خواب راحت

۶ معجزه خوابیدن بدون بالش | حذف بالش راهکاری برای جوان ماندن

کدخبر : 25373

قطعا برای خیلی ها خواب راحت اهمیت زیادی دارد و خوابیدن با بالش شما را پیر میکند.

به گزارش رصداقتصادی: قطعا  برای بسیاری از ما خواب راحت اهمیت دارد و میتوان با اطمینان گفت که این نعمت الهی  از ارزان ترین لذت های در دسترس بشر است؛ اما قطعا  با دانستن برخی از اصول میتوانیم به بهود خوابمان کمک کنیم. بالش یکی از گزینه هایی است که نبود آن به خواب راحت ما کمک بسزایی میکند.

خوابیدن بدون بالش شاید در نگاه اول کار راحتی به نظر نرسد، اما می‌تواند فواید زیادی برای سلامت شما داشته باشد؛ و تنها پشت دردتان نیست که خوب می‌شود. در حقیقت ممکن است صبح سرحال‌تر از خواب بیدار شود. ما از محصولات زیادی برای حفظ نرمی و لطافت پوست خود استفاده می‌کنیم، اما اثر لوازم خواب بر بهبود پوست آخرین چیزی است که به ذهنمان می‌رسد. در ادامه می‌خواهیم ببینیم اگر دیگر بدون بالش بخوابیم چه اتفاقی برای پوستمان رخ خواهد داد.

خواب راحت

۱- ممکن است پوستتان کمتر دچار چین و چروک شود

تنها کمبود خواب نیست که باعث پیری پوست می‌شود، بلکه روبالشی‌تان هم ممکن است در این مسأله نقش داشته باشد. بیشتر روبالشی‌ها از جنس کتان هستند و شاید با آن راحت باشید، اما این جنس پارچه باعث ساییده شدن پوست می‌شود، امری که به خشکی پوست می‌انجامد. پوست فاقد رطوبت هم بیشتر مستعد چین و چروک است و خشکی پوست باعث می‌شود چین و چروک‌های موجود بیشتر مشخص شوند. طول می‌کشد تا به خوابیدن بدون بالش عادت کنید، اما در درازمدت برای پوستتان مفید خواهد بود.

۲- پوستتان صاف‌تر دیده می‌شود

بدن برای آنکه بتواند در بهترین حالت خودش باشد به آب نیاز دارد و پوستتان هم همین‌طور. روبالشی‌های کتان رطوبت و چربی‌های ضروری‌ای را از پوست می‌گیرند که برای جوان و پر ماندن به آن‌ها نیاز دارد. این امر می‌تواند منجر به پوسته‌پوسته شدن پوست شود و به مرور سلامت پوستتان را کاهش دهد.

۳- ممکن است جلوی تحریک پوست را بگیرد

اگر پوست حساس و مستعد جوشی دارید، شاید خوابیدن روی یک روبالشی کتان تصمیم درستی نباشد. کتان برای پوست بیش از حد خشن است و سایش ناشی از آن می‌تواند پوست حساستان را تحریک کند، امری که باعث تشدید مشکلات پوستی فعلی‌تان می‌شود. از آنجا که بالشتان می‌تواند به راحتی به محلی برای رشد باکتری‌ها تبدیل شود، خوابیدن به صورت می‌تواند جوش‌ها را بیشتر کند.

خواب راحت

۴- به احیای سریع‌تر پوست کمک می‌کند

وقتی می‌خوابید بدنتان وارد حالت احیا می‌شود و وقت آن می‌رسد که پوستتان خود را ترمیم کند. بالشتان تمام چربی‌ها و بقایای مواد آرایشی روی پوستتان را در خود جمع می‌کند و وقتی صورتتان را به آن فشار می‌دهید کابوس تمام‌عیاری برای پوست خود رقم می‌زنید.

۵- می‌تواند پوستتان را درخشان کند

خوابیدن روی بالش خیلی نرم ممکن است باعث کاهش جریان خون به سمت سر شود. این امر می‌تواند منجر به گردن‌درد و سردرد شود و پوست شما را خشک و کدر کند. گردش نامناسب خون ممکن است باعث مشکلات مختلف پوستی از جمله تغییر رنگ پوست، ضایعات پوستی و پوسته‌پوسته شدن شود.

۶- پوستتان کمتر خط می‌افتد

اگر تا به حال پیش آمده که از خواب بیدار شوید و ببینید روی صورتتان خط افتاده، ممکن است علتش روبالشی‌تان باشد. وقتی در خواب غلت می‌زنید، پوستتان به خاطر روبالشی ضخیم کتانتان خط می‌افتد؛ و گرچه این خط‌ها به تدریج محو می‌شوند، اما تکرار این اتفاق ممکن است در نهایت باعث ایجاد چین و چروک‌های دائمی روی پوست شود. خوابیدن بدون بالش ممکن است ظاهر سالم‌تری به پوست دهد و نرمی و انعطاف‌پذیری آن را حفظ کند.

خواب راحت

۶ معجزه خوابیدن بدون بالش

چه جنس روبالشی برای پوست مفید است؟

اگر دل کندن از بالش عزیزتان برایتان ممکن نیست، به دنبال روبالشی‌هایی از جنسی نرم‌تر باشید. ابریشم لطیف‌تر از کتان است، رطوبت کمتری را به خود جذب می‌کند و حتی می‌تواند به رفع جوش‌ها کمک کند.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی