سهام عدالت | سود سهام عدالت | واریزی سهام عدالت

مژده به جاماندگان سهام عدالت | جاماندگان سهام عدالت کی سهام می گیرند ؟

کدخبر : 27890

جزئیات دریافت سهام عدالت جاماندگان مشخص شد .

به گزارش رصداقتصادی : مجلس براساس مصوبه امروز خود، دولت را ملکف به اعطای سهام عدالت جدید کرده است. نمایندگان مجلس پیش از این وعده داده بودند که درباره ۱۰ میلیون نفر از جاماندگان سهام عدالت در سال آینده تعیین‌ تکلیف می‌شود.

 

پس از کش و قوس‌های فراوان، نمایندگان مجلس اعطای سهام عدالت به جاماندگان در سال آینده را تصویب کردند.

نمایندگان در نشست علنی نوبت صبح امروز (شنبه، ۱۴ اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، با متن الحاقی به بند الف تبصره ۲ و همچنین بند الحاقی یک این تبصره موافقت کردند.(خانه ملت)

براساس این مصوبه دولت موظف است از محل باقیمانده سهام متعلق به دولت یا شرکت‌های دولتی در بنگاه‌های قابل واگذاری در هر بازار سهام عدالت به جاماندگان بدهد.

قرار است سهام عدالت جدید به مددجویان جامانده تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) مددجویان سازمان بهزیستی کشور و تمامی افرادی که از این حمابت دولتی برخوردار نشده‌اند، پرداخت شود.

مجلس دولت را ملکف به پرداخت سهام جدید کرده است. اما در ابتدای اسفند ماه، نماینده دولت در مجلس از نبود سهام برای جاماندگان گفت.

حمید پورمحمدی در صحن علی مجلس گفت: کمیسیون تلفیق بودجه ۱۳۰ هزار میلیارد پیشنهاد کرده تا سهام عدالت به مشمولان زیرمجموعه تأمین اجتماعی و ایثارگران واگذار شود. اما کسی درباره میزان سهام صحبت نمی‌کند، چنین سهامی وجود ندارد. با وعده به مردم و قانونی کردن آن نتیجه‌ای جز نارضایتی مشاهده نخواهیم کرد.

سهام عدالت

چند نفر سهام عدالت ندارند؟

تعداد کل کسانی که در حال حاضر سهام عدالت دارند حدود ۴۹ میلیون نفر است. برآورد می‌شود ۲۰ میلیون نفر جزو جاماندگان باشند و از خرداد سال ۱۳۹۹ به طور جدی پیگیر سهام هستند.

نمایندگان مجلس به جاماندگان وعده دادند که درباره ۱۰ میلیون نفر از جاماندگان در سال آینده تعیین‌ تکلیف می‌شود. دولت نیز در اولین ماهی که روی کار آمد بارها گفت که مشکل جاماندگان این سهام را حل می‌کند.

در پایان معاملات هفته قبل بازار سهام، ارزش سبد ۵٣٢ هزار تومانی، معادل  ١١ میلیون و ٩٩٨ هزار تومان است. همچنین ارزش سهام یک میلیون تومانی به ٢٢ میلیون و ۶٠١ هزار تومان رسید.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه