هواشناسی

هشدار جدید هواشناسی به مردم تهران | تهران فردا یخ می زند

کدخبر : 24597

هشدار جدید هواشناسی برای کاهش دما به مردم تهران منتشر شد .

به گزارش رصداقتصادی : کارشناسان هواشناسی پیش بینی کرده اند که امروز و فردا تهران سردترین روز سال را تجربه می کند . پیش بینی هواشناسی براین مبنا بوده است که قرار است از شنبه تا یکشنبه 5 دی ماه دمای هوای تهران به طور محسوس کاهش یابد . طبق گفته های گذشته کارشناسان هواشناسی نیز قرار است . در ادامه جزئیات جدید از وضعیت آب و هوا و پیش بینی هواشناسی را می خوانید . 

هشدار هواشناسی: تهران یخ می‌زند

اداره کل هواشناسی استان تهران با اشاره به ورود سامانه سرد بارشی از امروز(۳دی ماه) تا ظهر فردا (۴دی ماه) به پایتخت، از کاهش محسوس دما به طور میانگین ۱۰ تا ۵ درجه سلسیوس و یخبندان سطح زمین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران با توجه به نفوذ زبانه سامانه سرد بارشی از امروز (۳دی ماه) تا ظهر فردا (۴دی ماه) آسمان نیمه ابری تا ابری گاهی همراه با وزش باد و بارش پراکنده برف به ویژه در نواحی شمالی و ارتفاعات پیش بینی می‌شود.

 از امشب (۳دی ماه) تا یکشنبه (۵دی ماه) کاهش محسوس دما به طور میانگین ۱۰ تا ۵ درجه سلسیوس و یخبندان سطح زمین به ویژه در نیمه شمالی استان تهران مورد انتظار است.

 فردا(۴دی ماه) وزش باد نسبتا شدید تا شدید در نیمه جنوبی و نواحی غربی و گاهی کولاک برف در ارتفاعات استان تهران پیش بینی می شود.

هواشناسی

یکشنبه صبح سردترین روز سال!

از عصر فردا (۴دی ماه) بتدریج کاهش ابر مورد انتظار است و برای روزهای یکشنبه (۵دی ماه) و دوشنبه (۶دی ماه) آسمانی صاف و در روز سه شنبه (۷دی ماه) مجددا افزایش ابر پیش بینی می شود.

به دلیل پایداری نسبی و گاهی سکون جو، از اواخر وقت یکشنبه(۵دی ماه) تا سه شنبه (۶دی ماه) در نواحی پرتردد، در بعضی ساعات انباشت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه فیروزکوه (امین‌آباد) با دمای  ۸- درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران نیز فردا (۴ دی ماه) قسمتی ابری تا نیمه ابری در صبح و مه رقیق در بعد از ظهر و وزش باد همراه با بیشترین و کمترین دمای ۸ و ۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان پایتخت یکشنبه (۵ دی‌ماه) نیز صاف و بتدریج غبار محلی پیش‌بینی می‌شود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به ۸ و۱ درجه سانتیگرادمی‌رسد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

  • پریا
    0

    امشب برف بیاد یخ بزنه برف بشینه امشب تا فردا برف بشینه و باران نیاد

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه