مسئولان

مسئولان از اشرافی‌گری دوری کنند

کدخبر : 30759

یکی از مراجع عظام تقلید با بیان اینکه باید مسئولان از خوی اشرافی‌گری به دور بوده و برای خود تمایز اشرافی نداشته باشند، گفت: در این صورت با بیان صادقانه مشکلات و کاستی‌های موجود می‌توان از سختی‌ها با موفقیت عبور کرد.

آیت‌الله حسین نوری‌همدانی از مراجع معظم تقلید شیعه در قم، ۲۱ اردیبهشت ماه در دیدار وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به وظایف مسئولان و دست اندرکاران نظام در قبال مردم بیان کرد: در جامعه اسلامی اصل و ستون، مردم هستند و باید تمام ابزار‌ها و نهاد‌ها در خدمت‌رسانی و ایجاد زمینه‌های رفاه مردم به کار گرفته شوند.

وی در ادامه به برنامه‌های اسلام برای اداره جامعه اسلامی اشاره و بیان کرد: اسلام به دنبال اجرای عدالت در جامعه، ریشه کن کردن جهل و نادانی و ایجاد رفاه و از بین بردن فقر است و نسبت به تمام این‌ها سفارش و تاکید‌های فراوانی نموده است؛ حل مشکلات جامعه و رشد و تعالی مردم در گرو اجرای این دستورات اسلام است.

آیت‌الله نوری‌همدانی افزود: امیر مومنان(ع) به مالک فرمودند:«ای مالک! بدان و آگاه باش ستون دین و سپر در مقابل سختی‌ها و دشمنان همین مردم هستند». ملت شریف ایران در هشت سال دفاع مقدس و تمام عرصه‌هایی که نظام مقدس اسلامی نیاز داشت، حضور فعال داشته و همواره پشتیبان نظام و رهبر بوده و هستند؛ از این رو باید در خدمت رسانی به مردم توجه و عنایت ویژه‌ای داشته باشید زیرا خدمت به این مردم بالاترین عبادات است.

وی خدمت به مردم و بهبود وضعیت معیشتی آن‌ها را وظیفه اول دولت دانست و ادامه داد: نباید مردم از نظر معیشت در تنگنا باشند و باید مشکلات معیشتی مردم حل شود. باید تمام سعی و تلاش خود را برای راضی نگهداشتن مردم به کار بگیرید.

مرجع تقلید جهان تشیع در رابطه با سبک زندگی مسئولان و دست اندرکاران نظام، گفت: حضرت امیر مومنان علی(ع) در زمان حکمرانی خویش مانند ضعیف‌ترین اقشار مردم زندگی می‌کردند، از این رو سران حکومت باید مقایسه زندگی خود را آحاد فقیر و محروم جامعه قرار دهند تا با مشکلات آنان آشنا و از سختی‌ها آگاه باشند.

وی در رابطه با گرانی و مشکلات معیشتی موجود در جامعه، بیان کرد: باید مسئولان از خوی اشرافی‌گری به دور بوده و برای خود تمایز اشرافی نداشته باشند، در این صورت با بیان صادقانه مشکلات و کاستی‌های موجود می‌توان از سختی‌ها با موفقیت عبور کرد.

وی خطاب به مسئولان گفت: باید تمام سعی و تلاش خود را در ایجاد رفاه، اشتغال و بهبود معیشت مردم و آسایش آن‌ها به کار بگیرید.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الله عبدالملکی، وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی گزارشی از اقدامات انجام شده در راستای بهبود شرایط معیشتی مردم ارائه کرد.

 

منبع: ایلنا
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: