پوتین

پوتین : اتحادیه اروپا دست به خودکشی اقتصادی زده است

کدخبر : 31405

رئیس‌جمهور روسیه طی اظهاراتی تأکید کرد که اتحادیه اروپا با تلاش برای محروم کردن خود از منابع انرژی روسی دست به "خودکشی اقتصادی" زده است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه طی اظهاراتی روز سه‌شنبه تأکید کرد که علت افزایش قیمت انرژی در کشورهای غربی اشتباهات خود آنها می‌باشد نه روسیه.

پوتین در یک کنفرانس درباره صنعت نفت گفت که اتحادیه اروپا با تلاش برای محروم کردن خود از منابع انرژی روسیه دست به "خودکشی اقتصادی" زده است.

وی اظهار داشت: این خودکشی البته یک امر داخلی کشورهای اروپایی است. ما باید عملگرایانه عمل کنیم و در درجه اول از منافع اقتصادی خود استفاده کنیم.

به گفته پوتین، اروپا اذعان کرده است که هنوز نمی تواند منابع انرژی روسیه را به طور کامل رها کند. با این حال، آنها چنین هدفی را تعیین کرده اند، "بدون توجه به آسیب هایی که در حال حاضر به اقتصاد خود وارد کرده‌اند."

رئیس‌جمهور روسیه در ادامه تأکید کرد که تحریم‌ها و اعلامیه‌ها در مورد کنار گذاشتن حامل‌های انرژی روسیه به رشد قیمت نفت در سراسر جهان کمک کرده است.

پوتین گفت: امروز می بینیم که کشورهای اروپایی به دلایل کاملاً سیاسی و جاه طلبی‌های خود و تحت فشار ارباب خود، آمریکا، در حال اعمال تحریم های جدیدتری بر بازارهای نفت و گاز هستند. همه اینها منجر به تورم می‌شود و آنها به جای اعتراف به اشتباهات خود، به دنبال انداختن گناه بر گردن دیگری هستند.

رئیس جمهور روسیه افزود: آنها سعی می کنند تقصیر این تورم انرژی را به گردن ما بیندازند، همه چیز را به گردن روسیه می‌اندازند و همانطور که گفتم سعی می کنند اشتباهات سیستمی خود را در این زمینه بپوشانند.

منبع: تسنیم
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: