تیم ملی

عدم یکپارچگی در تیم ملی فوتبال

کدخبر : 31099

ملی‌پوش سابق کشورمان با بیان اینکه یکپارچگی در تیم ملی دیده نمی‌شود گفت: اکنون تیم ملی دوقطبی شده و لژیونرها یکطرف و بازیکنان داخلی در طرف دیگر قرار گرفته‌اند.

محمد علوی در خصوص شرایط تیم کشورمان، اظهار داشت: زمان زیادی را از دست داده‌ایم و هم اکنون نیز برای برنامه‌ریزی خیلی دیر شده است. باید هرچه زودتر برنامه کلی را مشخص کنیم و موانع را از پیش راه برداریم. هیچ بهانه‌ای را نمی‌توان قبول کرد زیرا خیلی از کشورها اوضاع بدتری نسبت به ما دارند اما در مسئله جام‌جهانی همه چیز را آماده کرده‌اند.

علوی از ادامه حضور اسکوچیچ در تیم ملی حمایت کرد و گفت: به هرحال اسکوچیچ مدتی برای تیم ملی زحمت کشیده و با رتبه خوبی در آسیا ما را به جام‌جهانی رسانده است. اکنون زمان آن رسیده که از این زحماتش بهره‌برداری کند و نتیجه‌اش را در جام‌جهانی ببیند. به ضرر تیم است که در این زمان مربی جدیدی بیاورند و او بخواهد شاکله تیم را تغییر دهد.

وی ادامه داد: متاسفانه در فدراسیون فوتبال زمانی که مدیر یا شخص تاثیرگذاری تغییر کند، تمام افراد زیر دست او و برنامه‌ها نیز دگرگون می‌شوند و انگار فصل جدیدی شروع می‌شود.

علوی از اوضاع مدیریتی و برنامه‌ریزی فدراسیون انتقاد کرد و افزود: اینکه شرایط نفر اول فدراسیون مشخص نیست، اتفاق خوبی محسوب نخواهد شد اما بهتر است «میرشاد ماجدی» تا پایان جام‌جهانی با تمام اختیارات در راس فدراسیون بماند تا بتوان با یک ثبات مختصر، برنامه‌های تیم ملی را پیش برد و در جام‌جهانی به نتایج خوبی رسید.

بازیکن سابق تیم ملی ایران، گفت: گروه نسبتا خوبی در جام‌جهانی داریم. البته پیش‌بینی‌ها را خیلی قبول ندارم زیرا تیم‌ها تغییر زیادی نسبت به گذشته داشته‌اند. تا بعد از بازی‌های تدارکاتی و مشخص شدن توان تیم‌ها نمی‌شود پیش‌بینی کرد که چقدر شانس داریم.

علوی افزود: امید چندانی به بازیکنان داخلی ندارم و به نظرم باید کار را به لژیونرها سپرد. با این حال معتقدم یکپارچگی در تیم دیده نمی‌شود. زمان ما، فرصتی برای حضور در باشگاه‌ها نداشتیم و مدام در اردوها و مسابقات تیم ملی بودیم و این مسئله بازیکنان را برای هماهنگی بیشتر، مهیا کرده بود. اما حالا تیم ملی دوقطبی شده و لژیونرها یک طرف و بازیکنان داخلی طرف دیگر قرار گرفته‌اند.

بازیکن اسبق تیم ملی راهکار حل مشکلات را اینطور بیان کرد: مشکلات زیاد و گسترده‌ای داریم و قدم اول برای حل آن‌ها یافتن مدیری توانمند است که بر مسائل مسلط باشد و فدراسیون را با قدرت اداره کند. نباید تا آخر جام‌جهانی شوک جدیدی به تیم ملی دهیم و برنامه‌ها را هرچه زودتر برای همه مشخص کنیم تا تیم ملی آماده تقابل با حریفان در جام‌جهانی شود. به‌نظرم اگر به جای فراموشی پیشکسوتان، مجمعی از آن‌ها در فدراسیون تشکیل دهند می‌توانند هدف‌گذاری‌ها و راهکارهای خوبی برای زمان باقی مانده پیدا کنند. 

تیم ملی فوتبال ایران در گروه دوم جام‌جهانی ۲۰۲۲ با انگلیس، آمریکا و برنده پلی‌آف اروپا (ولز با برنده اسکاتلند و اوکراین) دیدار می کند.

منبع: ایرنا
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: