تعطیلی مدارس

فوری فوری مدارس و دانشگاه‌های تهران غیرحضوری شد | تعطیلی مدارس تا آخر هفته ادامه دارد؟

فوری فوری مدارس و دانشگاه‌های تهران غیرحضوری شد | تعطیلی مدارس تا آخر هفته ادامه دارد؟
کدخبر : 45236

مدارس تهران باز هم غیر حضوری شد. برای بار دوم مدارس تهران در یک ماه یک هفته دیگر غیرحضوری شد.

مدارس تهران تا آخر هفته غیرحضوری شد. دانشگاه‌های تهران هم تا ۳شنبه مجازی است.

با ادامه تشدید آلودگی هوا و استمرار پایداری هوا بر اساس تصمیم کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، مدارس استان تهران به جز شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس برای روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه ۲۷ ، ۲۸ و ۲۹ آذر ماه به صورت غیر حضوری فعال خواهند بود.

به گزارش ایسنا، عابد ملکی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران که ریاست جلسه امروز شنبه کمیته اضطرار آلودگی هوا را بر عهده داشت در تشریح مصوبات این جلسه گفت: با توجه به تشدید آلودگی هوا و استمرار پایداری هوا روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه هفته جاری ۲۷ و ۲۸ و ۲۹ آذر ماه مدارس تهران در تمامی مقاطع به جز شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس به صورت غیر حضوری دایر خواهند بود.

وی افزود: مهدهای کودک و پیش دبستانی‌ها در تهران به جز شهرستان‌های فیروزکوه، دماوند و پردیس تعطیل خواهند بود.

ملکی ادامه داد: فروش طرح ترافیک برای این سه روز توسط شهرداری تهران متوقف خواهد شد و فروش ممنوع است همچنین نیاز است که شهروندان از ترددهای غیر ضرور خودداری کرده و در صورت لزوم حتما از ماسک مناسب N۹۵ استفاده کنند.

وی تاکید کرد: روسای ادارات نیز باید با مرخصی مادران دارای فرزند محصل موافقت کنند. از سوی دیگر فعالیت کارخانه‌های تولید شن و ماسه نیز تا روز چهارشنبه متوقف خواهد بود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری تهران این را هم گفت: به وزارت کشور پیشنهاد داده می شود که ساعت کاری ادارات دو ساعت کاهش پیدا کند که در صورت تایید این موضوع ابلاغ می شود. این کار با هدف کاهش بار ترافیکی شهر انجلم می‌شود.

ملکی درباره شهرآورد روز سه‌شنبه پایتخت نیز گفت: در جلسه مقرر شد این بازی با توجه به شرایط با احتمال زیاد لغو شود و این موضوع باید به عنوان پیش آگاهی به فدراسیون اعلام شود.

بر اساس مصوبه کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران، مدارس استان تهران به جز پردیس، دماوند و فیروزکوه غیرحضوری است. مهدکودک‌ها هم تعطیل هستند.

سازمان هواشناسی کشور نیز امروز هشدار سطح زرد برای برخی از شهرها اعلام کرد. منطقه افزایش آلاینده‌های هوا را در ادامه می‌خوانید:رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران امروز گفت: از میان 113 کشور، ایران رتبه 24 آلودگی هوا را دارد.

آنطور که جعفر تشکری هاشمی گفته در بین ۱۰۷ پایتخت دنیا نیز تهران رتبه ۲۱ آلایندگی را دارد. او گفته بیش از ۲۶ هزار نفر در ایران و در تهران 6 هزار و 400 نفر به دلیل آلودگی هوا دچار مرگ زودرس می‌شوند.

به گفته تشکری هاشمی آلودگی هوا چهارمین عامل مرگ‌ومیر در دنیاست؛ در کشورهای در حال توسعه اما سومین عامل است. (مهر)

علت آلودگی هوا چیست؟

وسایل حمل‌ونقل فرسوده، مازوت سوزی، سوخت غیراستاندارد و … از جمله دلایل آلودگی هوا به شمار می‌روند.

رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران درباره علت آلودگی هوا گفت: حدود 17 در از آلایندگی‌ها ناشی از منابع ثابت و مابقی آن به منابع متحرک یعنی موتورسیکلت و خودروها مربوط می‌شود.

به گفته او 17 درصد از آلایندگی‌ها ناشی از منابع ثابت است. مابقی آلایندگی‌ها مربوط به خودروها و موتورسیکلت‌ها می‌شود.

بر اساس آمارهایی که تشکری هاشمی داده است، 60 درصد از آلاینده‌های مربوط به ذرات معلق، ناشی از منابع متحرک است.

او همچنین گفت: «خودروهای فرسوده ۲۵ برابر خودروهای یورو۲ آلودگی تولید می‌کنند. خودروهای فرسوده ده‌ها برابر از استاندارد مورد نظر در شهرها آلایندگی تولید می‌کنند.»

اگرچه به گفته رئیس کمیسیون حمل‌ونقل شورای شهر تهران، اگر تمام خودروها و موتورسیکلت‌ها را برقی کنیم باز هم مشکل حل نمی‌شود؛ چرا که یکی از دلایل تولید کربن سیاه فرسایش لاستیک روی آسفالت است.

تعطیلی مدارس تا آخر هفته ادامه دارد؟

آنطور که کارشناسان می‌گویند احتمال دارد آلودگی هوا تا پایان هفته ادامه داشته باشد.

صادق ضیاییان، رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات هوا از تداوم آلودگی هوا در برخی کلانشهرها تا سه‌شنبه خبر داد.

گفتنی است تشدید هوای آلوده در برخی شهرها به تعطیلی مدارس کشیده شد. روز شنبه و یکشنبه به علت آلودگی هوا، مدارس برخی شهرها مانند تهران، البرز، تبریز و… تعطیل شد.

امروز نیز هوای کرمانشاه نیز به علت وارونگی، آلوده بود. البته آنطور که احد جلیلیان مدیرکل محیط زیست استان کرمانشاه گفته تجمع آلاینده‌ها به اندازه‌ای نبود که هوای شهر را از وضعیت استاندارد خارج کند.

روز گذشته نیز اصغری، کارشناس هواشناسی گفت: «آلودگی هوا همچنان ادامه دارد. این خبر خوشی برای دانش‌آموزان نیست. احتمال دارد تا آخر هفته درگیر آلودگی باشیم و شاید مدارس همچنان تعطیل بمانند. بین به تمیز شدن هوای تهران، کرج و اراک تا پایان هفته نیستیم.»

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
ارسال نظر:

‍‍‍
این خبر را از دست ندهید
روی خط رسانه

دانلود جوکر

Kim Kardashian

خرید بلیط چارتر هواپیما

آراد برندینگ

آی روتایل

آراز کمیکال

سیر فروش

گواندو روپ

استیل شفت

شامپو

روغن موتور تیکُل

گِرِیپ سید

بازار روفرشی