واریزی جدید | واریزی 600 هزار تومانی | یارانه رمضان

واریزی جدید 600 هزار تومانی به حساب مردم | زمان واریزی 600 هزار تومانی مشخص شد

کدخبر : 29104

جزئیات واریزی 600 هزار تومانی به حساب این افراد مشخص شد .

واریزی جدید در این ماه قرار است بیستم فروردین به حساب سرپرستان خانوار واریز شود . برخی اخبار جزئیاتی از واریزی جدید را مشخص می کنند . برخی بر این باورند که واریزی جدید یارانه رمضان خواهد بود اما هنوز خبری رسمی اعلام نشده است . بسیاری معتقدند واریزی جدید دولت یارانه رمضان است که به ازای هر نفر 150 هزار تومانی و برای یک خانواده چهار نفره واریزی جدید 600 هزار تومان خواهد بود . 

 دولت وعده واریز یارانه معیشتی رمضان را داده اما با وجود گذشت چهار روز از شروع ماه رمضان، هنوز نه زمان واریز یارانه معیشتی رمضان مشخص است نه مبلغ و مشمولان آن. اما دولت چه زمان قرار است یارانه رمضان را واریز کند؟ 

پیگیری‌ها نشان می‌دهد دولت امسال هم مانند سال گذشته قصد واریز یارانه معیشتی رمضان را دارد. یارانه‌ای که انتظار می‌رفت همزمان با آغاز ماه رمضان به حساب مشمولان واریز شود. اما چهار روز از شروع ماه رمضان گذشته و نه زمان واریز یارانه رمضان مشخص است و نه مبلغ و مشمولان آن.

اما درباره زمان واریز یارانه رمضان گمانه‌هایی مطرح می‌شود. سال گذشته دولت یارانه رمضان را ۲۵ فروردین ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز کرد. یعنی در دومین روز ماه رمضان. امسال هم انتظار می‌رفت این یارانه در روزهای نخست رمضان واریز شود که هنوز واریز نشده است.

برخی از گمانه‌ها می‌گوید احتمالا دولت در هفته چهارم فروردین ماه این یارانه را واریز می‌کند. برخی از رسانه‌ها هم این احتمال را مطرح کرده‌اند که لیست مشمولان در روزهای گذشته آماده شده و احتمالا در اولین روز هفته آینده یارانه واریز می‌شود.

اما گمانه دیگری که وجود دارد واریز یارانه در روز عید فطر است. یعنی در نیمه اردیبهشت ماه! اما این گمانه ضعیف است. چون یارانه رمضان برای کمک به خانوارهای کم‌برخوردار در این ماه است و بعید است دولت واریز آن را به عید فطر موکول کند.

واریزی جدید

 

مشمولان یارانه رمضان ۱۴۰۱ چه کسانی هستند؟

سال گذشته ۶۰ میلیون نفر مشمول یارانه رمضان شدند. یعنی هفت دهک پایین جامعه. این یارانه سال گذشته برای افرادی واریز شد که یارانه معیشتی ماهانه را دریافت می‌کردند. اگر روال دولت در واریز یارانه جدید، مانند سال گذشته باشد، مشمولان یارانه معیشتی باید منتظر دریافت یارانه رمضان باشند. اما در چند ماه گذشته دایره مشمولان یارانه‌های معیشتی محدود شده است.

۲۲ بهمن ماه و همزمان با عید نوروز دولت دو یارانه معیشتی واریز کرد که دایره مشمولان آن بسیار کمتر از مشمولان یارانه معیشتی بود. ۲۲ بهمن ماه ۳۲ میلیون نفر و اواخر اسفند ۲۲ میلیون نفر یارانه معیشتی بهمن و عید را دریافت کردند.

به همین دلیل به نظر می‌رسد مشمولان یارانه رمضان ۱۴۰۱، همان افرادی باشند که در دو بار گذشته یارانه دریافت کرده‌اند. اما همچنان باید منتظر تصمیم دولت ماند و دید این یارانه را برای چه افرادی واریز می‌کند.

واریزی جدید

یارانه ۶۰۰ هزار تومانی رمضان؟

اما مبلغ یارانه رمضان چقدر است؟ سال گذشته مبلغ یارانه رمضان معادل یارانه معیشتی ماهانه بود. یعنی خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان یارانه رمضان گرفتند. اگر قرار باشد بسته معیشتی رمضان مانند سال گذشته باشد، باید گفت مبلغ یارانه بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان است.

اما پیگیری‌های تجارت‌نیوز نشان می‌دهد که مبلغ یارانه امسال نسبت به سال گذشته بیشتر است. در واقع یکی از گمانه‌‌زنی‌ها درباره مبلغ کمک معیشتی ماه رمضان همان ۱۵۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر است. با این حساب یارانه یک خانوار چهار نفره ۶۰۰ هزار تومان می‌شود. / تجارت نیوز 

 

احتمال واریز یارانه ماه رمضان

یارانه دیگری که احتمالا در هفته آینده واریز شود، یارانه مخصوص ماه رمضان است.

پیگیری‌ها از سازمان‌های مرتبط با واریز یارانه‌ها نشان می‌دهد که دولت قصد دارد همانند سال قبل، در ماه رمضان امسال نیز یارانه مخصوص این ماه را پرداخت کند.

به نظر می‌رسد جزئیات پرداخت یارانه ماه رمضان، یعنی مبلغ یارانه، تعداد یارانه بگیران و شرایط مشمولان در مراحل پایانی است. در واقع دولت در پله آخر نهایی کردن واریز این یارانه قرار دارد و احتمالا جزئیات کامل آن به زودی منتشر می‌شود.

بیشترین احتمالات درباره مبلغ یارانه ماه رمضان مبلغ ۱۵۰ هزار تومان است.

در سال گذشته ۶۰ میلیون نفر یارانه‌بگیر معیشتی، معادل یک یارانه معیشتی دیگر را به‌عنوان یارانه زمضان دریافت کردند. یعنی خانوارهای یک نفره ۵۵ هزار تومان، دو نفره ۱۰۳ هزار تومان، سه نفره ۱۳۸ هزار تومان، چهار نفره ۱۷۲ هزار تومان و خانوارهای پنج نفره و بیشتر ۲۰۵ هزار تومان گرفتند.

اگر همان یارانه پارسال برای امسال نیز تکرار شود، مبلغ یارانه بین ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومان است. اما اگر قرار باشد مبلغ یارانه ۱۵۰ هزار تومانی واریز شود، احتمالا تعداد یارانه بگیران کمتر از ۶۰ میلیون نفر تعیین شود.

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

  • ز
    0

    به من هم یارانه ۶۰۰ هزار تومانی تقبل کنید با تشکر

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه