نوزاد

پیدا شدن یک نوزاد زنده در جعبه کفشی کنار سطل زباله | این بار در زاهدان

کدخبر : 35140

فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان از پیدا شدن نوزادی کنار سطل جمع‌آوری زباله خبر داد.

سرهنگ محمود سعادتی اظهار داشت: در پی تماس یکی از پاکبانان شهرداری زاهدان با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و اعلام پیدا شدن یک نوزاد کنار سطل زباله در یکی از خیابان‌های شهر، بلافاصله مأموران انتظامی به محل اعزام شدند.

وی گفت: با حضور مأموران در محل و طی بررسی‌های میدانی مشخص شد رفتگر محله که در حال جمع‌آوری زباله‌های شهری بود، متوجه صداهایی از داخل یک جعبه کفشِ رهاشده در کنار سطل زباله شده که با باز کردن جعبه، نوزادی را با پوشش پارچه‌ای قرمزرنگ پیدا می‌کند.

نوزاد زاهدانی

فرمانده انتظامی شهرستان زاهدان با اشاره به سلامت جسمانی این طفل خاطرنشان کرد: طفل رهاشده برای اقدامات بعدی و شناسایی والدینش به اداره بهزیستی استان تحویل داده شد.

در ماه‌های اخیر چندین مورد از رها شدن نوزادان، کنار سطل زباله یا مکان‌های دیگر در شهرهای مختلف گزارش و منتشر شده است. معروف‌ترین آنها که احساسات عمومی را بسیار جریحه‌دار کرد، نوزادی بود که ماه پیش (خردادماه) در نازی‌آباد تهران داخل سطل زباله انداخته شده بود و مردم، او را پیدا کردند و به بیمارستان رساندند. بعد از انتشار این خبر، سازمان بهزیستی کشور اعلام کرد که بیش از ۱۷ هزار خانواده متقاضی فرزندخواندگی این کودک شده‌اند و در صف نوبت سازمان بهزیستی هستند.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان

خبرداغ روز

    ‍‍‍
    ‍‍‍
    ارسال نظر: