سرطان سینه

عامل اصلی سرطان سینه را بشناسید | چه کسانی بیشتر به سرطان سینه مبتلا می شوند؟

عامل اصلی سرطان سینه را بشناسید | چه کسانی بیشتر به سرطان سینه مبتلا می شوند؟
کدخبر : 43894

بسیاری از زنان در سینه خود وجود توده را احساس می کنند یا نتیجه غیرطبیعی را در یک ماموگرافی غربالگری دریافت می کنند که به نظر می رسد کیست یا نوع دیگری از رشد غیرسرطانی است.

تحقیقات جدید نشان می‌دهد در حالی که این توده‌ها موجب سرطان نمی‌شوند، اما وجود آنها ممکن است خطر ابتلا به سرطان سینه را افزایش دهد.

محققان اسپانیایی گزارش دادند زنانی که دارای شرایط خوش خیم پستان مانند کیست و فیبرنوما هستند، تقریباً دو برابر با احتمال ابتلا به سرطان سینه در ۲۰ سال آینده روبرو هستند.

«مارتا رومن»، سرپرست تیم تحقیق از بیمارستان دلمار بارسلونا، می‌گوید: «یافته های جدید باید زنان دارای ضایعات خوش خیم پستان را برای شرکت در برنامه‌های غربالگری سرطان سینه تشویق کند زیرا در معرض خطر بیشتری قرار دارند و ممکن است از درجه بالاتری از تشخیص زودرس سرطان پستان بهره مند شوند.»

انجمن سرطان آمریکا پیشنهاد می‌کند که زنان بین ۴۵ تا ۵۴ سال هر سال ماموگرافی انجام دهند. پس از آن، زنان مسن‌تر می‌توانند یک سال در میان غربالگری سالانه را ادامه دهند.

رومن گفت: «ضایعات خوش خیم سینه ممکن است عوامل خطر سرطان سینه باشند.»

وی افزود: «این ضایعه‌های خوش‌خیم در طول زمان به سرطان سینه تبدیل نمی‌شوند، بلکه آنها نشانگر افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه در آینده هستند.»

این احتمال در اثر افزایش بافت سینه و سلول‌های خاصی در سینه ایجاد می‌شود و هر چه بافت و سلول بیشتر باشد، احتمال ایجاد ناهنجاری‌هایی که ممکن است بعداً به سرطان تبدیل شوند، بیشتر می‌شود.


 

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی