ایران

رسانه های آمریکایی به دیدار دوستانه ایران و کانادا واکنش نشان دادند

کدخبر : 30829

در تاریخ 15 خرداد ماه تیم ملی فوتبال کشورمان در خاک کانادا به مصاف این کشور خواهد رفت تا اولین مسابقه دوستانه خود پیش از جام جهانی 2022 قطر را انجام دهد.

رسانه‌های آمریکایی و کانادایی نیز این خبر را بازتاب دادند و از این نوشتند که ایران، تیم رده بیست و یکم جهان باید در ونکوور به مصاف کانادا، تیم رده سی و هشتمی دنیا برود.

سایت CBC در خصوص این بازی نوشت: این اولین بازی کانادا پیش از جام جهانی 2022 قطر است. این تیم می‌خواهد خودش را آماده مسابقات جام جهانی کند و بازی با ایران اولین مسابقه دوستانه آنها خواهد بود. کانادا در تلاش است پس از مسابقه با ایران به اروپا برود و با یک تیم اروپایی نیز بازی کند.

ایران و کانادا 3 بار با هم دیدار کردند که سهم کشورمان 2 پیروزی بوده و کانادا نیز توانسته در آخرین جدال به برتری دست یابد. تیم ملی ایران در سال 1997 و 1999 به مصاف کانادا رفت و به برتری یک بر صفر رسید و در سال 2001 نیز تن به شکست یک بر صفر داد.

کانادا در سال‌های اخیر تنها 2 بازی دوستانه با تیمی غیر از آمریکای شمالی داشته است. آنها در سال 2020 مقابل ایسلند به شکست یک بر صفر رسیدند و در برابر نیوزلند در سال 2018 به برتری یک بر صفر دست یافتند.

سایت MLS نیز در خصوص این بازی به تمجید از تیم ملی کشورمان پرداخت و نوشت: ایران سومین جام جهانی متوالی خود را تجربه می‌کند. تیمی که در آسیا بالاترین جایگاه را دارد و به عنوان اولین تیم راهی جام جهانی شده است. کانادا در اولین بازی جام جهانی به مصاف بلژیک خواهد رفت و ایران نیز در سومین مسابقه خود باآمریکا دیدار خواهد کرد.

منبع: تابناک
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه