یارانه

نماینده مردم تبریز : همه دهک‌ها باید یارانه بگیرند

کدخبر : 31472

نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: ما سالانه ۱۸ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای نهاده‌های دامی و یارانه‌های غیرمستقیم هزینه می‌کنیم که باید آن را به همه دهکها دهیم.

احمد علیرضا‌بیگی درباره طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها ، اظهار داشت: دو کارکرد مشابه وضعیت فعلی در سال‌های گذشته اتفاق افتاد. مورد اول مربوط به سال ۸۹ و هدفمندی یارانه‌ها است که طرحی بسیار وسیع بود و آن طرح کاملاً حساب شده و سنجیده پیش رفت.

وی متذکر شد: یک تجربه هم مربوط به طرح سهمیه‌بندی بنزین بود که در سال ۹۸ اتفاق افتاد. دولت روحانی تصور می‌کرد که اقتصاد باید دستوری باشد و فقط برای موضوع بنزین هزینه گزافی روی دوش کشور گذاشت.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کسانی که این روزها منتقد طرح توزیع عادلانه یارانه‌ها هستند، باید پاسخ دهند که چرا در سال ۹۸ و در زمان سهمیه‌بندی بنزین از سوی دولت روحانی حرفی نزدند؟

علیرضابیگی ادامه داد: جالب است که برخی از نمایندگان اصلاح‌طلب مجلس فعلی که در مجلس سابق هم حضور داشتند، الان به سیاست اقتصادی دولت رئیسی حمله می‌کنند اما در سال ۹۸ هیچ اظهارنظری درباره موضوع سهمیه‌بندی بنزین مطرح نکردند. آنان درباره عدم صلاحیت دولت روحانی حرفی نمی‌زدند و سوال ما این است که چرا در آن مقطع و در شرایطی که رئیس‌جمهور قبل هم می‌گفت من از موضوع سهمیه‌بندی بنزین بی‌خبر هستم، اظهارنظری نکردند و از رویکرد رئیس‌جمهور و دولت سابق حمایت می‌کردند؟

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ارز ۴۲۰۰ تومانی باید حذف شود، تصریح کرد: ما سالانه ۱۸ میلیارد دلار ارز ترجیحی برای نهاده‌های دامی و یارانه‌های غیرمستقیم هزینه می‌کنیم که به اعتقاد بنده باید این ۱۸ میلیارد دلار را به مردم دهیم و دولت باید آن را به همه مردم و تمام دهک‌ها دهد.

وی اظهار داشت: باید از تجربه هدفمندی یارانه‌ها استفاده کرد و با تزریق منابع مالی به زندگی مردم به آن‌ها اعتماد کنیم تا خودشان بتوانند زندگی خود را اداره کنند.

منبع: افکارنیوز
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: