عموپورنگ

عموپورنگ در کنار کادر پرواز هواپیمای برگشتیش | عموپورنگ از هند برگشت

کدخبر : 25297

عموپورنگ تصویری در اینستاگرام خود متشر کرده که خبر از برگشت وی از هند میدهد.

به گزارش رصداقتصادی : داریوش فرضیایی معروف به عموپورنگ از مجریان برنامه تلوزیونی برای کودکان است که در چند دهه اخیر بسیار پر مخاطب بوده به طوری که علاوه بر کودکان، بزرگسالان نیز برنامه‌های عموپورنگ را دنبال میکنند؛ آخرین برنامه ساخته شده توسط این مجری معروف کودکان، کلبه عموپورنگ بوده که به عنوان پرمخاطب ترین برنامه در تلوبیون نیز انتخاب شده است.

داریوش فرضیایی تصویری در اینستاگرام خود متشر کرده که خبر از برگشت وی از هند میدهد.

عموپورنگ

عموپورنگ در کنار کادر پرواز هواپیمای برگشتیش

عموپورنگ

داریوش فرضیایی متولد یک مرداد ۱۳۵۲ در تهران است و فرزند آخر خانواده است. مادرش اهل گیلان است و پدرش آذری است. تسلط او به زبان‌های گیلکی و ترکی آذربایجانی است و استفاده او از این دو زبان در برنامه‌هایش به همین دلیل است. او تحصیلات خود را در رشته گرافیک ادامه داد و با مدرک کارشناسی از دانشگاه فارغ‌التحصیل شد. او در ۲۹ خرداد ۱۳۹۳ پدرش را از دست داد.

عموپورنگ

به عنوان فرزند یکی مانده به آخر از پدر تورک و مادری شمالی به دنیا آمد ، پنج برادر و دو خواهر دارد که یکی از برادرانش را چند سال قبل در اثر بیماری از دست داد

 

عموپورنگ

از بچگی عاشق تماشای فیلم هندی بودم ، حسی که در فیلم های هندی قرار داشت از نظر من کم نظیر بود

از آنجا که علاقه زیادی به بازیگری داشتم بعد از تماشای این فیلم ها آنرا برای خواهر و برادرهایم بازی می کردم و خوراکی مثل پفک بعنوان دستمزد می گرفتم.

عموپورنگ

داریوش فرضیایی در نهایت سال 1378 وقتی 26 ساله بود در مجموعه کودکی بنام تورنگ و پورنگ وارد قاب تلویزیون شد که بسیار دیده شد.

او سپس در رمضان سال 1381 برنامه مستقل خود بنام عمو پورنگ را اجرا کرده که بسیار گل کرد و به شهرت رسید و بعد از چند دهه همچنان این مجری سرشناس کودک و نوجوان بیشترین مخاطب را دارد که برنامه های او را دنبال میکنند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه