حقوق بازنشستگان

دستور ویژه رئیسی برای حقوق بازنشستگان | بازنشستگان پولدار می شوند

کدخبر : 27552

سخنگوی دولت از دستور رئیس جمهوری برای پیگیری مسائل جدی کشور مانند بازنشستگان و حقوق و استخدام کارکنان و ارائه راهکار از بابت آنها خبر داد.

به گزارش رصداقتصادی : جزئیات جدید از حقوق بازنشستگان مشخص شد . دستور جدید رئیس جمهور برای حقوق بازنشستگان مشخص شد .

 

به دنبال پس گرفتن لایحه دائمی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان از سوی دولت و همچنین معطل ماندن تصویب طرح ساماندهی استخدام کارکنان دولت که برخی نمایندگان آن را به مخالفتِ سازمان اداری و استخدامی مرتبط دانسته اند، بازنشستگان و کارگران از دولت می خواهند که تکلیف موارد یاد شده، را سریعتر روشن کند. علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت در همین رابطه در پاسخ به این پرسش که آیا دولت برنامه ای جایگزین برای لایحه دائمی شدن همسان سازی حقوق بازنشستگان که در ماه جاری از مجلس پس گرفته شد، دارد؟ اظهار داشت: در دولت قبل در حوزه مسائل ریشه ای مانند بازنشستگان، ساماندهی استخدام ها، رتبه بندی معلمان و… یک تعداد لوایح غیرکارشناسی ارائه شد که البته بخش های مختلف دولت هم مخالف آن ها بودند. بر این اساس، بعضاً یک تعداد لوایح «دومینووار» تقدیم مجلس شدند و طرح های مجلس هم به آن ها اضافه شدند. نگاهِ دولت، این است که اگر بخواهیم حل مسائل کشور را به صورت جدی و کارشناسی شده انجام دهیم و بخشی نگری نکنیم، باید نقشه اصلاحی جامع را تهیه کنیم.

تعیین تکلیف عیدی بازنشستگان | مبلغ عیدی بازنشستگان چقدر است ؟

وی افزود: برخی مسائل جدی کشور مانند بازنشستگان یا حقوق و استخدام کارکنان با بخشی نگری به مراتب مخرب تر هستند، به همین دلیل رئیس جمهوری دستور دادند که سازمان اداری و استخدامی طرح جامعی را در حوزه استخدام ها تهیه کند. در حوزه بازنشستگی هم، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی آسیب ها را شناسایی و به رئیس جمهوری گزارش داده اند. در نهایت راهکارها استخراج می شوند.

 

بهادری در پاسخ به این پرسش که چه زمانی راهکارهای دولت تدوین و در قالب لایحه به مجلس ارسال می شوند؟ تصریح کرد: باید یک طرح کارشناسی شده تهیه شود. نباید به خاطر درست کردن ابرو، چشم را کور کنیم؛ یعنی باید طراحی «نظام پاسخ» اتفاق بیفتد و به موضوع ها فرابخشی نگاه کنیم. دولت گذشته ۸ سال کار کرد اما طرح جامعی را برای اصلاح ناترازی صندوق های بازنشستگی ارائه نکرد. این در حالی است که ۹۰ درصد بار مالی صندوق بازنشستگی کشوری را دولت تأمین می کند و این صندوق توانایی پرداخت دیون امروز خود را هم ندارد. به هر شکل باید نقشه اصلاح جامع تهیه شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه