یارانه | یارانه جدید | علت کسری یارانه

علت کم شدن یارانه مشخص شد | چرا یارانه مردم با هم تفاوت دارند ؟

کدخبر : 30545

بسیاری از مردم در پی واریز یارانه دغدغه کم بودن مبلغ یارانه را داشتند .

 به گزارش رصداقتصادی : یارانه از شب گذشته تیتر یک همه خبرگزاری ها بوده است . یارانه انواع مختلفی داشت رئیس جمهور شب گذشته در مورد یارانه صحبت هایی را مطرح کرد . در ادامه جزئیات جدیدی از واریز یارانه را می خوانید .

با آغاز واریز مبالغ یارانه پس از گفتگوی رئیس جمهور با مردم، برخی گزارش‌ها حاکی از اختلاف جزئی این مبلغ با رقم اعلام شده توسط آیت‌الله رئیسی در برخی خانوارها است که به علت کسر اقساط وام یک میلیون تومانی پرداختی در دولت قبل است.

یارانه

بررسی‌ها نشان می‌دهد این مابه‌التفاوت ناشی از کسر مبلغ قسط وام یک میلیون تومانی کمک معیشتی کرونای اعطا شده در دولت قبل است که توسط بانک ها کسر شده است.

در سال ۱۳۹۹ دولت قبل پس از شیوع کرونا تصمیم گرفت، به صورت وام به حساب یارانه بگیران که ۲۳ میلیون خانوار هستند، مبلغ یک میلیون تومان وام واریز کند.

مدت بازپرداخت این تسهیلات ۳۰ ماه است و بر این اساس مقرر شد ماهیانه ۳۵ هزار تومان از رقم یارانه واریزی به حساب سرپرستان خانوار دریافت کنندگان وام کسر گردد که بر همین اساس، در جریان مبالغ واریزی جدید نیز این رقم ۳۵ هزار تومانی از دریافت‌کنندگان وام مذکور، کسر شده است. / همشهری آنلاین 

آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه