.

 

عقبگرد طلای جهانی

طلا در آستانه سال جدید میلادی از ابتدای هفته تغییر چندانی از خود نشان نداده است؛ به‌طوری که بهای آن پس از افت شدیدی که در معاملات روز سه‌شنبه داشت، به سیر نزولی خود در معاملات روز گذشته نیز ادامه داد و در ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران به قیمت ۱۷۶۶دلار کاهش یافت.

معامله‌گران به نظاره نشسته‌اند تا ببینند بانک مرکزی آمریکا چه تصمیمی برای تعدیل سریع‌تر برنامه خرید اوراق قرضه و افزایش زودتر از موعد نرخ‌های بهره می‌گیرد.

به گفته کارشناسان، بسیاری از سرمایه‌گذاران از عملکرد طلا در سال‌جاری ناامید شده‌اند، اما به روند طلا خوش‌بین هستند. مهم‌ترین محرک طلا، تهدید فزاینده تورم است. در حالی که افزایش نرخ بهره فدرال‌رزرو باعث افزایش بازده اوراق می‌شود، نرخ بهره واقعی منفی باقی خواهد ماند که می‌تواند باعث افزایش قیمت طلا شود.

 

اقتصاد آنلاین نوشت:

کاهش قیمت فلزات گرانبها در سایه جلسه فدرال رزرو

بازارهای جهانی سهام روز گذشته روند ترکیبی داشتند به طوری که شاخص‌های سهام اروپایی عمدتا افزایشی و شاخص‌های آسیایی عمدتا کاهشی بودند.

در بازارهای کلیدی خارجی روز گذشته قیمت نفت خام نیمکس کاهش یافت و به قیمت ۶۹.۸۵ دلار در هر بشکه معامله شد. شاخص دلار آمریکا هم در معاملات روز گذشته افزایش یافت. همچنین بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری ایالات متحده به محدوده ۱.۴۴۱ درصدی رسید.

از دیدگاه تکنیکال، روند صعودی معاملات آتی طلای فوریه مزیت فنی کلی کوتاه مدت خود را از دست داده‌اند. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت ۱۸۰۰ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی و کمترین سطح قیمت معاملات ماه نوامبر یعنی ۱۷۶۱ دلار در هر اونس است.

سطح مقاومت نخست طلا در بالاترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۱۷۸۹.۱۰ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته گذشته یعنی ۱۷۹۴.۳۰ دلار در هر اونس است.

سطح حمایتی نخست طلا در پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۱۷۶۶.۱۰ دلار در هر اونس وسطح حمایتی دوم ۱۷۶۱ دلار در هر اونس عنوان شده است.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: