تارت کیک فندقی

طرز تهیه تارت کیک فندقی

طرز تهیه تارت کیک فندقی
کدخبر : 42664

تارت کیک فندقی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تارت کیک فندقی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

تارت کیک فندقی یکی از انواع کیک های خوشمزه و بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه تارت کیک فندقی در ادامه با سایت آموزشی چی شی همراه باشید.

تارت خرما یکی از انواع شیرینی های ساده و خوشمزه بین المللی است که با مواد متنوعی درست می شود

مواد لازم برای خمیر تارت

تخم مرغ ۲ عدد

شکر ۶۰ گرم
روغن مایع ۶۰ گرم
بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
آرد ۲۶۰ گرم
پوست لیمو ترش تازه ۱ عدد
نوتلا یا کرم شکلاتی به مقدار کافی
مواد لازم برای درون تارت
تخم مرغ ۳ عدد
شکر ۱۵۰ گرم
پودر بادام یا فندق ۱۰۰ گرم
آرد ۱۵۰ گرم
بیکینگ پودر ۱ قاشق چایخوری
وانیل ۱ قاشق مرباخوری
طرز تهیه تارت کیک فندقی
مرحله اول
برای تهیه تارت کیک فندقی خوشمزه در ابتدای کار فر را با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن می کنیم تا کاملا گرم شود. در ادامه به سراغ درست کردن خمیر تارت می رویم، برای این منظور تخم مرغ ها را درون یک کاسه می ریزیم.

مرحله دوم

حالا شکر را به همراه پوست لیمو ترش، وانیل و روغن مایع به کاسه اضافه کرده، سپس با دور تند همزن برقی به خوبی هم می زنیم تا بافت مایه یکدست و یکنواخت شود. در ادامه آرد و بیکینگ پودر را درون کاسه الک می کنیم.

مرحله سوم

حالا مواد درون کاسه را با لیسک هم می زنیم تا خمیری نرم و منسجم حاصل شود. در ادامه درون قالب تارت را با مقداری روغن مایع کاملا چرب کرده و خمیر را درون آن به صورتی که دیواره ها کاملا پوشیده شود پهن می کنیم.

تارت گیلاس یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که با مواد بسیار متنوعی تهیه می شود

مرحله چهارم
در این مرحله به سراغ درست کردن مایه درونی تارت می رویم، برای این منظور تخم مرغ ها را به همراه شکر و وانیل درون یک کاسه مناسب ریخته و با دور تند همزن برقی به مدت ۸ دقیقه به خوبی هم می زنیم تا کش دار شود.

مرحله پنجم

حالا پودر فندق را به کاسه اضافه کرده و مجددا هم می زنیم تا مایه یکدست شود. در ادامه آرد و بیکینگ پودر را درون کاسه الک کرده و با لیسک به صورت دورانی به یک سمت هم می زنیم تا بافت مایه یکدست و یکنواخت شود.

مرحله ششم

در این مرحله مقداری نوتلا روی خمیر ریخته و با قاشق کاملا پخش می کنیم، سپس مایه درونی را به صورت پخش روی نوتلا می ریزیم و مجددا با قاشق پخش می کنیم. در ادامه قالب را طبقه وسط فر قرار می دهیم.

تارت کرم زعفرانی یکی از انواع شیرینی های خوشمزه و لاکچری است که با مواد متنوعی درست می شود

مرحله هفتم
در ادامه اجازه می دهیم تارت کیک به مدت ۴۵ تا ۵۰ دقیقه درون فر بماند تا کاملا پخته و روی آن طلایی و خوشرنگ شود. پس از گذشت این زمان یک خلال دندان یا سیخ چوبی در مرکز تارت کیک فرو برده و خارج می کنیم.
مرحله هشتم
زمانی که مایه تارت کیک به سیخ چوبی یا خلال دندان نچسبیده بود تارت کیک کاملا پخته است، سپس قالب را از فر خارج می کنیم تا کاملا خنک شود. در نهایت تارت کیک را از قالب جدا کرده و سرو می کنیم. نوش جان.
آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۱ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی