قیمت ارز دلار سکه طلا یورو

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | دوشنبه 6 آذر | 1400/10/6

کدخبر : 24690

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز دوشنبه 6 آذر را در ادامه می خوانید .

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | دوشنبه 6 آذر | 1400/10/6

 

در حال بروزرسانی ....

 

لغزش قیمت سکه / فضای معاملاتی کم‌‌‌حجم طلا

اگرچه در معاملات شنبه قیمت طلا و سکه با کاهش همراه شد اما این کاهش طی معاملات یکشنبه دوام نیاورد و ورق برگشت.

انتظار می‌رود قیمت طلا از عوامل فصلی مساعد برای افزایش قیمت بهره ببرد و تحلیلگران منتظرند ببینند آیا این فلز ارزشمند نیروی کافی برای شکستن سطح ۱۸۵۰ دلار پیدا خواهد کرد.

شون لاسک، از مدیران شرکت “والش تردینگ” در این باره به کیتکونیوز گفت: از نقطه نظر فصلی تقاضا برای طلای فیزیکی کمک بزرگی برای بالا بردن قیمتها از اواسط دسامبر تا روز ولنتاین است. ظرف شش تا هشت هفته آینده طلا و نقره می توانند رونق پیدا کنند.

با شیوع واریانت جدید، سیاستهای پولی تسهیلی به قوت خود باقی می مانند. اگرچه بانک مرکزی آمریکا سیگنال رسمی درباره افزایش نرخهای بهره در سال آینده مخابره کرده است اما ابهامات فراوانی در خصوص احیای اقتصادی جهانی و همچنین تنشهای ژئوپلیتیکی وجود دارد. به همین دلیل طلا در محدوده ۱۷۸۰ تا ۱۸۰۰ دلار می ماند. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا روز پنج شنبه با ۹ دلار و ۵۰ سنت معادل ۰.۵ درصد افزایش، در ۱۸۱۱ دلار و ۷۰ سنت بسته شد.

با عقبگرد نرخ دلار در بازار داخلی به زیر سطح ۳۰‌هزار تومان، انتظار می‌‌‌رفت قیمت سکه طلا نیز در روزهای شنبه و یکشنبه ریزش چشمگیری داشته باشد، ولی برخلاف انتظارات، فلز گرانبهای داخلی تنها با نوسانات جزئی مواجه شد؛ به طوری که این مسکوک توانست سطح ۱۳میلیون تومانی خود را حفظ کند و در قیمت ۱۳میلیون و ۱۰۰‌هزار تومان مورد داد و ستد قرار گیرد.

رنج منفی بهای سکه امامی و بی‌‌‌توجهی آن به روند اونس طلا در بازار جهانی نمایانگر تاثیر‌‌‌پذیری بالای آن از دلار در بازار داخلی است. بنابراین به گفته برخی از تحلیلگران فنی، بهای سکه در صورتی وارد فاز نزولی خواهد شد که دلار به زیر محدوده ۲۹‌هزار و ۷۵۰تومان کاهش یابد و در این سطح تثبیت و خرید و فروش شود.

فضای معاملاتی کم‌‌‌حجم طلا

با رسیدن قیمت اونس طلا به بالای ۱۸۰۰دلار در تعطیلات سال نو میلادی، نگاه‌‌‌ها به فلز زرد همچنان صعودی به نظر می‌‌‌رسد. تحلیلگران خاطرنشان کردند که طلا در حال شروع یک فصل قوی است. ضمن اینکه همیشه در آغاز سال ابهامات زیادی وجود دارد، بنابراین سرمایه‌گذاران احتمالا به سمت این پناهگاه امن مهاجرت کنند.

اکثر تحلیلگران، روند طلا را در کوتاه‌‌‌مدت صعودی پیش‌بینی می‌کنند؛ زیرا به طور سنتی دسامبر و ماه‌‌‌های ابتدایی سال جدید دوره‌‌‌های فصلی ثابتی برای افزایش قیمت این فلز گرانبها هستند.

با این حال، دلار آمریکا از بالاترین سطح ماه نوامبر خود نگذشته است، اما همچنان در روند صعودی قوی قرار دارد و این بر روند اونس تاثیر خواهد گذاشت. در عین حال، سیاست فدرال‌رزرو مبنی بر افزایش نرخ بهره در سال جدید و افزایش بازده واقعی، می‌تواند فضای منفی برای طلای جهانی ایجاد کند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه