شهره لرستانی

ازدواج شهره لرستانی غوغا کرد | تغییر جنسیت به خاطر ازدواج

کدخبر : 35630

مازیار لرستانی که به تازگی عمل تطبیق جنسیت انجام داده، متنی در صفحه شخصی‌اش منتشر کرد.

 شهره لرستانی مدتی است از ایران مهاجرت کرده است. شهره لرستانی بازیگر مطرح سینما و تلوزیون ایران است که در زمان بازیگری خود هم بیشتر نقش مرد را ایفا کرده بود تا زن.شهره لرستانی با انتشار یک تصویر در فضای مجازی خبر از تغییر جنسیت و نام جدید خودش داد. شهره لرستانی از این به بعد با نام مازیار شناخته می شود.

شهره لرستانی

مازیار لرستانی درباره برخی از وجوه زندگی شخصی‌اش توضیحاتی ارائه داد:

اول اینکه: من هرگز جلای وطن نکردم و ایران سرزمین پدری و مادری من است تا ابد الاباد …. .

دوم: تمام اقدامات من برای تطب– یق جن– سیت، قانونی و شرعی است.

شهره لرستانی

برخی رسانه‌های داخلی مدعی اند که شهره لرستانی (مازیار لرستانی) سال‌ها قبل با حسین قناعت کارگردان سینما و تلویزیون ازدواج کرده و حاصل اش هم سه فرزند بوده است. اما بررسی ما نشان می‌دهد که در طول سال‌های گذشته این دو چنین موضوعی را تایید نکرده اند و بعید هم به نظر می‌رسد که این ادعا درست باشد.

شهره لرستانی بازیگر توانمند زن سینما و تلویزیون ایران که بازی های درخشان او در سریالهای تلویزیونی از جمله پایتخت، در خاطره ها باقی مانده است، از تنها پیج رسمی خود در اینستاگرام رونمایی کرد.

اما نکته قابل توجه که با واکنش کاربران روبرو شده است، در مقابل نامش و در داخل پرانتز نام مازیار را نوشته است، نامی پسرانه که این گونه به نر می رسد او هم ممکن است تغییر جنسیت داده باشد.

 

این خانم بازیگر مدتی است که در همه جا با ظاهر پسرانه حضور پیدا می کند و در برنامه شب آهنگی گفت که ای کاش به آدمها اجازه دهیم هر طور که دوست دارند زندگی کنند.

او با انتشار این عکس خود نوشت:

#من، آهنگهایی هستم که در تنهایی خود گوش میدهم …

 

من تمام اشکهایی هستم که سراسر زندگی ،در خفا ریخته ام ….

درد هایی که کشیده ام ….

من ،تمام تجربه های تلخ و شیرین ، تمام اتفاقهای زندگی…. آنان که فقط بر من رفته است ، هستم …

من …،تمام انتخاب هایم،…در تمام لحظات زیسته ام در این کره خاکم…..

این منم ،منی که ،عاقبت ،تکه های زخم خورده وجودش،یکپارچه شد ….

حالا..تکه های وجود من،تمام زندگی ام شوید …کنارم بمانید تا با هم پیر شویم ….همراه باشیدبا پاهای خسته و دل شکسته ام

..و صدایی ،از اعماق کودکی ،مرا بنام ،خواند :

ما،زیاریم و به یار برمی گردیم …

مازیار….. اسامی را ،خدا می فرستد.

شهره لرستانی تغییر جنسیت داد؟

پی نوشت :بعد از سردرگمی های بسیار ….

..وتلاطمی از پس تلاطم ….و …..

انسان ، در لحظه مرگ هم ،امکان دوباره زاده شدن دارد… زهی توفیق

که زنده ام و رسالت ام مرا زنده نگهداشته …..

با توجه به این پست اینستاگرامی وی، گمان می رود نام جدید او، مازیار لرستانی باشد.ش 

شهره لرستانی

- شما از جمله بازیگرانی هستید که طی این سال ها حضور موفقی در زمینه بازیگری در سه مدیوم تئاتر، سینما و تلویزیون داشتید و با مسائلی مانند مشکلات مالی تئاتر، ورشکستی سینما و تاثیر کوتاه مدت تلویزیون و... آشنا هستید. با توجه به اینکه فرض محال، محال نیست. اگر در یک شرایط استثنایی سه پیشنهاد از تئاتر، سینما و تلویزیون داشته باشید که هر سه تای آنها از همه نظر برای شما ایده‎آل باشد، اما فقط مجبور باشید که یکی از آنها را انتخاب کنید، کدام پیشنهاد را انتخاب خواهید کرد؟

شهره لرستانی : من سینما را انتخاب می کردم، به این دلیل که هم علاقه‎ بیشتری به سینما دارم و هم معتقدم که سینما هنر ماندگارتری است. تلاشی که شما در سینما می کنید به قول معروف به باد فنا نخواهد رفت اما در تئاتر هر چه شما تلاش کنید در نهایت مثل نقاشی کردن روی آب، مضمحل شده و از بین می رود.

- این موضوع قاعده‎ای کلی برای سینما و تئاتر است یا کار شما در سینما و تئاتر ایران شما را به چنین نتیجه ‌ای رسانده است؟

شهره لرستانی : بله متاسفانه، تئاتر در ایران همه چیز را گم می‎کند.

شهره لرستانی

- شما با رپرتوار می ‌توانید این کار را بکنید. رپرتوار عملا به نوعی این مسئله را جبران نمی‌ کند؟

شهره لرستانی : درست است ولی باز در نهایت از آن هم چیزی نمی‎ماند. تئاتر مثل رقص، هنری فراری است ولی در سینما هنر ثبت می ‌شود و اگر اجازه نمایش هم نگیرد در یک قوطی فیلم یا یک CD وجود دارد.

- یعنی می ‌ترسید آن را از دست بدهید؟

شهره لرستانی : بله، از نظر روانشناسی هم من همیشه ترس از دست دادن دارم حتی نسبت به نزدیکانم نیز این موضوع را همیشه احساس می کنم. شاید این ترس از همان جا ناشی می شود که من چیزهایی که می‎توانم نگه دارم را بیشتر دوست دارم.

شهره لرستانی

- پس چه شد که همه چیز از تئاتر شروع شد. از طرفی شما در همان سال های نخست دانشگاه بود که 17 کار تئاتر کردید.

لرستانی:بله من از همان زمان ورود به دانشکده تئاتر، کارم را آغاز کردم. تئاتر را دوست دارم و وقتی می گویم نمی خواهم آن را ادامه بدهم به این معنا نیست که دوستش ندارم. تئاتر به عشقی قدیمی می‎ماند که هرگاه سراغ او بروید گرم و دوست‌ داشتنی است اما شما نمی توانید با او زندگی کنید. فقط یک عشق است و با زندگی واقعی فرق دارد.

- آخرین باری که متنی ارائه کردید و رد شد، کی بود؟

شهره لرستانی : من در تمام این سال‌ ها هم پیشنهاد بازی داشتم و هم هر سال متن ارائه کردم. حتی همین اواخر دو متن به تئاتر شهر ارائه دادم یکی "میراندولینا" اثر کارلو گولدونی و دیگری اثری است که از "جاناتان مرغ دریایی" ریچارد باخ اقتباس کردم. اما هیچ وقت جواب درستی به هنرمند داده نمی شود، از طرف دیگر همیشه باندبازی نیز در این کار دخیل است و در نهایت هنرمند عطای این کار را به لقایش خواهد بخشید. این همه تلاش برای رسیدن به چیزی که در نهایت در دست نمی ماند، نمی ارزد.

- در همه این سال‎ها، اگر نگوییم کارگردانی را به بازیگری ارجح دانسته‎اید اما این دو را همپای هم پیش برده‌ اید. در حال حاضر هم تصمیم دارید یک اثر سینمایی را کارگردانی کنید. این تفکیک علاقه میان بازیگری و کارگردانی هم به همان موضوع ماندگاری یا عدم ماندگاری مربوط است؟ 

شهره لرستانی : شما وقتی کارگردانی می‎کنید به کل یک اثر احاطه دارید و وقتی بازیگری می‌ کنید جزیی از یک اثر هستید که تابع کل است و همواره باید ببینید که کل از شما چه می‎خواهد. اینکه کلیت یک اثر را بتوانید هدایت کنید همیشه بیشتر مورد نظر من بوده است، شاید کمی در این مورد دیکتاتور مابانه نگاه می‎کنم.

- کمی به عقب برگریدم، در دوران دانشجویی کارتان را با کدام کار شروع کردید؟

شهره لرستانی : تئاتر حرفه‎ای را با کاری به اسم "آدم برفی" شروع کردم که آقای پرستار کارگردان آن بود. اما بعد از آن به صورت فشرده در کارهای زیادی حضور داشتم و گاهی حتی همزمان در دو سالن اجرا داشتم. به خاطر دارم آن زمان خبرنگاری از من پرسید که چرا این قدر پرکار هستید؟ گفتم پرکار بودن که سوال ندارد اگر کم کار بودم باید سوال می ‌شد چرا کم ‌کار هستید. علاقه ‌ام به فضای تئاتر زیاد بود که از صبح تا شب فقط به تئاتر مشغول بودم و شب که به خانه می ‌رسیدم می‌ خوابیدم تا فردا که دوباره همین برنامه را ادامه دهم. خودم اسم آن دوران را می‌ گذارم عشق، یک عشق قدیمی.

- بیشترین چیزی که از تئاتر آموختید چه بود؟

شهره لرستانی : صبر و منظم‎بودن دو درسی بود که من از تئاتر آموختم و با خودم به سینما و تلویزیون بردم و همیشه همراه دارم. 

 

 

اشاره شهره لرستانی به علاقه اش به اسم و پوشش مردانه در برنامه شب آهنگی

زندگی هنرمندان برای بسیاری از هوادارانشان جذاب است، این روزها که خبر تغییر جنسیت شهره لرستانی بازیگر مطرح کشورمان داغ است، در فضای مجازی ویدیوهایی از حضور بازیگر سریال خوشنام در شب آهنگی به سرعت وایرال می شود که در آن شهره لرستانی(مازیار) در گفتگو صمیمانه با حامد آهنگی صحبت های تامل برانگیزی را عنوان نموده است که در این بخش از نمناک منتشر نموده ایم.

شهره صالحی لرستانی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در یک اقدامی غیرمنتظره، اینستاگرام خود را با خبری از تغییر جنسیت خود به روز کرد. بازیگر سریال سه در چهار که از مدت ها پیش تصاویری از خود با پوشش مردانه و کلاه در صفحه شخصی اش منتشر می کرد و نام مردانه «ودود» را انتخاب کرده بود، در برنامه شب آهنگی و در گفتگو با مجری برنامه از علاقه خود به مرد بودن حتی قبل از بازیگر شدنش صحبت کرد و گفت:

شهره لرستانی

من بچه بودم، می گفتم اسمم کامبیز من رو کامبیز صدا کنید، شهره چیه

موقعی که جنگ شروع شد یه رضایت نامه از قول بابا نوشتم وسعی کردم خطش رو تقلید کنم و رفتم توصف کسانی که میرن جبهه، یه کم هم دوده مالیدم صورتم، بچه بودم 11 یا 12 سالم بود، روسری یاسر عرفات رو هم انداختم رو دوشم و با صدای یه کم کلفت‌تر گفتم می خوام بیام جبهه اینم رضایت پدرم اون آقا سرش رو بلند کرد و گفت خواهرم برو، خیلی بهم برخورد و احساس می کردم من هم باید از آب و خاکم دفاع کنم.

بازیگر اخراجی ها که نقش همسر حاجی گرینوف با بازی محمد رضا شریفی نیا را به خوبی به تصویر کشیده بود، عکسی از دوران نوجوانی خود با لباس سربازی منتشر نموده است که گویا به این خاطره و دوران باز می گردد.

شهره لرستانی که نام مردانه مازیار را برای خود برگزیده است، در برنامه حامد آهنگی در مورد داشتن ظاهر مردانه و ریش گفت:

ریش خیلی دوست دارم، واقعا اگه در می اومد می گذاشتم ریشام در بیاد، من خیلی ریش دوست دارم.

حامد آهنگی بازیگر جوکر و شب های مافیا در ادامه صحبت های شهره لرستانی عنوان کرد که بر عکس او ریش دوست ندارد و همین حرف داغ دل بازیگر معروف را تازه کرد و گفت:

خدا چرا چیزی رو که شما نمی خواهید رو به شما میده و اونی که من می خوام به من نمیده خیلی عجیبه! 

 

گریم شهره لرستانی در نقشی متفاوت

بعد از تصویری که نیوشا ضیغمی از گریم مردانه اش در فیلم سینمایی هشتگ چند روز پیش منتشر کرد ، شهره لرستانی بازیگر فیلم هزارپا تصاویری از چهره جدیدش با گریمی مردانه را در صفحه اینستاگرامش منتشر کرد.

شهره لرستانی با انتشار این عکس ها از گریم متفاوتش رونمایی کرد.

 

عکس هایی از گریم مردانه شهره لرستانی

شهره لرستانی بدون هیچ توضیحی این عکس ها را در اینستاگرامش منتشر کرد و تنها به گفتن عکس هایی از تست گریم اکتفا کرد.

 

چهره جدید شهره لرستانی

فیلم سینمایی هزارپا ساخته ابوالحسن داوودی که عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما را از آن خود کرد ، جدیدترین کار سینمایی شهره لرستانی است که در کنار هنرمندانی چون رضا عطاران ، جواد عزتی ، سارا بهرامی و مهران احمدی روی پرده سینماها رفت.

 

جواد عزتی و شهره لرستانی در فیلم هزارپا

شهره لرستانی بعد از فیلم سینمایی هزارپا در فیلم سینمایی آپاچی به کارگردانی آرش معیریان جلوی دوربین رفت.

 

گریم شهره لرستانی در فیلم آپاچی

شهره لرستانی در آپاچی با بازیگرانی چون رضا شفیعی جم، سحر قریشی، یوسف تیموری،رضا ناجی،حمید لولایی،مهتاج نجومی، نعیمه نظام دوست، مریم معصومی، آزاده اسماعیل خانی، مینا جعفرزاده و شهین تسلیمی همبازی بود 

 

شهره لرستانی از ابتلای خود به بیماری آسم خبر داد

شهره لرستانی بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون که این روزها با سریال باخانمان در نقش حوریه، هنرنمایی می کند، به دلیل کار در فیلم سینمایی «عروسی سیندرلا» به بیماری مبتلا شد.

این بانوی هنرمند با انتشار پستی در اینستاگرام خبر از ابتلا به این بیماری داد.

 

بیماری شهره لرستانی

شهره لرستانی با انتشار تصویر زیر در پیج اینستاگرام خود نوشت:

متاسفانه به بیماری آسم دچار شدم....

قرار گرفتن در فضاهای سرد برای فیلمبرداری، بوی سیگار آدمها در فضای بسته، بوهای تند، وزن زیاد.... واز همه مهمتر آلودگی هوا...،دست بدست هم داد و مرا درگیر بیماری آسم کرد.

تحت درمانم تا بتوانم بدرستی نفس بکشم و حالت خفگی شبانگاهی ام درست شود. و خود را برای عمل اسلیو معده، که مدتی پیش قرار بود انجام شود، آماده کنم. محتاج دعای خیر شما عزیزان هستم.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۳۸ نفر از بازدیدکنندگان

خبرداغ روز

‍‍‍
‍‍‍
ارسال نظر: