قیمت خودرو| قیمت خودرو امروز| قیمت خودرو دربازار

قیمت خودرو وحشتناک گران شد | قیمت خودرو های پرطرفدار امروز

قیمت خودرو وحشتناک گران شد | قیمت خودرو های پرطرفدار امروز
کدخبر : 43806

قیمت خودرو همچنان با افزایش همراه است. گرچه مدت‌ها از نوسانات دلاری گذشته است. اما قیمت‌ها به روند صعودی خود ادامه می‌دهند. کارشناسان معتقدند خودرو باید هم‌گام با رشد تورم، حداقل 50 درصد رشد قیمتی داشته باشد.

قیمت خودرو با نوسان همراه است. قیمت خودرو به دلیل قیمت گذاری دستوری گران شد. قیمت خودرو پس از افزایش تقاضا رو به گرانی رفت. قیمت خودرو  طی ماه های گذشته افزایش یافت. قیمت خودرو امروز را ادامه می خوانیم.

قیمت خودرو صفر داخلی روز ‌‌چهارشنبه دوم آذر ۱۴۰۱ با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت‌های ثبت‌شده در سایت‌های آگهی خودرو پس از گذشت هفته‌ها از سقف‌شکنی دلار، حکایت‌گر بلاتکلیفی و سردرگمی بازار است. گرچه ثبات نسبی به بازار دلار بازگشته است. اما خودرو همچنان با نوسان قیمتی همراه است.

بررسی‌ها نشان می‌دهد بازار درگیر یک بلاتکیلفی است. چراکه قیمت‌ها پس از چند روز ثبات، اکنون مجددا با افزایش قابل توجهی همراه شده است.

قیمت خودرو صفر داخلی در لحظه نگارش این گزارش در بازار ایران به شرح زیر است:

برخلاف ماه‌های گذشته که قیمت پراید ثابت مانده بود، اما بالاخره سقف‌شکنی تاریخی دلار این ثبات را شکست و این خودرو را با نوسان قیمت همراه کرد. پراید پس از چند روز مقاومت امروز مجددا با افزایش قیمت همراه شد.

پراید ۱۱۱ اکنون در قیمت 210 میلیون تومان به فروش می‌رسد. اما پراید ۱۳۱ نیز یک میلیون تومان گران شد و اکنون به نرخ 191 میلیون تومان عرضه می‌شود.

پژو ۲۰۷ اتومات که روزها سکوی 630 میلیون تومان را حفظ کرده بود، اما امروز مجددا با افزایش 10 میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، به قیمت 650 میلیون تومان رسید.

خودرو دنا معمولی هم که روزها بود که با ثبات قیمت همراه شده بود، امروز با قیمت 430 میلیون تومان در بازار عرضه شد.

پژو پارس اتوماتیک هم امروز، قیمت جدید خود را فتح کرد و با افزایش چهار میلیون تومانی نسبت به روزهای گذشته، اکنون در قیمت 500 میلیون تومان در بازار خودرو کشور خرید و فروش شد.

تارا اتوماتیک هم که در روزهای گذشته با افزایش قیمت قابل‌توجهی همراه شد، امروز به قیمت 625 میلیون تومان رسید.

قیمت خودروهای پرطرفدار

اما فعالان بازار خودرو می‌گویند که برخی خودروها بیشتر خرید و فروش می‌شوند و پرطرفدار هستند. این خودروها با چه قیمتی در بازار معامله می‌شوند؟

تیبا هاچ‌بک‌ پلاس که از خودروهای پرطرفدار این روزهاست، صبح امروز هم مانند روزهای گذشته، در محدوده 222 میلیون تومان قیمت‌گذاری شد.

قیمت پژو ۲۰۶ تیپ دو صفر حالا یک میلیون تومان ارزان شد و 332 میلیون تومان ارزش دارد. در این میان، تیپ پنج این مدل پژو برخلاف تیپ دو، با افزایش پنج میلیون تومانی همراه بود و در بازار کشور در نرخ 390 میلیون تومان ثبت شد.

 

پیش‌بینی قیمت خودرو در روزهای آینده

امیرحسن کاکایی، کارشناس صنعت خودرو در گفتگو با تجارت‌نیوز گفت: بازار خودرو تبدیل به یک بازار حساس شده است که به کوچک‌ترین محرکی واکنش نشان می‌دهد.

او افزود: در حال حاضر هیچ عاملی، مثل افزایش دلار وجود ندارد که بر قیمت‌ها تاثیر بگذارد. اما مشاهدات نشان می‌دهد که قیمت خودرو به‌صورت روزانه در حال افزایش است. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که با توجه به تورم حداقل 40 درصدی کشور، پیش‌بینی می‌شود قیمت خودروهای تولید داخل در بازار تا پایان سال حداقل 40 تا 50 درصد افزایش یابد.

این کارشناس صنعت خودرو توضیح داد: اما به نظر می‌رسد بازار خودروهای خارجی تا پایان سال تغییری نکند و به همین روند فعلی خود ادامه دهد.

افزایش ۱۰ تا ۱۰۰ میلیونی قیمت خودرو در بازار!

همراه با افزایش نرخ دلار در بازار، قیمت خودرو هم روندی صعودی به خود گرفته است، به طوری که بازار خودروهای داخلی بعدا حتی شاهد هستیم قیمت یک خودرو در یک روز ۱۰ میلیون تومان افزایش پیدا می‌کند.

اما این روند در بازار خودروهای خارجی متفاوت است، به گونه‌ای که مقایسه تغییرات قیمت‌ها حاکی از آن است که یک خودرو در یک افزایش ۱۰۰ میلیون تومانی قیمت را به خود دیده است.

میزان افزایش قیمت خودروهای خارجی در بازار

در همین راستا، بررسی قیمت‌ها در میان خودروهای بی‌ام‌و حاکی از آن است که قیمت ب‌ام‌و سری ۵ سدان ۵۳۰i مدل ۲۰۱۸ دیروز در بازار ۱۰۰ میلیون تومان گران شد و در بازار ۷ میلیارد و ۶۴۰ میلیون تومان قیمت پیدا کرد. البته مدل ۲۰۱۷ این خودرو رشد ۵۰ میلیون تومانی قیمت داشت و ۷ میلیارد تومان ارزش پیدا کرد.

از سوی دیگر، قیمت ب‌ام‌و سری ۳ سدان ۳۳۰i مدل ۲۰۱۸ در بازار ۴ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است که طی ۲۴ ساعت گذشته ۵۰ میلیون تومان افزایش قیمت داشته است.

ب‌ام‌و سری ۳ سدان ۳۲۰i مدل ۲۰۱۸ نیز با افزایش ۵۰ میلیون تومانی قیمت، در بازار ۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان است. در این میان، ب‌ام‌و سری ۷ ۷۳۰li مدل ۲۰۱۷ با افزایش ۱۰۰ میلیون تومانی قیمت طی ۲۴ ساعت گذشته در بازار ۱۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان قیمت دارد. مدل ۲۰۱۸ این خودرو البته بدون تغییر قیمت، ۱۲ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به فروش می‌رود.

در عین حال، قیمت ب‌ام‌و سری ۱ هاچ بک ۱۲۰i مدل ۲۰۱۸ در بازار بدون تغییر قیمت ۲ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان اعلام شد.

شوک قیمت خودرو در آبان

از ابتدای آبان ماه تاکنون، بازار خودرو شاهد جهش قیمت‌ها بودیم؛ این در حالی است که سوال اصلی این است که چه عامل یا عواملی موجب افزایش قیمت شده و آیا با وجود شنیده‌های جدید از نمایندگی‌های ایران خودرو و سایپا، افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو در راه است؟

خانواده پژو چقدر گران شد؟

در بین خودرو‌های پژو، پژو ۲۰۶ تیپ ۲ در حال حاضر ۳۳۵ میلیون تومان قیمت خورده است. این در حالی است که این خودرو در ابتدای آبان ماه ۳۰۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد. یعنی در طول ۲۰ روز، ۳۰ میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرده است.

همچنین پژو پارس سال ۳۴۰ میلیون تومان قیمت خورده است. پژو پارس LX هم اکنون در بازار ۴۲۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود و رشد ۵ میلیونی را تجربه کرده است.

جدیدترین قیمت دنا در بازار

پیگیری اقتصاد ۲۴ از قیمت خودرو نشان می‌دهد دنا پلاس معمولی به ۴۹۶ میلیون تومان رسیده است. خودرو‌های دنا معمولی مدل ۱۴۰۱ از ۴۰۸ میلیون تومان در ابتدای آبان ماه، به ۴۱۸ میلیون تومان رسیده است و رشدی ۱۰ میلیونی را تجربه کرده است.

قیمت سایر محصولات ایران خودرو

در همین حال، پژو ۲۰۷ دنده‌ای سقف فلز ۴۳۷ میلیون تومان، با سقف شیشه ۴۶۱ میلیون تومان، ۲۰۷ اتومات مشکی ۵۲۰ میلیون تومان، ۲۰۷ اتومات سفید ۵۱۳ میلیون تومان خرید و فروش می‌شوند.

سمند سورن پلاس بدون رینگ نیز در بازار به ۳۵۷ میلیون تومان رسیده و تارا اتومات ۶۳۰ میلیون تومان، رانا پلاس سقف فلز ۳۳۸ میلیون تومان و با سقف شیشه ۳۸۵ میلیون تومان قیمت خورده است.

زمزمه افزایش قیمت کارخانه‌ای خودرو

یکی از فعالان صنعت خودرو در گفتگو با اقتصاد ۲۴ با اعلام اینکه قیمت خودرو در روز دوشنبه تغییر محسوسی نسبت به روز قبل نداشته است، گفت: در سه روز ۲۴، ۲۵ و ۲۶ آبان ماه نمایشگاه داران خودرو و دلالان و دفاتر فروش خودرو نیمه تعطیل بودند و عملا خرید و فروشی صورت نگرفت. به همین دلیل قیمت خودرو در حال حاضر نسبت به روز‌های قبل از این تعطیلی، افزایش ۱۰ میلیون تومانی را تجربه کرده است.

این فرد ادامه داد: خرید و فروش در بازار خودرو به حداقل رسیده است. زمزمه‌هایی در مورد افزایش قیمت خودرو در کارخانه به گوش می‌رسد که صحت دارد، ولی فعلا آن را مسکوت گذاشته اند.

افزایش قیمت خودرو در بازار با آغاز عرضه در بورس

یکی دیگر از کارشناسان صنعت خودرو در گفتگو با اقتصاد ۲۴ گفت: ورود خودرو به بورس کالا به ضرر مردم و به نفع خودروسازان اعم از ایران خودرو و سایپاست، زیرا کسانی خودرو را در بورس کالا خریداری می‌کنند که عمدتا دلالان هستند. این افراد با خرید خودرو در بورس کالا به قیمت بالاتر از کارخانه، با سود مشخصی خودروی خریداری شده را در بازار عرضه می‌کنند.  

وی ادامه داد: از طرفی، چون خودروساز، خودرو را به جای بازار به بورس عرضه کرده به مشتریان نمی‌فروشد و به همین دلیل دلالان تماما بازار خودرو را در دست گرفته و قیمت‌های پیشنهادی را بالا می‌برند. به طور مثال خودروی هایما اس ۷ در کارخانه ۶۸۰ میلیون تومان عرضه می‌شود. این در حالی است که هایما قبل از عرضه در بورس در بازار ۹۲۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شد، اما پس از آغاز عرضه در بورس در حال حاضر یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان قیمت خورده است. همین اتفاق در مورد پژو ۲۰۷ هم رخ خواهد داد.   

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی