علی دایی

دلبری علی دایی کولاک کرد | چرت زدن علی دایی را جدی بگیرید

کدخبر : 28972

جزئیاتی از چرت زدن علی دایی در اینستاگرام خبرساز شد .

به گزارش رصداقتصادی : علی دایی با حضور در قرعه کشی جام جهانی حسابی برای ایرانیان دلبری کرد . ایرانی ها از حضور علی دایی به عنوان یک ایرانی پرافتخار حسابی احساس غرور کردند . علی دایی از بازیکنان بزرگ و پرافتخار ایران وآسیا می باشد . اما در حاشیه این مراسم ویدیویی از چرت زدن علی دایی منتشر شد که خبرساز بود .

«انتشار ویدئویی کوتاه با واکنش طنز کاربران ایرانی همراه شد. برای آنها هم عجیب بود دایی چطور این قدر راحت در آن مراسم چرت می‌زند اما چرت‌زدن علی دایی را نباید شوخی گرفت.»

«چند فوق‌ ستاره بزرگ دنیای فوتبال که دیدن‌شان آرزوی هر فوتبالیستی است دور هم جمع‌ شده‌اند تا مراسم قرعه‌کشی جام‌ جهانی را که میلیاردها نفر منتظر تماشایش هستند برگزار کنند اما در آن هیاهوی عجیب، علی دایی، بی‌اعتنا به همه اتفاقات و سنگینی توجهات جهانی به مراسم راحت چرتش را می‌زند؛ اتفاقی که با شوخی کافو و ماتئوس کاپیتان‌های سابق تیم‌های برزیل و آلمان مواجه شد؛ ستاره‌هایی که جام‌ جهانی فوتبال را بالای سر بردند و وزن ورزشی بالاتری از علی دایی دارند اما شهریار فوتبال ایران که رکورد بیشترین گل‌زده ملی را تا چند وقت قبل در اختیار داشت راحت چرتش را می‌زد. رکوردی که فقط وقتی توسط کریس رونالدو شکسته شد و توجه دنیا را به خودش جلب کرد برای ما ایرانی‌ها جذاب و مهم شد و قبلاً اعتنای چندانی به آن نداشتیم.

علی دایی

انتشار آن ویدئوی کوتاه با واکنش طنز کاربران ایرانی هم همراه شد. برای آنها هم عجیب بود دایی چطور این قدر راحت در آن مراسم چرت می‌زند، اما چرت‌زدن علی دایی را نباید شوخی گرفت. علی دایی در دوران بازی فوتبالیست برجسته‌ای بود، اتفاق‌های بزرگ رقم زد اما گاهی محبوب سکوها نبود. تماشاگران خداداد عزیزی، عابدزاده، گاهی مهدوی‌کیا و علی کریمی را بیشتر دوست داشتند. دایی زبان تندی داشت. یک وقت‌هایی احساس می‌شد خودش را به تیم ملی تحمیل کرده. گاهی در بازی‌های باشگاهی هفته‌ها گل نمی‌زد اما جالب این بود که توجهی به سکوها نداشت. کمتر درگیر هیجان لحظه‌ای برای واکنش به دیگران می‌شد. تمرکز او راز استمرارش بود. این‌ که چندان درگیر موقعیت‌های جدی و سخت نشود. بعد فوتبالش هم در قامت مربی هر پیشنهادی را قبول نکرد. در سطح کارشناس تلویزیونی خودش را پایین نیاورد. سر از هر برنامه و رویدادی درنیاورد. هیجان افتتاح رستوران، تبلیغ برای مطب دندانپزشکی و معرفی اینستاگرامی برای درآمدزایی را نداشت. او خودش بود و ماند.

دایی در دوران مربیگری هم خودش بود. گاهی اشتباهاتی داشت. حتی نتایج تیم او باعث شد ایران جام‌ جهانی ۲۰۱۰ را تجربه نکند اما نمی‌توان از این موضوع غافل شد که او متفاوت از دیگران است. چه‌ در روزهایی که سکوهای قرمز به هواداری از علی پروین علیه‌اش شعار می‌دادند و او با حفظ تمرکز گلزنی می‌کرد؛ چه در قرعه‌کشی جام‌ جهانی که راحت استراحت را ترجیح می‌دهد و نگران این‌ هم نیست که کافو و ماتئوس کنارش ایستادند.

علی دایی در مسیری که حرکت می‌کند دیگران را چندان نمی‌بیند و نگران نوع بازخوردها نیست. گاهی مثل جام‌ جهانی ۲۰۰۶ و ۲۰۱۰ از این رفتار لطمه می‌بیند و گاهی نه و همین تفاوت‌هاست که از او علی دایی ساخته. اگر علی دایی قرار بود یک‌ روز در خندوانه باشد، یک روز مهمان شوتبال و چند روز بعد هم مافیا بازی کند و با پیج اینستاگرامی‌اش هم کاسبی کند دیدنش آن‌چنان اتفاق خاصی نبود. او ترجیح می‌دهد خودش باشد و همراه جریان نباشد. اسطوره‌ای که این‌روزها دوست‌داشتنی‌تر از قبل شده چون قدر خودش را می‌داند و اعتباری هم هست برای ایران.»

افتخارات علی دایی

دو بار حضور در جام جهانی در سال‌ های ۱۹۹۸ و ۲۰۰۶

سه بار حضور در جام‌ ملت‌ های آسیا و کسب یک عنوان سومی در سال ۱۹۹۶

قهرمانی در بوندس لیگا ۹۹-۱۹۹۸

قهرمانی در باشگاه‌ های ایران پرسپولیس ۹۶-۱۹۹۵ سایپا ۰۷-۲۰۰۶

جام حذفی آلمان بایرن مونیخ ۹۹-۱۹۹۸

جام حذفی ایران صبا باتری ۰۵-۲۰۰۴

بهتریان بازیکن آسیا ۱۹۹۹

قهرمانی با نفت تهران در جام حذفی ۹۵-۹۶

علی دایی

دوران مربیگری

علی دایی در تاریخ ۱۲ اسفند ۸۶ (۲ مارس) به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال ایران انتخاب شد و ۹ فروردین سال ۱۳۸۸ در پاسخ به درخواست‌های مردم و به دلیل کوتاهی سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در انجام وظایف و کسب نتایج ضعیف تیم ملی فوتبال در بازی‌های مقدماتی جام جهانی، علی دایی از سرمربیگری تیم ملی برکنار شد.

علی دایی

دایی ۷ دی سال ۱۳۸۸ به عنوان جانشین کرانچار سرمربی تیم پرسپولیس شد. ۲۸ آذر سال ۱۳۸۹ پس از ۵ باخت پیاپی، وی از سمت خود کناره‌گیری کرد اما مدیرعامل باشگاه نپذیرفت و از تصمیم خود منصرف شد.

علی دایی

او با اینکه در  ۳۱ خرداد سال ۱۳۹۰ تیم پرسپولیس را در جام حذفی به قهرمانی رساند از پرسپولیس رفت و جای خود را به حمید استیلی داد و سپس همان سال با تیم راه آهن به توافق رسید و قرارداد ۲ ساله امضا کرد.

علی دایی

دایی اواخر اردیبهشت سال ۱۳۹۲ مجددا با تیم پرسپولیس به توافق رسید و سکان هدایت این تیم را به دست گرفت. او در سال ۹۳ در لیگ برتر چهاردهم از سرمربیگری پرسپولیس برکنار شد و جایش را به حمید درخشان داد. علی دایی در تیرماه ۹۴ سرمربی صبای قم و در تیر ماه ۹۵ سرمربی نفت تهران و سپس سایپا البرز شد.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: