هواشناسی | پیش بینی هواشناسی | سامانه بارشی جدید

مژده جدید هواشناسی در ماه پایانی سال | سامانه بارشی جدید به زودی فعال می شود

کدخبر : 27226

جزئیات جدید از پیش بینی سامانه هواشناسی را در این صفحه می خوانید .

به گزارش رصداقتصادی : پیش بینی هواشناسی خبر از اسفند پربارش را می دهد . طبق پیش بینی هواشناسی در روز های آینده شاهد بارش برف و باران در بسیاری از استان ها خواهیم بود . در ادامه جزئیات کامل از پیش بینی هواشناسی را می خوانید .

ماه پایانی زمستان از فردا آغاز می‌شود و با اینکه روزهای گذشته تقریبا همه شهرها حال و هوای بهاری را تجربه کردند، اما طبق پیش بینی هواشناسی اسفند پربارشی خواهیم داشت . 

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی هم از ورود سامانه بارشی به کشور از اواخر وقت امروز، شنبه ۳۰بهمن خبر داد و گفت که این سامانه تا سه‌شنبه سوم اسفند در بسیاری از استان‌ها موجب بارش باران و برف در ارتفاعات خواهد شد.

صادق ضیاییان با بیان اینکه این سامانه بارشی از غرب وارد کشور و در برخی مناطق غرب و جنوب غرب، ارتفاعات زاگرس و ارتفاعات غربی البرز سبب بارش باران و در مناطق سردسیر بارش برف می‌شود، افزود: فردا، یکشنبه اول اسفند فعالیت سامانه بارشی علاوه بر مناطقی که ذکر شد در شمال غرب و مرکز کشور، دامنه جنوبی البرز شامل تهران، سمنان، قزوین و البرز و همچنین گیلان، مازندران و شمال فارس ادامه دارد.

پیش بینی هواشناسی

ضیاییان فعالیت سامانه بارشی را طی روز دوشنبه در شمال شرق و شرق کشور، ارتفاعات زاگرس مرکزی، برخی نقاط فارس و بوشهر، ارتفاعات شرقی البرز در تهران و سمنان و شرق دریای خزر پیش‌بینی و اظهار کرد: در این روز به‌تدریج از فعالیت سامانه بارشی در نیمه غربی کشور کاسته می‌شود. این سامانه روز سه‌شنبه در برخی نقاط شمال شرق و شرق کشور فعال است و سپس از کشور خارج می‌شود.

به‌گفته وی، همچنین روز یکشنبه با توجه به وزش باد شدید روی کشور عراق و شمال عربستان، خیزش گردوخاک در این مناطق پیش‌بینی می‌شود که ممکن است به جنوب غرب و غرب کشور ما نیز منتقل شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی همچنین تأکید کرد که دوشنبه در جنوب و جنوب غرب کشور، شرق و جنوب شرق، همچنین سه‌شنبه در شرق کشور و تهران، قم و شمال اصفهان وزش باد شدید اتفاق می‌افتد که در مناطق مستعد سبب خیزش گردوخاک خواهد شد.

مجتبی جلالی، مدیرکل هواشناسی تهران نیز در این‌باره اظهار کرد: از عصر شنبه تا دوشنبه با نفوذ و فعالیت سامانه بارشی در مناطق جنوبی و مرکزی بارش باران، در نواحی شمالی بارش باران و برف در ارتفاعات بارش برف، مه و کولاک برف پیش‌بینی می‌شود.

آیا این خبر مفید بود؟

خبرداغ روز

‍‍‍
ارسال نظر: