اولین یارانه | یارانه جدید | یارانه

اولین یارانه سال جدید کی پرداخت می شود | خبر جدید از یارانه جدید

کدخبر : 28833

جزئیات پرداخت اولین یارانه را در این صفحه می خوانید .

به گزارش رصداقتصادی : اولین یارانه امسال امشب پرداخت خواهد شد . اولین یارانه قرار است ساعت 24 بامداد چهارشنبه پرداخت شود . اولین یارانه سال جدید یارانه معیشتی خواهد بود . در ادامه جزئیات کامل از نحوه پرداخت اولین یارانه و یارانه جدید را می خوانید . 

 اولین یارانه سال ۱۴۰۱ ساعت ۲۴ امشب، چهارشنبه ۱۰ فروردین، در قالب یارانه معیشتی به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

بیست و نهمین مرحله یارانه معیشتی ساعت ۲۴ امشب، چهارشنبه ۱۰ فروردین، به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود. این اولین یارانه سال ۱۴۰۱ محسوب می‌شود.

مانند سنوات گذشته مبلغ یارانه‌ها برای خانواده‌های یک‌نفره، ۵۵ هزار تومان، دونفره ۱۰۳ هزار، سه‌نفره ۱۳۸ هزار، چهارنفره ۱۷۲هزار و پنج نفره و بیشتر، ۲۰۵ هزار تومان است.

همچنین شانزدهمین قسط از پرداخت دومین مرحله وام یک میلیون تومانی کرونایی در این ماه، از حساب سرپرستان خانواده‌هایی که این وام را دریافت کرده‌اند، کسر می‌شود.

 

از یارانه جدید خبری نیست

گرچه پیش از این اعلام شد با حذف ارز ترجیحی کالاهای اساسی قرار است یارانه جدیدی با مبلغ ۹۰ تا ۱۲۶ هزار تومان به یارانه نقدی خانوار اضافه شود، اما هنوز خبری از یارانه جدید نیست.

به نظر می‌رسد هنوز دولت در تامین بودجه این یارانه با چالش مواجه است. چراکه دو بسته یارانه نقدی و معیشتی سالانه بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان هزینه روی دست دولت می‌گذارد.

حال باید دید مابه‌التفاوت ارز ترجیحی و نیمایی برای واردات کالاهای اساسی در اختیار یارانه‌بگیران قرار می‌گیرد یا خیر؟

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه