قیمت ارز دلار سکه طلا یورو امروز

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | سه شنبه 21دی | 1400/10/21

کدخبر : 25401

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو در روز سه شنبه 21دی | 1400/10/21

 

نرخ ارز دلار سکه طلا یورو | سه شنبه 21دی | 1400/10/21

 

در حال بروزرسانی ........ 

 

حرکت سکه در خلاف مسیر دلار / قیمت طلا و سکه روند صعودی گرفتند

قیمت طلا در بازار جهانی روز دوشنبه کاهش یافت اما قیمت طلا در بازار داخلی روندی خلاف بازار جهانی داشت، و با حدود ۳۰ هزار تومان افزایش به گرمی یک میلیون و ۲۰۳ هزار ۳۰۰ تومان رسید.

قیمت سکه روز گذشته با افزایش اندک ۲۰‌هزار تومانی نسبت به ‌روز یکشنبه در قیمت ۱۲میلیون و ۵۰۰‌هزار تومان معامله شد. این مهم در حالی رقم خورد که در بازار ارز، نرخ دلار بدون تغییر باقی ماند و در بازارهای جهانی نیز طلا با کاهش جرئی مواجه شد.

سکه بورسی نیز که روز یکشنبه کانال ۱۲میلیونی را باز پس گرفته بود، دیروز مجددا به یک کانال پایین‌‌‌تر عقب نشست. شاید غلبه تقاضا بر عرضه بود که روند دیگری را برای این فلز گرانبها رقم زد. ۶روز متوالی است که نوسان سکه در کانال ۱۲میلیون تومان ادامه دارد، با این حال کارشناسان معتقدند در صورت نزولی ماندن انتظارات تورمی و انتشار خبرهای مثبت دیگر از مذاکرات هسته‌‌‌ای باید در انتظار کاهش قیمت این فلز ارزشمند داخلی بود.

 

روز سرخ فلز زرد

بنا بر گزارش دنیای اقتصاد، قیمت طلا در بازارهای جهانی روز گذشته تا ساعت ۲۰ به وقت تهران به ۱۷۹۵ دلار رسید. به دنبال انتشار صورت مذاکرات نشست قبلی فدرال‌رزرو که نشان داد افزایش پیش از موعد نرخ بهره مورد بحث قرار گرفته است، سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا هفته گذشته افزایش داشت.

در وضعیت رشد نرخ تورم، بازار طلا محلی امن برای سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود، اما قیمت فلز زرد نسبت به افزایش نرخ بهره در آمریکا حساس است؛ زیرا می‌تواند هزینه فرصت سرمایه‌گذاری در این بازار را بالا ببرد. در این میان، خوش‌بینی نسبت به خرید خرد طلای فیزیکی سبب شده تا تجار فلز زرد در هند قیمت‌ها را بالا ببرند. این در حالی است که در پیش بودن سال نو چینی نیز چشم‌‌‌انداز خرید طلا در سنگاپور را تقویت کرده است.

قیمت سکه در معاملات دیروز دوشنبه روند افزایشی داشت و ر خلاف روند قیمت دلار با افزایش قیمت همراه بود.

قیمت سکه در روز های گذشته مرز ۱۳ میلیون تومان را از دست داد و به کانال ۱۲ میلیون تومان کاهش قیمت داشت. روز گذشته با صعود طلای جهانی به بالای مرز ۱۸۰۰ دلار قیمت سکه جان دوباره گرفت.

قیمت سکه عصر روز گذشته توانست ۸۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته باشد و با ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان مبادله شد. به عبارت دیگر روز دوشنبه توانست خود را در سطح ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی تثبیت کند. سکه در این روز با قدرت توانست حمایت ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی را به عنوان کف جدیدی تعریف و سپس حرکت خود به سوی سطوح بالاتر را آغاز کند.

ریسک کم قیمت سکه در بازار طلا

 با وجود رشد قیمت سکه،‌ هم چنان حباب این فلز گران بها بالاست و در محدوده ۵ درصدی قرار دارد. این سطح حباب موجب می شود که بازیگران بزرگ در خرید فلز گران بهای داخلی احتیاط بیشتری کنند. با این حال، سکه در بین سایر قطعات طلا، ریسک کمتری برای خرید دارد.

اما در معاملات پشت خطی شب گذشته معامله گران قیمت سکه را برای امروز سه شنبه ۲۱ دی دی ۱۴۰۰ را چگونه پیش بینی کرده اند؟

رشد قیمت سکه در معاملات پشت خطی

قیمت سکه دیشب در معاملات پشت خطی بر روی ۱۲ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان قرار گرفت که نسبت به معاملات پشت خطی یکشنبه شب رشد ۹۰ هزار تومانی را نشان می‌دهد. این قیمت نسبت به معاملات نقدی روز گذشته ۳۰ هزار تومان پایین تر بود. قیمت سکه روز گذشته بر روی ۱۲ میلییون و ۵۰۰ هزار تومان قرار داشت.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
‍‍‍
ارسال نظر:

این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه
بانک و بیمه
اقتصاد کلان و بودجه
صنعت و انرژی
بورس و بازار سهام
طلا و ارز
بازار مسکن و راه
بازار خودرو
اجتماعی