یارانه رمضان | یارانه جدید | یارانه نقدی

تغییر در پرداخت یارانه رمضان | یارانه رمضان کی واریز می شود

کدخبر : 29407

جزئیات جدید از یارانه رمضان مشخص شد .

به گزارش رصداقتصادی : یارانه رمضان پس از حرف و حدیث های فراوان قرار است فردا به حساب سرپرستان خانوار واریز شود . یارانه رمضان به ازای هر نفر 150 هزار تومان خواهد بود . اما یارانه رمضان به حساب چه کسانی واریز می شود . در ادامه جزئیات کامل از یارانه رمضان را می خوانید .

قرار است به دستور رئیس‌جمهور مبلغ ۱۵۰ هزار تومان تحت عنوان یارانه کمک معیشتی ویژه ماه مبارک رمضان به حساب بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار واریز می‌شود؛ اما این یارانه ویژه در روز جمعه پیش رو به حساب چه افرادی واریز می‌شود؟

بنا بر دستور ابراهیم رئیسی و همزمان با ماه مبارک رمضان، قرار است مبلغ ۱۵۰ هزار تومان تحت عنوان "یارانه کمک معیشتی" به حساب بیش از ۱۱ میلیون سرپرست خانوار واریز می‌شود.

یارانه رمضان

اما این یارانه ویژه به چه کسانی تعلق خواهد گرفت؟!

پیگیری‌های از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی  درباره افراد مشمول یارانه کمک معیشتی ماه رمضان حکایت از آن دارد که خانواده مددجویان کمیته امداد، سازمان بهزیستی جزء نخستین گروه‌های دریافت‌کننده یارانه کمک معیشتی ماه رمضان خواهند بود همچنین زنان سرپرست خانوار نیز مشمول دریافت این یارانه خواهند بود.

افرادی که در دهک‌های یک تا چهار و همچنین به احتمال زیاد جاماندگان دریافت سهام عدالت بخش دیگری از کسانی هستند که یارانه کمک معیشتی ماه رمضان را دریافت خواهند کرد.

آنطور که سازمان برنامه و بودجه اعلام کرده، ساعت ۲۴ جمعه ۲۶ فروردین‌ ماه ۱۴۰۱ یارانه ۱۵۰ هزار تومانی کمک‌ معیشت ماه مبارک رمضان به حساب ۱۱ میلیون و ۳۸هزار و ۵۲۰ خانوارهای شناسایی‌شده واریز می‌شود.

بر اساس ماده ۴ آیین‌نامه نحوه شناسایی خانوارهای مشمول دریافت کمک حمایت معیشتی، وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی باید امکان درخواست رسیدگی به خانوارها برای دریافت یارانه در مقاطع زمانی ۶ ماه ( خردداد یا آذر ) هر سال فراهم کند و بر اساس آن پرداخت‌ها صورت بگیرد. / همشهری آنلاین 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: