امیر کویت

پیام امیر کویت برای میشل عون

کدخبر : 31475

نواف الجابر الصباح، امیر کویت پیام تبریکی را مناسبت موفقیت در برگزاری انتخابات پارلمانی لبنان به میشل عون ارسال کرد.

نواف الجابر الصباح، امیر کویت پیام تبریکی را به میشل عون، رئیس جمهور و نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان به مناسبت موفقیت انتخابات پارلمانی این کشور ارسال کرد.

خبرگزاری رسمی کویت (کونا) گزارش داد، امیر کویت در این پیام فرایند برگزاری موفق انتخابات پارلمانی را به دولت و ملت لبنان تبریک گفت.

انتظار می‌رود،  پارلمان جدید رئیس جمهور جدیدی را به جای میشل عون، رئیس جمهور فعلی که از سال ۲۰۱۶ این سمت را بر عهده دارد و اواخر اکتبر آتی دوره ریاست جمهوری وی به پایان می‌رسد، انتخاب کند.

این انتخابات در سایه رنج لبنان از بدترین بحران اقتصادی در تاریخ خود برگزار شد که بانک جهانی آن را "شدیدترین و بی‌رحمانه ترین بحران در جهان" توصیف کرد.

همچنین، مشعل الاحمد الجابر الصباح، معاون امیر کویت و صباح خالد الحمد الصباح، نخست وزیر این کشور پیام مشابهی را به رئیس جمهور و نخست وزیر لبنان ارسال کردند.

طبق سیستم رایج از زمان توافق طائف در سال ۱۹۸۹، انتخابات پارلمانی لبنان هر چهار سال یکبار برگزار می‌شود تا ۱۲۸ عضو را انتخاب کنند که به طور مساوی بین مسلمانان و مسیحیان (۶۴ کرسی برای مسلمانان و ۶۴ کرسی برای مسیحیان) تقسیم می‌شود.

منبع: ايسنا
آیا این خبر مفید بود؟
‍‍‍
ارسال نظر: